Ak máte iPhone, nepotrebujete peňaženku - iCarte Mobilné platby Tatra banky

Ak máte iPhone, nepotrebujete peňaženku - iCarte Mobilné platby Tatra banky

Tatra banka ako prvá banka na Slovensku a v celej Európskej únii priniesla svojim klientom možnosť bezkontaktných mobilných platieb. Načo mať peňaženku plnú debetných kariet keď za svoje nákupy môžete zaplatiť mobilom?

Na to, aby ste mohli platiť svojím iPhonom, budete potrebovať prídavné zariadenie iCarte a stiahnuť si aplikáciu Tatra banka pre mobilné platby, ktorú si môžete zadarmo stiahnuť v Appstore. iCarte vyzerá podobne ako obal na mobilný telefón, má však v sebe zabudovanú čipovú technológiu kvôli bezpečnosti a bezkontaktnú anténu. Potom čo si stiahnete aplikáciu a pripojíte iCarte, Váš iPhone sa zmení na debetnú kartu Visa Electron, ktorú budete môcť využívať pri platení za tovar a služby – aj bezkontaktne…

Pozrite si aké je jednoduché zaplatiť Vaším iPhonom:

Mobilné platby iCarte

iphone23Prostredníctvom Vášho iPhone môžete zaplatiť za drobné nákupy do 20 € bezkontaktne a bez nutnosti zadania PIN kódu, jednoduchým priložením mobilu k platobnému terminálu. Kumulatívny limit pre platby bez zadávania PIN je 60 eur a možnosť náhodnej platby je vylúčená. Pri platbách nad 20 € je potrebné z bezpečnostných dôvodov zadať PIN kód, ktorý si však môžete kedykoľvek bezplatne zmeniť, priamo vo Vašom mobile. Taktiež si môžete znížiť alebo úplne zrušiť limit pre platby bez zadania PIN kódu.

iCarte NFC je prídavné zariadenie pre iPhone, ktoré spolu s aplikáciou Tatra banka pre mobilné platby umožňuje fyzickú bezkontaktnú platbu iPhonom na termináloch Visa PayWay. Týmto spôsobom môžete bezkontaktne platiť, ak vlastníte iPhone 5, iPhone 4S/4 prípadne iPhone 3GS/3G s verziou iOS4 a vyššou. Podľa typu iPhone si budete musieť zaobstarať iCarte3, iCarte4 alebo iCarte5.

Žiaľ, doposiaľ žiaden iPhone ani iPhone5 nie je vybavený technológiou NFC, a práve iCarte pridáva podporu NFC iPhonom. Preto iCarte 5 predstavuje pre majiteľov iPhonov jedinú možnosť ako sa zapojiť do bezkontaktných platieb.

iCarte funguje ako každá iná debetná karta, akurát že ju máte v mobile a môžete ňou platiť bezkontaktne. Keďže počet bezkontaktných terminálov sa každým mesiacom zvyšuje, v súčasnosti je možné iCarte platiť v takmer 3000 obchodoch po celej Slovenskej republike. Výhodou je, že na rozdiel od klasických debetných kariet (kde sa platí mesačný alebo ročný poplatok) sa za vydanie iCarte platí jednorazový poplatok 50 €.

Mobilné platby – O2

Mobilné platby môžete využívať aj v prípade, ak ste klientom O2 a TB a ak ste majiteľom smartfónu podporujúceho technológiu NFC (konkrétne sa jedná o Samsung Galaxy S III, Samsung Galaxy Mini II). Potom už len stačí požiadať o NFC SIM kartu na ktoromkoľvek predajnom mieste Telefonica O2 a stiahnuť si aplikáciu O2 Karty v mobile. Bezkontaktné mobilné platby TB je potrebné aktivovať telefonicky -prostredníctvom služby DIALOG alebo osobne na pobočke Tatra banky.

Ak máte v Tatra banke vedený bežný účet spolu s balíkom služieb Tatra Personal, môžete si štandardný mesačný poplatok 5 € znížiť na polovicu, ak v danom kalendárnom mesiaci zrealizujete minimálne 10 platieb kartou (akoukoľvek debetnou platobnou kartou, vrátane iCarte alebo mobilné platby O2).

 

Read more

Začínate na Slovensku s podnikaním? Neprehliadnite naše praktické tipy

Začínate na Slovensku s podnikaním? Neprehliadnite naše praktické tipy

Podnikanie na Slovensku je plné príležitostí aj výziev. Pre začínajúcich podnikateľov je dôležité poznať základné kroky, ktoré im pomôžu uspieť. Prinášame vám preto prehľad najdôležitejších aspektov, na ktoré by ste nemali zabúdať. Strategické plánovanie a výber právnej formy podnikania Úspech v podnikaní začína detailne vypracovaným podnikateľským plánom. Tento dokument by

By Redakcia