Alza.sk ponúka nákup na splátky s nulovým navýšením

Alza.sk ponúka nákup na splátky s nulovým navýšením

Internetový predajca počítačov a elektroniky Alza.sk láka záujemcov o elektroniku, ktorí nechcú minúť naraz veľa peňazí, na nákup na splátky. V rámci časovo obmedzených akcií majú klienti eshopu www.alza.sk možnosť nakupovať na splátky bez navýšenia.

Z nedávno realizovaného prieskumu vyplýva, že pomerne veľká časť domácnosti (až 14 %) využíva pri nákupe elektrospotrebičov možnosť splátkového predaja. Najčastejšie si spotrebitelia týmto spôsobom zaobstarávajú nový televízor, bielu techniku (umývačky riadu, práčky, chladničky), ale veľmi často aj notebooky, tablety a stolné počítače.

To, že sa splátkový predaj teší v našich končinách mimoriadnej popularite, zrejme nie je žiadnou novinkou. Využívajú ho všetky skupiny obyvateľstva bez ohľadu na vek, vzdelanie či výšku príjmu. Zaujímavosťou je však skutočnosť, že čoraz častejšie na splátky nakupujú mladí ľudia do 29 rokov a taktiež aj osoby s nižším vzdelaním.

Medzi najobľúbenejšie spoločnosti, poskytujúce splátkový predaj patria Home Credit a Cetelem Slovensko. Práve s úverovou spoločnosťou Cetelem spolupracuje aj spomínaná Alza.sk

Ako to funguje?

V internetovom obchode si vyberiete požadovaný tovar, ktorý vložíte do nákupného košíka. V nasledovnom kroku „spôsob platby“ zvolíte možnosť platby „splátky online“. Potom treba klasicky dokončiť a odoslať objednávku, vybrať typ úveru, o ktorý máte záujem a čakať, či Cetelem Vašu žiadosť schváli. Klient si môže vybrať z viacerých typov splácania:

  1. Úver jedna desatina alebo 1/10 – jedná sa o klasický úver, pri ktorom tovar splácate desať mesiacov, s akontáciou 10 % a tovar preplatíte o 10 %. Ak si vyberiete napríklad tablet za 300 €, priama platba bude 30 €, potom desať splátok po 30 € – teda jednu splátku zaplatíte navyše. Ročná percentuálna miera nákladov pri tomto type vychádza 26,28%.
  2. Klasik Internet úver– je vhodný pre tých, ktorý majú radi flexibilitu a jednoduchosť. Tento produkt umožňuje klientovi variabilitu vo výbere počtu mesiacov splácania (od 7-48 mesiacov) a objeme pôžičky (požičať si môžete sumu od 120 – 17 000 €). Aj pri tomto type sa požaduje priama platba vo výške minimálne 10 % z ceny tovaru. RPMN bude závisieť od vybranej lehoty splatnosti a výšky pôžičky, začína od 26,82 %, čo nie je žiadna výhra.
  3. Splátky za 0 EUR (akontácia 0% + 24 splátok po 5 % z ceny tovaru) – aj keď šikovne zvolený marketingový názov tak trochu navádza na to, že by ste tovar nemuseli splácať, samozrejme to tak nie je. Výhodou je nulová akontácia a nízke mesačné splátky vo výške 5 % z ceny tovaru. Príklad splátok znázorňuje tabuľka nižšie:

splatky za 0_alza

Ak budete mať šťastie na akciu, môžete nakupovať na splátky aj bez navýšenia

alza.sk logoNiekoľko krát do roka Alza.sk v spolupráci s Cetelemom „vyhodí“ akciu, v rámci ktorej si môžu zákazníci odniesť tovar na splátky domov aj bez navýšenia. Podmienky sú však jednoduché, no prísne. Na to, aby ste získali nulový úrok musíte tovar splatiť v plnej výške v štvrtom mesiaci splácania, v opačnom prípade sa bude postupovať ako pri klasickom splácaní jedna desatina 1/10 (to znamená že jednu splátku zaplatíte navyše) a z nulového úroku sa razom stane viac ako 20 percentný.

Aktuálne neposkytované úvery:

 

  • Úver 4 v 1 – Cetelem prezentuje tento splátkový produkt ako štyri výhody v jednom: nulová akontácia, odloženie splácania o jeden mesiac, jednoduché splácanie a nízke navýšenie (ako sa to vezme, RPMN je 34,66 %)
  • 1% mesačne – pri tomto type klienti získajú navýšenie 1 % z ceny tovaru mesačne. To znamená, že je len na klientovi, ako dlho chce splácať a o koľko vybraný tovar nakoniec preplatí. Rovnako ako pri ostatných úverových produktoch, aj tu sa požaduje akontácia minimálne 10 %.

Podmienky nákupu a splátky

Nakupovať na splátky môžete iba tovar v hodnote min. 120 € s DPH. Okrem toho je potrebné splniť nasledovné podmienky: vek od 18-70 rokov, občan SR a pravidelný príjem v SR (akceptuje sa príjem zo zamestnania, z podnikania, alebo dôchodok). Doklad o príjme sa nepožaduje pri nákupe na splátky do 3 400 €.

 

 

Read more

Tak predsa sme sa dočkali: na Slovensku máme po prvýkrát lacnejšie hypotéky ako priemer v eurozóne

Tak predsa sme sa dočkali: na Slovensku máme po prvýkrát lacnejšie hypotéky ako priemer v eurozóne

V súčasnosti sa Slováci tešia mimoriadne priaznivým podmienkam poskytovania hypoték. Tretí mesiac roka prepísal niekoľko rekordov – priemerná úroková sadzba novo poskytnutých úverov na bývanie klesla na neuveriteľných 1,95 % p.a., pričom po prvý krát v histórii bola pokorená magická, dvojpercentná hranica. Nikdy predtým sa nedal nový úver na bývanie

By Redakcia