Optimalizácia úverov alebo ako Dr. Banka predpisuje nový liek - zlúčenie pôžičiek v UnicreditBank

Optimalizácia úverov alebo ako Dr. Banka predpisuje nový liek - zlúčenie pôžičiek v UnicreditBank

Medzi najzaujímavejšie trendy úverového prostredia v uplynulých mesiacoch môžeme jednoznačne zaradiť konsolidáciu a optimalizáciu úverov. Možnosť získať nového klienta na svoju stranu si dnes nenechá ujsť žiadna banka a tak sa na nás sypú reklamy, ktoré sa predbiehajú o priazeň dlžníkov. V novej reklamnej kampani sa rozhodla na seba upriamiť pozornosť obyvateľstva aj UnicreditBank. Novou marketingovou kampaňou, ktorá bola spustená 24.Marca 2014, chce banka osloviť klientov so záujmom o optimalizáciu úverov. Tradičný prísľub úspory na poplatkoch a splátkach podáva veľmi netradičným spôsobom: zasadením do lekárskeho prostredia s názvom Dr. Banka. Pozrite si novú reklamu:

Spojitosť medzi Dr. a úvermi vysvetľuje riaditeľ marketingu a komunikácie UnicreditBank: „Doktor je všeobecne vnímaný ako expert vo svojom obore, vzbudzuje dôveru a predovšetkým prirodzený rešpekt. Sme experti v oblasti spotrebiteľských a hypotekárnych úverov a rovnako ako lekári vieme, čo klientov najviac trápi.“

Zaujímavosťou je skutočnosť, že sa jedná vôbec o prvú česko-slovenskú kampaň, ktorá bude v rovnakom čase prebiehať na oboch trhoch. Aj to je jeden z následkov fúzie slovenskej pobočky do českej.

O produkte

unicredit_bank_logoUnicreditBank umožňuje zlúčenie úverov v celkovej výške až 25 000 € (minimálny objem existujúcich pôžičiek musí byť 650 €). Splátky si môže klient rozložiť na obdobie jedného až desiatich rokov. Pozor však na umelé znižovanie splátok – vďaka dlhej splatnosti sa dá ľahko „vykúzliť“ nižšia mesačná splátka, ktorá síce na istý čas uľaví finančnému zaťaženiu dlžníka, no v konečnom dôsledku nemusí viesť k nižšiemu preplateniu úveru. Pokiaľ sa čo i len trochu dá, pri optimalizácii úverov zbytočne nenaťahujeme lehotu splatnosti, aby nedošlo k drahému preplácaniu požičaných peňazí…Spojiť do jedného je možné spotrebné úvery, ale aj kreditné karty a povolené prečerpania. UCB ponúka možnosť „optimalizovať“ aj bez ďalšieho dokladovania príjmu a bez spoludlžníka či ručiteľa. Podmienkou na poskytnutie tejto pôžičky je bezchybná predchádzajúca disciplína dlžníka, vek 18-62 rokov (horná veková hranica pri splatnosti) a trvalý alebo prechodný pobyt žiadateľa na území SR.

Za poctivé a dlhé splácanie v trvaní 7-10 rokov odmena

Klienti, ktorí budú svoj záväzok riadne splácať (teda takí ktorí sa počas celej splatnosti nedostanú ani raz do omeškania), majú možnosť získať odmenu – banka im vráti až 21 splátok.

Na získanie štedrej odmeny je potrebné vziať si v UCB spotrebný úver so splatnosťou 84-120 mesiacov, úver riadne splácať a nezmeniť pôvodné podmienky – to znamená dodržať pôvodný splátkový plán. Klient tak získa odmenu iba v prípade, že nepožiada o predčasné splatenie ani skrátenie splatnosti.

Vyplácanie odmeny je stanovené nasledovne: za každý riadne splatený rok dostane klient jednu mesačnú splátku naspäť (čo môže byť celkom dobré privylepšenie napríklad v období letných dovoleniek alebo predvianočných nákupov). Hlavná odmena vo forme vrátenia 12 mesačných splátok je vyplatená až na konci splatnosti – po doplatení celého úveru. Celkom tak môžete získať až 21 splátok.

Výšku úrokovej sadzby, novej mesačnej splátky, celkovú úsporu a prípadnú odmenu si môže klient prepočítať na špecializovanom webe Unicreditshop.sk

Read more

Začínate na Slovensku s podnikaním? Neprehliadnite naše praktické tipy

Začínate na Slovensku s podnikaním? Neprehliadnite naše praktické tipy

Podnikanie na Slovensku je plné príležitostí aj výziev. Pre začínajúcich podnikateľov je dôležité poznať základné kroky, ktoré im pomôžu uspieť. Prinášame vám preto prehľad najdôležitejších aspektov, na ktoré by ste nemali zabúdať. Strategické plánovanie a výber právnej formy podnikania Úspech v podnikaní začína detailne vypracovaným podnikateľským plánom. Tento dokument by

By Redakcia