Aquaparky na Slovensku: koľko stojí vodné šantenie?

Aquaparky na Slovensku: koľko stojí vodné šantenie?

Väčšina ľudí si pod kúpaním na Slovensku predstaví výlet k miestnemu jazierku. Ale čo keď sa Vám takéto spríjemňovanie horúcich letných dní zunuje, deti prestane baviť stavanie vežičiek z kamienkov, zažiada sa Vám zmeny alebo sa počasie pokazí? Vo všetkých prípadoch sú vhodnou alternatívou k tradičnému kúpaniu aquaparky a thermal parky. Našťastie na Slovensku o ne nemáme núdzu, takže sú dobre dostupné zo všetkých kútov krajiny: takmer v každom kraji nájdete minimálne jeden, ale viac dobre vybavených aquaparkov, pričom viaceré z nich čerpajú z prírodného bohatstva Slovenska – termálnych prameňov. Mnohé slovenské aquaparky tak môžu okrem zábavy a relaxu ponúknuť návštevníkom aj blahodárne pôsobiace účinky termálnej vody.

Ktoré sa oplatí navštíviť a koľko Vás bude stáť šantenie vo vodnom svete?

Tatralandia

relax v tatralandii

zdroj: tatralandia.sk

Pokiaľ ste aquapark Tatralandia na Liptove ešte nenavštívili, možno ani neviete, že sa jedná o najväčší celoročne fungujúci areál vodnej zábavy nielen na Slovensku, ale aj v ČR a Poľsku. Nečudo, že sem merajú dlhú cestu tisíce turistov spoza poľských hraníc. Tatralandiu sa skutočne oplatí navštíviť. Na svoje si prídu návštevníci všetkých vekových kategórií, malí aj veľkí. Nudiť sa určite nebudete, Tatralandia ponúka na výber zo 14 bazénov s morskou, termálnou ale aj čírou vodou, ďalej 28 tobogánov (5 z nich je prístupných celoročne) ktoré zaručia skvelý adrenalínový zážitok aj tým najväčším milovníkom rýchlej jazdy a zaručene zapôsobia aj atrakcie vo Funparku.

Pokiaľ sa do Tatralandie vyberiete s deťmi, pravdepodobne budú ešte dlho rozprávať o zážitku z Tropical Paradise. Nečudo – taká drevená plachetnica, ktorá stroskotala na skale, pri nej pravé koraly, mušle a rybičky sú zárukou skvelého zážitku nielen pre deti, ale aj dospelých, ktorí si môžu pri pozorovaní šantiacich potomkov dať na pláži osviežujúci drink v tieni vysokých paliem.

Pokiaľ ste priaznivcom saunovania, určite na Vás dobrý dojem spraví Keltský saunový svet. Tiež sa oplatí navštíviť Wellness paradise a dopriať svojmu telu dobrú masáž alebo zábal.

Návštevníci Tatralandie, ktorí majú problémy s pohybovým či dýchacím ústrojenstvom istotne ocenia blahodárne pôsobiacu minerálnu vodu, v ktorej sa nachádza časť morských vôd z paleogénneho mora, ktoré bolo na území Liptova už pred 40 miliónmi rokov.

Nuž o čo stojí zábava, relax, a liečivé účinky tohto najvyhľadávanejšieho slovenského aquaparku?

Najviac zaplatíte, pokiaľ si lístok kúpite na pokladni, ako ilustruje nižšie uvedená tabuľka.

Vstupy FUN Packet
v pokladni
dieťa do 140 cm
ZŤP do 18 rokov
dieťa nad 140 cm
študent, senior, ZŤP
Dospelý Rodinný
vstup
1 deň 15,00 € 20,00 € 23,00 € 52,00 €
Vstup po 16:00 13,00 € 18,00 € 20,00 € 45,00 €
Vstup po 16:00
s GOPASS
9 € +
40 bodov
15 € +
50 bodov
17 € +
50 bodov
—-
2 dni 28,00 € 38,00 € 44,00 € 94,00 €
2 dni s GOPASS 19 € + 120 bodov 29 € + 120 bodov 32 € + 160 bodov

(zdroj : tatralandia.sk)

Klasický vstup FUN PACKET zahŕňa neobmedzené vstupy na 26 toboganov, 14 bazénov, na vonkajšie a vnútorné vírivky, skrinku, lehátka, slnečníky, detské atrakcie, celodenný animačný program, Miniclub Tatralandia, Funpark Tatralandia, športoviská, parkovanie.

Ako ušetriť?

Ušetriť môžete kúpou rodinného lístka, ale taktiež aj kúpov lístkov online, v eshope https://www.gopass.sk

Cenník online cez e-shop GOPASS

Vstupy FUN Packet
v E-SHOPE
dieťa do 140 cm
ZŤP do 18 rokov
dieťa nad 140 cm
študent, senior, ZŤP
Dospelý Rodinný
vstup
1 deň s GOPASS 14,00 € 19,00 € 22,00 € 50,00 €
2 dni s GOPASS 26,00 € 36,00 € 42,00 € 88,00 €

Sledujte zľavové portály

Občas zvyknú aquaparky vyhodiť akciové ceny lístkov na zľavových portáloch, vďaka čomu môžete plnohodnotný celodenný vstup za polovičnú cenu.

Aquacity v Poprade

aquacity poprad

zdroj: http://www.aquacity.sk

Rozlohou o niečo menšie, no ponukou atrakcií tiež veľmi zaujímavé Aquacity Poprad nepochybne stojí za návštevu. Okrem relaxačných a termálnych bazénov, víriviek, sáun a inhalačných miestností ponúka nielen oddych pre dospelých ale aj skvelú zábavu pre deti: napríklad taký ostrov pokladov s morskou vodou, živým leguánom a korytnačkami, kde sa počas víkendov uskutočňujú detské párty v štýle pirátov z Karibiku.

Skvelý relax v termálnych bazénoch s priaznivými účinkami na zdravie človeka a s teplotou 30 – 38°C je umocnený výhľadom na majestátne Vysoké Tatry.

Cenník vstupov je uvedený v tabuľke nižšie.

sadzobnik aquacity

zdroj: http://www.aquacity.sk

Ako ušetriť?

Zľavy z platného cenníka Aquacity Poprad je možné získať vďaka členstvu v Aquacity klube (až 30 %). Zaujímavé zľavy získavajú aj držitelia Sphere Card (10 %), nákupnej karty COOP jednota (15%), klienti Všeobecnej zdravotnej poisťovne (10% zľava na vstupy).

Aquapark Senec: Aquathermal

Milovníci vodnej zábavy z hlavného mesta ale aj z celého západného Slovenska si kvôli dobrej dostupnosti obľúbili Aquapark Senec. Ten celoročne ponúka 6 bazénov s teplou vodou, ktoré počas letnej sezóny zvyšuje na 11 s atrakciami ako vodný dáždnik, masážne lavice, vodné trysky a chrliče, o ktoré je počas horúcich dní veľký záujem. Samozrejmosťou je wellness s dobrým výberom masáží a sáun.

Cenník sa na nadchádzajúcu letnú sezónu zatiaľ iba tvorí – doposiaľ nebol na oficiálnej webovej stránke zverejnený. Nie je tak známe, koľko návštevníci v letnej sezóne za vodné atrakcie v Senci zaplatia.

Predstavu o cenových reláciách za vstupy si tak môžete spraviť zo starého cenníka (pre zimnú sezónu) zverejneného na webe http://www.aquathermal.sk/

Read more

Začínate na Slovensku s podnikaním? Neprehliadnite naše praktické tipy

Začínate na Slovensku s podnikaním? Neprehliadnite naše praktické tipy

Podnikanie na Slovensku je plné príležitostí aj výziev. Pre začínajúcich podnikateľov je dôležité poznať základné kroky, ktoré im pomôžu uspieť. Prinášame vám preto prehľad najdôležitejších aspektov, na ktoré by ste nemali zabúdať. Strategické plánovanie a výber právnej formy podnikania Úspech v podnikaní začína detailne vypracovaným podnikateľským plánom. Tento dokument by

By Redakcia