Hypopôžička sľubuje lacné peniaze na čokoľvek až do 50 000 EUR

Hypopôžička sľubuje lacné peniaze na čokoľvek až do 50 000 EUR

Každý človek, ktorý si chce zodpovedne požičať, sa zaujíma o výšku úroku a o celkové preplatenie pôžičky (ktoré zistíme z údaja ročnej percentuálnej miery nákladov, známej pod skratkou RPMN). Nie je žiadnym tajomstvom, že najvýhodnejšie úvery sú účelové, kedy finančná inštitúcia môže kontrolovať účel použitia finančných prostriedkov. Čo ak si potrebujete požičať bezúčelovo? Aj to ide, a nemusí sa pritom jednať o neúčelové pôžičky na čokoľvek, ktoré sa spájajú s vyššími úrokmi. Reč je o amerických hypotékach, ktoré nájdete v ponuke každej väčšej banky. Výhodou tohto produktu je možnosť získať peniaze na čokoľvek s veľmi výhodným úrokom, ktorý sa blíži k úrokovým sadzbám klasických hypoték. Podmienkou je však založenie nehnuteľnosti. Vďaka kvalitnej zábezpeke dokáže finančná inštitúcia poskytnúť nízke úročenie.

Alternatívou k bankovým americkým hypotékam sú nebankové hypoúvery. Jedným z takých je aj Hypopôžička, ktorú si teraz bližšie predstavíme. Hypôžička je bezúčelovým úverom za ktorý je potrebné ručiť nehnuteľnosťou. Poskytuje ju firma Consumer Finance Holding (CFH) prostredníctvom jednej zo svojich divízií – Slovenskej požičovne v spolupráci s VÚB bankou. CFH je členom finančnej skupiny VÚB INTESA SANPAOLO. Zázemie a stabilita silnej finančnej skupiny s dobrým menom a spolupráca s VÚB bankou dodávajú produktom Slovenskej požičovne v očiach ich zákazníkov na dôveryhodnosti.

Základné parametre

hypopozicka_cfh-300x85Hypopôžička sa poskytuje v rozsahu od 2000 € maximálne do 50 000 €. Finančné prostriedky je možné použiť na čokoľvek – napríklad na kúpu auta, rekonštrukciu bytu alebo na čokoľvek iné.

Je vhodná pre tých, ktorí si chcú požičať väčší objem peňazí s výhodným úrokom a použiť ich na čokoľvek. Základnou podmienkou pre jej poskytnutie je zabezpečenie tuzemskou nehnuteľnosťou. Ručiť je možné aj nehnuteľnosťou vo vlastníctve tretej osoby, ktorá bude súhlasiť so zriadením záložného práva. Okrem zriadenia záložného práva sa nevyžaduje žiadna iná forma zabezpečenia – nie je teda potrebné ručiť ručiteľom ani finančným majetkom.

Vďaka dlhej lehote splatnosti (5-30 rokov) môže klient získať úver na vysokú sumu, s nízkymi mesačnými splátkami. V podstate je to rovnaký produkt ako americká hypotéka, len s tým rozdielom, že je z nebankového prostredia, ktorý je odľahčený o administratívu a rôzne poplatky.

Plusom je, že hypošpecialista vybaví takmer všetky administratívne úkony za Vás – nebudete musieť zháňať znalca na odhad ceny nehnuteľnosti a nebudete musieť chodiť na kataster.

Poplatky

Za poskytnutie hypopôžičky neplatí klient žiaden poplatok, rovnako si spoločnosť CFH nebude účtovať ani poplatok za vedenie úverového účtu. Výhodou oproti bankovým úverom je možnosť predčasného splatenia kedykoľvek bez poplatku. Ak by ste si vzali americkú hypotéku z banky, mohli by ste úver predčasne splatiť bez poplatku jedine v čase zmeny fixácie úrokovej sadzby. V prípade potreby Slovenská požičovňa umožní odklad splátok až o 6 mesiacov.

Úrok

Odpúšťanie poplatkov za poskytnutie úveru a predčasné splatenie či mimoriadne splátky je síce fajn, ale má to zmysel len vtedy, ak získate priaznivý úrok. Hypopôžička sa poskytuje podobne ako klasické americké hypotéky s fixáciou na 3 alebo 5 rokov a treba povedať, že úrokové sadzby sú na to, že sa jedná o nebankový subjekt, nastavené veľmi rozumne (viď tabuľka nižšie).

Treba však počítať s tým, že v tabuľke sú uvedené úrokové sadzby „od“, to znamená, že môžu byť aj vyššie. Pri výpočte úrokovej sadzby sa bude brať do úvahy cena nehnuteľnosti, pomer úveru k cene založenej nehnuteľnosti, výška čistého mesačného príjmu klienta a priemerné výdavky na domácnosť. Konkrétnu výšku úroku sa dozviete od Vášho hypošpecialistu.

hypopozicka urokova sadzba

Oplatí sa?

Hypopôžička sa neoplatí na financovanie nehnuteľnosti. V takom prípade by ste mali zvážiť skôr ponuky hypotekárnych úverov tradičných slovenských bánk. Pokiaľ by ste chceli tento produkt použiť ako bezúčelový spotrebný úver, získate síce podstatne lepšiu úrokovú sadzbu ako pri klasických nebankových pôžičkách, no na druhej strane budete musieť ručiť nehnuteľnosťou, o ktorú môžete v prípade že sa dostanete do platobnej neschopnosti veľmi ľahko prísť. Preto odporúčame spolu s úverom uzatvoriť aj poistenie schopnosti splácať.

Podmienky

Hypopôžička je určená dospelým osobám ktorí vlastnia nehnuteľnosť na ktorú neviazne žiadne vecné bremeno alebo ťarcha s výnimkou ŠFRB, stavebných sporiteľní alebo Všeobecnej úverovej banky. Podmienkou pre jej poskytnutie je pravidelný príjem zo zamestnania na Slovensku (pracovná zmluva na dobu neurčitú), príjem z podnikania (v takomto prípade je potrebné predložiť kladné daňové priznanie za posledný rok). Žiadosť si môžu podať aj poberatelia výsluhového dôchodku. Úver bude schválený len osobám bez negatívneho záznamu v úverových registroch.

Read more

Tak predsa sme sa dočkali: na Slovensku máme po prvýkrát lacnejšie hypotéky ako priemer v eurozóne

Tak predsa sme sa dočkali: na Slovensku máme po prvýkrát lacnejšie hypotéky ako priemer v eurozóne

V súčasnosti sa Slováci tešia mimoriadne priaznivým podmienkam poskytovania hypoték. Tretí mesiac roka prepísal niekoľko rekordov – priemerná úroková sadzba novo poskytnutých úverov na bývanie klesla na neuveriteľných 1,95 % p.a., pričom po prvý krát v histórii bola pokorená magická, dvojpercentná hranica. Nikdy predtým sa nedal nový úver na bývanie

By Redakcia