Autobazár Mobile.de a iné v Nemecku: výhodné ceny jazdených áut

Autobazár Mobile.de a iné v Nemecku: výhodné ceny jazdených áut

Autobazáre v Nemecku sa tešia vysokej popularite aj zo strany slovenských záujemcov o jazdené autá. Autobazár Mobile.deAutomobile.de a Autoscout24.de patria medzi najnavštevovanejšie online autobazáre, v ktorých si môžete vybrať z ponuky desiatok tisícov jazdených áut všetkých typov a značiek. Slovákov na nákupe za hranicami lákajú najmä výhodné ceny a lepší technický stav vozidiel. Obľúbenou destináciou tých, ktorí sa rozhodli kúpiť auto v zahraničí je práve Nemecko. Je to relatívne blízko, takže aj napriek istým nákladom na dopravu a poplatkom súvisiacim s dovozom z EÚ sa kúpa ojazdeného auta v Nemecku stále oplatí.

Navyše Nemci sa o svoje autá príkladne starajú. Na rozdiel od Slovenska sú v Nemecku predpísané oveľa prísnejšie technické kontroly, čo samo o sebe núti nemeckých majiteľov k lepšej starostlivosti o auto. V neposlednom rade k lepšiemu technickému stavu nepochybne prispievajú aj kvalitnejšie diaľnice a cesty, ktoré nedajú motorovým vozidlám až tak zabrať ako slovenské cesty plné výmolov. Na výhodných cenách áut kúpených v Nemecku profitujú aj slovenské autobazary, ktoré lacno nakúpia žiadané značky, opravia neduhy vďaka ktorým stlačili nákupnú cenu na minimum a doma ich s tučnou maržou predávajú.

Autobazár v Nemecku ešte nezaručuje dobrú kúpu

Rovnako ako na Slovensku aj pri kúpe auta z Nemecku je na mieste maximálna obozretnosť. Aj tam sa totižto nájde množstvo špekulantov, ktorí chcú nepojazdnú rachotinu predať s čo najväčším ziskom. Preto aj tu platí základné pravidlo a síce vezmite zo sebou niekoho, kto sa autám rozumie, alebo ešte lepšie – vyhliadnuté vozidlo si dajte skontrolovať v autorizovanom servise – odhalíte tak aj skryté chyby.

Pred samotným vycestovaním je potrebné si najskôr požadovaný model auta vyhliadnuť na internete. Poďme sa bližšie pozrieť na nemecké autobazáre.

Mobile.de

mobile.de logoMobile.de je prvou zastávkou každého, kto má záujem o kúpu ojazdeného auta z Nemecka. Jedná sa o najnavštevovanejší online autobazár v Nemecku, v ktorého databáze sa nachádza vyše milióna nových a použitých vozidiel. Čo sa týka územnej pôsobnosti, portál mobile.de sa neobmedzuje len na nemecký trh, ale aj na veľkú časť Európskej únie. Web je preložený do viacerých jazykov (vrátane češtiny), vďaka čomu sa môžu aj slovenskí návštevníci v ponuke jednoducho zorientovať. Na stránke http://www.mobile.de nájdete širokú ponuku nových a ojazdených vozidiel, motoriek a nákladných áut. Služby tohto portálu využíva vyše 31 000 dealerov a ďalšie státisíce súkromných predajcov. Jasná štruktúra a jednoduchá navigácia odlišuje portál Mobile.de od stoviek konkurenčných projektov. Predajcovia môžu pridať svoju ponuku v niekoľkých jednoduchých krokoch a kupujúci majú k dispozícii pokročilý filter, ktorý im umožňuje rýchle vyhľadať to, čo hľadajú. Vyfiltrované výsledky môžete veľmi jedným kliknutím zoradiť podľa ceny, počtu najazdených kilometrov alebo roku výroby. Vďaka najväčšej ponuke vozidiel si môžete rýchle spraviť prehľad o trhu a cenách, ktorých znalosť je dobrým základom pre férové vyjednávanie ceny.

mobile.de

 

Automobile.de

Po vzore mobile.de bol aj autobazár Automobile.de preložený do českého jazyka. Nájdete tu lacné ojazdené autá, motorky a nákladiaky nielen z Nemecka, ale aj zo susedného Rakúska. Používanie portálu a prezeranie jednotlivých ponúk trochu znepríjemňuje všade prítomná reklama. Dizajn a architektúra užívateľského rozhrania nie je zďaleka tak prepracovaná ako u vyššie uvedenej konkurencie. Ak prižmúrite oko nad chybičkami krásy, tak tento web určite navštívte, ktovie, možno práve tam nájdete svojho nového plechového miláčika.

automobile.de

 

Autoscout24.de

Autoscount.de je jeden z najväčších internetových autoportálov nielen v Nemecku, ale v celej Európe. Čísla hovoria za všetko: 17,1 milióna nemeckých užívateľov len za minulý rok, návštevnosť 10 miliónov ľudí z celej EÚ mesačne, ponuka vyše dvoch miliónov ojazdených a nových áut, pol milióna áut mesačne predaných a 40 000 registrovaných dealerov. Autoscount24 pôsobí v 18 krajinách, darí sa im okrem Nemecka a Rakúska aj vo Francúzsku, Taliansku, Španielsku, Belgicku, Holandsku a Luxembursku. Výhodou tohto portálu je možnosť vyhľadávať v rozsiahlej databáze vozidiel z celej Európy v českom jazyku.

autoscout24

Read more

Tak predsa sme sa dočkali: na Slovensku máme po prvýkrát lacnejšie hypotéky ako priemer v eurozóne

Tak predsa sme sa dočkali: na Slovensku máme po prvýkrát lacnejšie hypotéky ako priemer v eurozóne

V súčasnosti sa Slováci tešia mimoriadne priaznivým podmienkam poskytovania hypoték. Tretí mesiac roka prepísal niekoľko rekordov – priemerná úroková sadzba novo poskytnutých úverov na bývanie klesla na neuveriteľných 1,95 % p.a., pričom po prvý krát v histórii bola pokorená magická, dvojpercentná hranica. Nikdy predtým sa nedal nový úver na bývanie

By Redakcia