AAA auto ponúka aj financovanie vozidiel

AAA auto ponúka aj financovanie vozidiel

Autobazár AAA Auto sa pýši tým, že patrí medzi najväčších dealerov ojazdených automobilov v strednej a východnej Európe. Spoločnosť prevádzkuje sieť autocentier, ktoré sú strategicky rozmiestnené po všetkých regiónoch Slovenska. Základňa spoločnosti sa nachádza v Českej republike, odkiaľ expandovala aj do okolitých krajín – na Slovensko a do Ruska. Pôvodne mala firma svoje zastúpenia aj v susednom Maďarsku, Poľsku a Rumunsku, no v dôsledku krízy došlo k zrušeniu týchto zastúpení.

Široká ponuka jazdených automobilov spoločnosti AAA Auto privádza do autobazárov tisíce ľudí denne. Všetci majú jeden spoločný cieľ – kúpiť auto v čo najlepšom technickom stave a čo najlacnejšie.

Takmer každý druhý klient sa rozhoduje pre financovanie prostredníctvom úveru

autobazar aaa autoPodľa nedávno zverejnenej tlačovej správy si takmer každý druhý zákazník kupuje auto na úver. V roku 2011 využilo možnosť nákupu vozidla na úver v priemere štyria zákazníci z desiatich (42 % zo všetkých kupujúcich), kým v roku 2012 to bolo už 48,5 % kupujúcich. Rovnaký trend s miernym poklesom pokračuje aj v tomto roku, pričom klienti prejavujú rovnaký záujem aj o odkúpenie auta na protiúčet. V roku 2008 využila túto možnosť len jedna desatina zákazníkov, o dva roky neskôr až 21 % klientov a v predchádzajúcom roku to už bola viac ako tretina (35 %).

Podľa generálnej riaditeľky spoločnosti Karolíny Topolovej je rastúci záujem o úverové financovanie daný tým, že ponuka finančných služieb je pravidelne aktualizovaná a prispôsobená požiadavkám klientov.

Na webových stránkach spoločnosti si môžete prečítať sebavedomé vyhlásenie, že tri áčka prekonajú ponuku akejkoľvek banky. Ročná percentuálna miera nákladov by sa mala pohybovať od 6,6 %, akontácia už od 0%, nechýba ani prísľub najnižších splátok na trhu. Známy autobazár spolupracuje s niekoľkými poprednými leasingovými a úverovými spoločnosťami – Home Credit, Quatro Car, Autoleasing Slovenskej sporiteľne a Banco Banif Mais. Poďme sa teda pozrieť na to, či sa financovanie auta cez AAA Auto skutočne oplatí.

 

AAA Auto ponúka zľavu až 2000 € pri kúpe vozidla na splátky

Firma dokonca láka na financovanie vozidla prostredníctvom úveru tým, že ponúka zľavu pri takejto možnosti až 2000 € – bez ručiteľa, s minimom dokladov a až s údajnou 98 % úspešnosťou schválených návrhov. Samozrejme 2000 € zľavu budete musieť (a v oveľa vyššej sume) vrátiť na úrokoch a poplatkoch. Jedná sa v podstate o spôsob, ako niekomu nanútiť ojazdené auto, často nie v príliš dobrom technickom stave (viď rôzne internetové diskusie) pod rúškom výhodnej kúpy, bez potreby vlastných peňazí. Klient potom spláca drahé mesačné splátky niekoľko rokov (splatnosť sa pohybuje od 12-96 mesiacov).

Praktická skúsenosť zákazníčky

Za všetky hovorí skúsenosť Martiny s AAA auto. Martina si na stránkach spoločnosti vyhliadla Ford S-max. Výraznou červenou svietila cena pri úverovom financovaní 6800 €, v hotovosti 8300 €, mesačné splátky od 75 €. Dohodla si stretnutie v najbližšom autobazare, predajca sa nevedel zastaviť pri vyratúvaní výhod – nehavarované, krásne, ako nové, autorádio s cd, navigácia…cena stále super tak ako na internete. Martina nezabudla povedať, že chce využiť sľubovanú zľavu 1500 € pri financovaní cez úver. A zrazu problém – pri spomínanej zľave bude musieť mesačne splácať 185 € až 84 mesiacov! Celkom tak bude cena auta s „najvýhodnejším úverom na trhu“ 15 540 €! Martina sa nahnevane otočila na podpätku, že odchádza. Tu ju však zastavil obchodný manažér predajne s tým, že jej ponúkol splátku 143 € pri nezmenenej splatnosti, 84 mesiacov, s tým, že budú požadovať vinkuláciu havarijného poistenia. Martina – tvrdá obchodníčka však požadovala ďalšie zľavy za zablokované autorádio a navigáciu, po hodine prehovárania sa jej podarilo získať zľavu 110 €. Ďalej požadovala garanciu vrátenia peňazí, v prípade že zistí, že auto bolo havarované. Na jej veľké prekvapenie, nakoniec priznali, že auto skutočne havarované bolo, ale „iba blatník“. Neskoro večer Martina už úplne unavená nakoniec súhlasila, že si auto vezme so splátkami 143 € / mesiac x 84 pri akontácii 750 €. Potom došlo k podpisu hromady dokumentov a Martine sa do rúk dostal predávací protokol, podľa ktorého bolo auto v katastrofálnom stave – únik kvapalín, hlučný motor, korózia, po havárii…Dodatočné opravy Fordu stáli vyše 1000 € a Martina zistila, že ak by si povinné zmluvné a havarijné poistenie zjednala individuálne ušetrila by minimálne polovicu, navyše po krátkom prieskumu jej iná úverová spoločnosť ponúkla splátku 113 €/ mesiac pri nezmenenej splatnosti. Keď chcela úver splatiť, zistila, že zaplatená akontácia nešla na zníženie úveru, takže splátková spoločnosť požaduje doplatiť 8380 €. Rozčarovaná Martina pripúšťa, že sa nechala nalákať na ponuku rýchleho získania auta bez potreby vlastných financií, dnes svoje rozhodnutie trpko ľutuje.

Ako čo vy, aké máte skúsenosti s AAA auto? Využili ste financovanie vozidla na úver alebo na leasing? Ak áno, dajte nám vedieť Váš názor pridaním komentára nižšie.

Read more

Tak predsa sme sa dočkali: na Slovensku máme po prvýkrát lacnejšie hypotéky ako priemer v eurozóne

Tak predsa sme sa dočkali: na Slovensku máme po prvýkrát lacnejšie hypotéky ako priemer v eurozóne

V súčasnosti sa Slováci tešia mimoriadne priaznivým podmienkam poskytovania hypoték. Tretí mesiac roka prepísal niekoľko rekordov – priemerná úroková sadzba novo poskytnutých úverov na bývanie klesla na neuveriteľných 1,95 % p.a., pričom po prvý krát v histórii bola pokorená magická, dvojpercentná hranica. Nikdy predtým sa nedal nový úver na bývanie

By Redakcia