Optimalizácia úverov alebo ako Dr. Banka predpisuje nový liek - zlúčenie pôžičiek v UnicreditBank

Optimalizácia úverov alebo ako Dr. Banka predpisuje nový liek - zlúčenie pôžičiek v UnicreditBank

Medzi najzaujímavejšie trendy úverového prostredia v uplynulých mesiacoch môžeme jednoznačne zaradiť konsolidáciu a optimalizáciu úverov. Možnosť získať nového klienta na svoju stranu si dnes nenechá ujsť žiadna banka a tak sa na nás sypú reklamy, ktoré sa predbiehajú o priazeň dlžníkov. V novej reklamnej kampani sa rozhodla na seba upriamiť pozornosť obyvateľstva aj UnicreditBank. Novou marketingovou kampaňou, ktorá bola spustená 24.Marca 2014, chce banka osloviť klientov so záujmom o optimalizáciu úverov. Tradičný prísľub úspory na poplatkoch a splátkach podáva veľmi netradičným spôsobom: zasadením do lekárskeho prostredia s názvom Dr. Banka. Pozrite si novú reklamu:

Spojitosť medzi Dr. a úvermi vysvetľuje riaditeľ marketingu a komunikácie UnicreditBank: „Doktor je všeobecne vnímaný ako expert vo svojom obore, vzbudzuje dôveru a predovšetkým prirodzený rešpekt. Sme experti v oblasti spotrebiteľských a hypotekárnych úverov a rovnako ako lekári vieme, čo klientov najviac trápi.“

Zaujímavosťou je skutočnosť, že sa jedná vôbec o prvú česko-slovenskú kampaň, ktorá bude v rovnakom čase prebiehať na oboch trhoch. Aj to je jeden z následkov fúzie slovenskej pobočky do českej.

O produkte

unicredit_bank_logoUnicreditBank umožňuje zlúčenie úverov v celkovej výške až 25 000 € (minimálny objem existujúcich pôžičiek musí byť 650 €). Splátky si môže klient rozložiť na obdobie jedného až desiatich rokov. Pozor však na umelé znižovanie splátok – vďaka dlhej splatnosti sa dá ľahko „vykúzliť“ nižšia mesačná splátka, ktorá síce na istý čas uľaví finančnému zaťaženiu dlžníka, no v konečnom dôsledku nemusí viesť k nižšiemu preplateniu úveru. Pokiaľ sa čo i len trochu dá, pri optimalizácii úverov zbytočne nenaťahujeme lehotu splatnosti, aby nedošlo k drahému preplácaniu požičaných peňazí…Spojiť do jedného je možné spotrebné úvery, ale aj kreditné karty a povolené prečerpania. UCB ponúka možnosť „optimalizovať“ aj bez ďalšieho dokladovania príjmu a bez spoludlžníka či ručiteľa. Podmienkou na poskytnutie tejto pôžičky je bezchybná predchádzajúca disciplína dlžníka, vek 18-62 rokov (horná veková hranica pri splatnosti) a trvalý alebo prechodný pobyt žiadateľa na území SR.

Za poctivé a dlhé splácanie v trvaní 7-10 rokov odmena

Klienti, ktorí budú svoj záväzok riadne splácať (teda takí ktorí sa počas celej splatnosti nedostanú ani raz do omeškania), majú možnosť získať odmenu – banka im vráti až 21 splátok.

Na získanie štedrej odmeny je potrebné vziať si v UCB spotrebný úver so splatnosťou 84-120 mesiacov, úver riadne splácať a nezmeniť pôvodné podmienky – to znamená dodržať pôvodný splátkový plán. Klient tak získa odmenu iba v prípade, že nepožiada o predčasné splatenie ani skrátenie splatnosti.

Vyplácanie odmeny je stanovené nasledovne: za každý riadne splatený rok dostane klient jednu mesačnú splátku naspäť (čo môže byť celkom dobré privylepšenie napríklad v období letných dovoleniek alebo predvianočných nákupov). Hlavná odmena vo forme vrátenia 12 mesačných splátok je vyplatená až na konci splatnosti – po doplatení celého úveru. Celkom tak môžete získať až 21 splátok.

Výšku úrokovej sadzby, novej mesačnej splátky, celkovú úsporu a prípadnú odmenu si môže klient prepočítať na špecializovanom webe Unicreditshop.sk

Read more

Tak predsa sme sa dočkali: na Slovensku máme po prvýkrát lacnejšie hypotéky ako priemer v eurozóne

Tak predsa sme sa dočkali: na Slovensku máme po prvýkrát lacnejšie hypotéky ako priemer v eurozóne

V súčasnosti sa Slováci tešia mimoriadne priaznivým podmienkam poskytovania hypoték. Tretí mesiac roka prepísal niekoľko rekordov – priemerná úroková sadzba novo poskytnutých úverov na bývanie klesla na neuveriteľných 1,95 % p.a., pričom po prvý krát v histórii bola pokorená magická, dvojpercentná hranica. Nikdy predtým sa nedal nový úver na bývanie

By Redakcia