Allianz Best Doctors: špičková zdravotná starostlivosť je dostupná pre každého

Allianz Best Doctors: špičková zdravotná starostlivosť je dostupná pre každého

Nie je tomu tak dávno, čo poisťovňa Allianz predstavila na slovenskom trhu zaujímavú novinku z oblasti životného poistenia – produkt Allianz Best Doctors, ktorý Vám v prípade platného poistenia a diagnózy Vážneho ochorenia zabezpečí špičkovú zdravotnú starostlivosť u najlepších lekárov v renomovaných zdravotníckych zariadeniach v zahraničí.

Diagnostika a konzultácie najlepšími svetovými odborníkmi a následná liečba v prestížnych zdravotníckych zariadeniach v zahraničí sa tak stala dobre dostupnou pre tých, ktorí nič neponechávajú na náhodu. Finančné a geografické hranice, ktoré často bránia nájdeniu tej najlepšej starostlivosti pre chorého človeka sa tak vďaka tomuto produktu stierajú.

allianz PPodobné poistenie na slovenskom trhu už dávno chýbalo. Zdravotná starostlivosť a najmä úroveň zdravotníckych zariadení je na Slovensku v katastrofálnom stave. Ak sa človek dostane z dôvodu vážneho ochorenia do nemocnice a bude mať to šťastie, že narazí na ochotného lekára, pri ich pracovnej vyťaženosti a nedostatku lekárov by bolo naivné dúfať, že lekár sa Vám bude nejako špeciálne venovať. Z tohto dôvodu sa dá predpokladať že Allianz Best Doctors bude mať na Slovensku dobrú odozvu.

Tomuto produktu hrá do karát aj skutočnosť, že čím ďalej tým viac ľudí sa prestáva spoliehať na povinné zdravotné poistenie. Tí, ktorí si to môžu čo len trochu dovoliť, vedia, že ak chcú kvalitné ošetrenie, musia si priplatiť.

Čo poistením získate?

Ak Vám bude diagnostikované vážne ochorenie a budete chcieť kvalitnú liečbu v príjemnejšom prostredí aké vytvárajú slovenské nemocnice, tak by ste sa nedoplatili. Liečba vážneho ochorenia v zahraničí vyjde na tisíce až státisíce eur. To bolo aj motívom, prečo Allianz – Slovenská poisťovňa nadviazala spoluprácu so spoločnosťou Best Doctors, so sídlom v španielskom Madride. Táto spoločnosť má pobočky a zastúpenia vo viac ako 70 krajinách sveta, nadviazala kontakty a spolupracuje s vyše 50 000 lekármi so 430 špecializáciami a jej služby využíva celosvetovo viac ako 40 miliónov klientov.

Vďaka poisteniu Allianz Best Doctors získate prístup k dvom jedinečným službám:

  1. InterConsultation – čo je v podstate lekársky názor a vypracovanie posudku od celosvetovo uznávaného špecialistu a stanovenie najvhodnejšej liečby.
  2. FindBestCare – vyhľadanie najlepšej lekárskej starostlivosti, ktorá Vás spojí s uznávaným odborníkom a nájde umiestnenie v zdravotnom zariadení podľa výberu klienta. Okrem toho zabezpečí a uhradí náklady súvisiace s cestou, ubytovaním, nielen pacienta, ale aj sprevádzajúcej osoby.

Poistenie Allianz Best Doctors poskytuje poistnú ochranu pre prípad veľmi ťažkých ochorení, nasledovnej liečby a lekárskych postupov, konkrétne:

  • liečba zhubných nádorov, leukémie a Hodgkinovho lymfónu
  • by-pass koronárnej artérie (revaskularizácia myokardu)
  • transplantácia orgánu (obličky, časti pečene, pľúcny lalok, kostná dreň alebo časť pankreasu)
  • náhrada srdcovej chlopne
  • neurochirurgický zákrok na mozgu

Liečba vyššie uvedených ochorení je finančne veľmi náročná, takže v prípade, že by ste Vy alebo člen Vašej rodiny vážne ochoreli, náklady by sa vyšplhali na státisícové sumy. Vďaka poisteniu Allianz Best Doctors získate špičkovú zdravotnú starostlivosť – liečbu alebo operáciu v zahraničí. Diagnostiku a výber vhodného zdravotníckeho zariadenia či nemocnice zabezpečuje španielska spoločnosť Best Doctors Services.

Allianz – Slovenská poisťovňa preplatí za liečbu maximálne 2 milióny eur, ročne však maximálne 1 milión eur. Súčasťou poistného krytia sú cestovné náklady (vrátane sprevádzajúcej osoby) vo výške 10 000 eur a náklady na ubytovanie do výšky až 12 000 eur. V prípade tragického konca poisťovňa zabezpečí prepravu telesných pozostatkov na Slovensko do výšky 10 000 eur.

ABD - banner

Nevýhody

Napriek skutočnosti, že sa jedná o mimoriadne zaujímavý produkt, poisťovňa neprepláca liečbu všetkých chorôb, ale len tých, ktoré sú uvedené vyššie. Toto poistenie sa napríklad nevzťahuje na transplantáciu srdca. Vrele odporúčame prečítať si výluky z poistenia vo všeobecných poistných podmienkach – je ich skutočne dosť – Allianz napríklad nepreplatí liečbu vrodených ochorení, ochorení z povolania alebo spôsobených úrazom, rovnako ani alternatívnu liečbu, aj keď je predpísaná lekárom. Toho, čo poisťovňa nehradí je však ďaleko viac – napríklad výdavky na protézy alebo ortopedické pomôcky, výdavky na kúpu alebo nájom invalidného vozíka, špeciálnej postele a pod.

Koľko to stojí?

Toto jedinečné poistenie môžete získať za prijateľnú cenu od 168 eur ročne pre dospelých, pre deti od 68 eur za rok. Žiaľ, momentálne nie je možné platiť poistenie v mesačných splátkach, čo by určite výrazne rozšírilo okruh záujemcov.

Objav roka 2013

Unikátnosť produktu ocenila aj odborná porota pozostávajúca zo 67 nezávislých finančných expertov na prestížnej súťaži finančných produktov Zlatá minca 2013. Poistenie Allianz Best Doctors si odnieslo z tohto ročníka súťaže vzácne ocenenie „Objav roka 2013“.

Na produkte je asi najsympatickejšia skutočnosť, že poisťovňa sa nesnaží z peňaženiek klientov vylákať peniaze na neprehľadných sporiacich schémach, ale jasne komunikuje, že poistenie je najmä o ochrane.

Read more

Začínate na Slovensku s podnikaním? Neprehliadnite naše praktické tipy

Začínate na Slovensku s podnikaním? Neprehliadnite naše praktické tipy

Podnikanie na Slovensku je plné príležitostí aj výziev. Pre začínajúcich podnikateľov je dôležité poznať základné kroky, ktoré im pomôžu uspieť. Prinášame vám preto prehľad najdôležitejších aspektov, na ktoré by ste nemali zabúdať. Strategické plánovanie a výber právnej formy podnikania Úspech v podnikaní začína detailne vypracovaným podnikateľským plánom. Tento dokument by

By Redakcia