3D Secure už aj pre držiteľov platobných kariet VÚB

3D Secure už aj pre držiteľov platobných kariet VÚB

Podiel objemu internetových transakcií na celkovom objeme platieb kartami sa každým rokom zvyšuje. Aj uplynulý rok mali slovenské eshopy žatvu. Podľa údajov spoločnosti VISA, nárast výdavkov o 80,1 % pri platbách v slovenských internetových obchodoch, slovenskými a zahraničnými VISA kartami jasne poukazuje na čoraz väčšiu ochotu spotrebiteľov používať online platby. S prudkým rozmachom internetového predaja a s ním súvisiacich online platieb sa zvyšujú požiadavky aj na ich zabezpečenie. Jeden z najsofistikovanejších aktuálne dostupných spôsobov ochrany držiteľov platobných kariet je technológia 3D Secure. Táto technológia bola vyvinutá a je podporovaná najväčšími kartovými asociáciami VISA (Verified by VISA) a MasterCard (MasterCard Secure Code).

Ako fungujú najbezpečnejšie platby na internete?

3dsecurePodstatou 3D secure technológie je dodatočná autorizácia karty, teda ďalšie overenie identity platcu prostredníctvom ďalšieho bezpečnostného prvku, vďaka čomu sa minimalizuje riziko zneužitia citlivých údajov na karte a tak je takáto platba kartou opäť o niečo bezpečnejšia.

Na Slovensku ako prvá predstavila 3D secure platby ČSOB (ČSOB poskytuje službu „zabezpečená internetová platba“ zadarmo ku všetkým platobným kartám).

Odteraz si môžu väčší pocit bezpečia pri platení kartou cez internet vychutnať aj klienti VUB. Tá od dnes (16. marca 2015) službu 3D Secure automaticky aktivuje pre všetky jej VISA a Mastercard karty. Po novom už nebude možné použiť kartu VUB bez tohto zabezpečenia u 3D Secure obchodníkov. Obchodníkov, ktorí tento bezpečnostný štandard podporujú, spoznáte podľa loga Verified by VISA alebo MasterCard Secure Code. Výhoda nakupovania u takýchto obchodníkov spočíva v tom, že citlivé údaje o platobnej karte sa nedostanú k obchodníkovi, ale zadávajú sa na zabezpečenú platobnú bránu, takže sa odošlú priamo jeho banke. Vďaka tomu sa zabráni nežiadúcim únikom dát z databázy internetového predajcu pri napadnutí hackermi.

„Pri platbách v internetových obchodoch, ktoré 3D Secure podporujú, zadá majiteľ karty okrem štandardných údajov o karte, ako číslo, dátum expirácie a bezpečnostný kód (CVV2/CVC2), aj unikátny jednorazový kód. Takto preukáže svoju totožnosť ešte pred odoslaním platby, čím sa zníži riziko jej zneužitia“, vysvetľuje riaditeľka odboru platobných kariet vo VÚB Andrea Šipošová

V prípade, že ste držiteľom karty VISA alebo Mastercard vydanou vo VÚB a chcete využívať bezpečnejšie platby prostredníctvom 3D secure protokolu, mali by ste si aktivovať jeden z bezpečnostných prvkov k Nonstop bankingu. Ako dodatočnú autorizáciu môže klient VUB zvoliť zasielanie jednorázového autorizačného kódu cez sms na svoj mobil vždy keď bude chcieť platiť online, alebo môže zvoliť bezpečnostný kód, ktorý vytvorí Token či jeho virtuálnu verziu Mobilný Token. Zákazníci, ktorí ešte nemajú zriadený žiaden bezpečnostný prvok oň môžu bezplatne požiadať pri aktivácii služby Nonstop banking na ktorejkoľvek pobočke VÚB.

 

Read more

Začínate na Slovensku s podnikaním? Neprehliadnite naše praktické tipy

Začínate na Slovensku s podnikaním? Neprehliadnite naše praktické tipy

Podnikanie na Slovensku je plné príležitostí aj výziev. Pre začínajúcich podnikateľov je dôležité poznať základné kroky, ktoré im pomôžu uspieť. Prinášame vám preto prehľad najdôležitejších aspektov, na ktoré by ste nemali zabúdať. Strategické plánovanie a výber právnej formy podnikania Úspech v podnikaní začína detailne vypracovaným podnikateľským plánom. Tento dokument by

By Redakcia