Aj kreditná karta sa dá refinancovať

Aj kreditná karta sa dá refinancovať

Refinancovanie pôžičky je pojem, ktorý sa často skloňuje v reklamných kampaniach tuzemských bánk. O čo sa jedná? Jednoducho povedané, ide o prevod starého úveru do novej banky, ktorá poskytne lepšie podmienky splácania a výhodnejšiu úrokovú sadzbu. Týmto jednoduchým „prezlečením kabáta“ môže človek ušetriť na poplatkoch, môže si znížiť mesačné splátky, môže skrátiť dobu splatnosti alebo si môže požičať ešte nejaké peniaze navyše. S úverom sa dá „hýbať“ nakoľko sa opätovne nastavujú parametre ako doba splatnosti, výška splátky a úroková sadzba. Cieľom efektívneho refinancovania by nemala byť len mesačná úspora na splátkach (teda nižšia splátka) ale predovšetkým nižšie preplatenie úveru pri konci splatnosti.

Najčastejšie je počuť o refinancovaní hypoték, ktoré ľudia s obľubou využívajú v čase končiacej fixácie úrokovej sadzby, kedy je možnosť pôvodnú hypotéku predčasne splatiť bez poplatku a vrhnúť sa na novú, s atraktívnejším úročením. Na trhu však existuje aj množstvo produktov na refinancovanie účelových a neúčelových pôžičiek. Pri refinančných neúčelových úveroch je možné refinancovať účelové a neúčelové úvery z bánk ale aj z nebankoviek, ďalej povolené prečerpania a kreditné karty. Takýto úverový produkt nechýba v ponuke takmer žiadneho peňažného ústavu. Zaujímavosťou však je, že na bankovom trhu prebieha akási „špecializácia“. Napríklad Unicredit Bank najnovšie láka nových klientov na refinancovanie kreditných kariet iných bánk.

Refinancovanie kreditky v podaní Unicredit Bank

ponuka kreditkyZáujemcom o refinancovanie kreditnej karty ponúka svoju kreditku VISA Classic Sphere s atraktívnym úrokom od 15 % p.a. a so 45 dňovým bezúročným obdobím aj pre výbery z bankomatov. Pre porovnanie, úrok na bežných kreditných kartách (bez označenia gold, zlatá alebo platinum) sa pohybuje od 16,90 % ročne. VISA Classic Sphere (embosovaná medzinárodná kreditná platobná karta) neponúka len jeden z najnižších úrokov na trhu (pre bežné kreditky), dlhé bezúročné obdobie a vysoký úverový rámec (min. 650 €, maximum 6 000 €), ale aj množstvo ďalších výhod, predovšetkým:

  • vernostný program Sphere card, vďaka ktorému máte možnosť získať atraktívne zľavy až do výšky 30 % vo viac ako 10 000 obchodných miestach na Slovensku a v Českej republike. Minimálna výška zľavy je 5 %.
  • prevod finančných prostriedkov z karty na akýkoľvek bežný účet v SR
  • nulový mesačný poplatok za kartu vďaka programu pre verných (nulový poplatok získate, ak mesačne kreditkou uskutočníte transakcie v objeme 359 €. Štandardne je mesačný poplatok za kreditku 2,29 €)
  • možnosť zvoliť si doplnkové služby cestovné poistenie do zahraničia pre držiteľa karty a rodinných príslušníkov, možnosť poistiť si schopnosť splácať úver, členstvo v asociácii IAPA (International Airline Passengers Association) či službu online Card

Podmienky

Výmena starej kreditky za novú VISA Classic Sphere je jednoduchá. Stačí o ňu požiadať prostredníctvom oficiálnej stránky banky a splniť tri podmienky: plnoletosť, trvalý pobyt na Slovensku a pravidelný príjem (od ktorého sa bude odvíjať výška schváleného úverového limitu).

Read more

Začínate na Slovensku s podnikaním? Neprehliadnite naše praktické tipy

Začínate na Slovensku s podnikaním? Neprehliadnite naše praktické tipy

Podnikanie na Slovensku je plné príležitostí aj výziev. Pre začínajúcich podnikateľov je dôležité poznať základné kroky, ktoré im pomôžu uspieť. Prinášame vám preto prehľad najdôležitejších aspektov, na ktoré by ste nemali zabúdať. Strategické plánovanie a výber právnej formy podnikania Úspech v podnikaní začína detailne vypracovaným podnikateľským plánom. Tento dokument by

By Redakcia