Allianz - Slovenská poisťovňa, a.s. - profil poisťovne

Allianz - Slovenská poisťovňa, a.s. - profil poisťovne

Allianz – Slovenská poisťovňa, a.s. patrí medzi najväčšie a najvýznamnejšie komerčné poisťovne na slovenskom trhu. Nepochybne za to vďačí aj svojmu členstvu v skupine Allianz Societas Europaea, ktorá patrí medzi leadrov v oblasti poistenia na trhoch v strednej a východnej Európy a ktorej zverili svoju dôveru milióny klientov. Pod značkou touto značkou pôsobí na Slovensku už viac ako 10 rokov, kedy došlo k zlúčeniu dovtedy s monopolným poskytovateľom poistných služieb – Slovenskou poisťovňou, z čoho doteraz profituje. V súčasnosti zvádza boj o pozíciu leadra na trhu s konkurenčnou Kooperativou, zatiaľ sa dá povedať, že celkom statočne. Allianz – Slovenská poisťovňa sa profiluje ako univerzálna poisťovňa ktorá ponúka celú radu poistných produktov od kapitálového a investičného životného poistenia cez úrazové poistenie, poistenie majetku a motorových vozidiel (ktorého súčasťou je PZP a havarijné poistenie) až po poistenie priemyslu a poistné produkty šité na mieru podnikateľom. V portfóliu cítiť však väčší dôraz na neživotné poistenie. Poisťovňa je silná aj v oblasti poistenia privátneho majetku, priemyselných rizík a podnikateľov.

allianz PVerejnosťou ale aj odborníkmi a analytikmi je táto poisťovňa pozitívne vnímaná najmä v dôsledku zavádzania inovatívnych prvkov, ktoré sa skvele dopĺňajú s osvedčenými produktami a dlhoročnými praktickými skúsenosťami. Veľkou flexibilitou sa napríklad vyznačuje Flexi život, ktorý spadá pod kapitálové životné poistenie a ktorý poskytuje nadštandardnú flexibilitu. Okrem širokého spektra poistných rizík je výhodou možnosť poistiť v rámci jednej zmluvy až dve dospelé osoby, možnosť vkladať mimoriadne vklady poistného a výbery prostredníctvom odkupov a možnosť využiť prázdniny v platení poistného. Produkt Flexi život ocenila aj odborná porota v prestížnej súťaži finančných produktov – v roku 2012 si Allianz vďaka tomuto produktu odniesol zlatú medailu v kategórii kapitálové životné poistenie.

Spoločnosť pokračuje v zavádzaní rôznych zmien a noviniek vo svojich službách a produktoch. Napríklad v detskom poistení Farbička pribudli nové pripoistenia a cestovné poistenie bolo obohatené o možnosť uzatvorenia cez SMS. Medzi novinky patrí tiež jedinečný produkt na slovenskom trhu poistenie záhrad ktoré chráni záhrady klientov pred vandalizmom a prírodnými katastrofami.

Kontaktné údaje

Adresa Allianz – Slovenská poisťovňa, a.s.

Dostojevského rad 4

815 74 Bratislava

Telefón / Infolinka 0800122222
Fax 02 / 57 106 891
Hlásenie poistných udalostí 0850 122 222

0902 122 222

0917 122 222

Email allianzsp@allianzsp.sk
Web stránka www.allianzsp.sk

 

Read more

Začínate na Slovensku s podnikaním? Neprehliadnite naše praktické tipy

Začínate na Slovensku s podnikaním? Neprehliadnite naše praktické tipy

Podnikanie na Slovensku je plné príležitostí aj výziev. Pre začínajúcich podnikateľov je dôležité poznať základné kroky, ktoré im pomôžu uspieť. Prinášame vám preto prehľad najdôležitejších aspektov, na ktoré by ste nemali zabúdať. Strategické plánovanie a výber právnej formy podnikania Úspech v podnikaní začína detailne vypracovaným podnikateľským plánom. Tento dokument by

By Redakcia