Autokarta

Autokarta

Autokarta je zaujímavým produktom z dieľne VÚB banky, ktorá je poskytovaná v spolupráci s Consumer Finance Holding, konkrétne s jej divíziou Slovenské kreditné karty. Nejedná sa len o klasickú kreditnú kartu, ktorú umožňuje prístup k úverovému limitu, ale vďaka tejto karte jej držitelia získavajú zaujímavé bonusy: 3 % späť zo všetkých platieb na ktorejkoľvek čerpacej stanici na Slovensku a v zahraničí. To znamená, že každý liter benzínu budete mať vďaka autokarte lacnejší. Okrem toho Vám karta vráti aj 1 % zo všetkých ostatných bezhotovostných platieb v kamenných a internetových obchodoch na Slovensku a v zahraničí (bonus sa nepripíše jedine za osobitné transakcie medzi ktoré patria platby za stávkovanie, lotérie alebo hazardné hry) Pri platbe kreditnou kartou najskôr klient zaplatí plnú cenu nákupu – zľava sa neodpočíta automaticky, ale je v nasledovnom mesiaci (vždy v 25.deň) pripísaná na účet klienta.

Aby sa však predišlo nekontrolovateľnému používaniu karty a vyplácaniu tučných bonusov je maximálna výška bonusov pripísaných na kartový účet klienta obmedzená sumou 200 € ročne.

autokarta cfhAutokarta sa poskytuje s úverovým rámcom od 300 € až do 5100 €. Definitívna výška úverového rámca sa stanoví na základe individuálneho posúdenia každej žiadosti a podlieha schváleniu v zmysle interných pravidiel vydavateľa karty. Objem schváleného úverového limitu sa stanoví podľa výšky príjmu žiadateľa – čím vyšší je Váš mesačný príjem, tým väčší limit získate. Výhodou je možnosť čerpať peniaze z úveru až 45 dní bez úroku. Ak teda dlh na karte vyrovnáte do konca bezúročného obdobia, nebudete platiť žiaden úrok. Po skončení tohto obdobia bude dlžná suma úročená sadzbou 23,76 % ročne (1,98 % mesačne). Spoločnosť Consumer Finance Holding požaduje v prípade čerpania finančných prostriedkov na Autokarte minimálnu splátku vo výške 1/30 z úverového rámca. Splácanie je však flexibilné a tak klient môže splatiť aj vyššiu sumu ako je predpísaná minimálna splátka – ideálne je dlh splatiť jednorázovo ešte pred skončením bezúročného obdobia.

 

Podmienky

Kreditná karta Autokarta sa vydáva zdarma do 10 dní odo dňa podania žiadosti. Žiadateľ musí byť starší ako 18 rokov, musí mať trvalý pobyt na Slovensku a pravidelný príjem, ktorý je potrebné zdokladovať. Okrem potvrdenia o výške príjmu je potrebné k žiadosti predložiť aj podpísanú kópiu občianskeho preukazu a kópiu dokladu preukazujúceho adresu Vášho trvalého bydliska (napr. faktúra za plyn, elektriku, internet či telefón).

 

Základné parametre produktu

Poskytovateľ VÚB v spolupráci s Consumer Finance Holding (prostredníctvom obchodnej značky Slovenské kreditné karty)
Názov produktu Autokarta
Druh medzinárodná kreditná karta typu MasterCard
Minimálny úverový limit 300,00 €
Maximálny úverový limit 5 100,00 €
Limit pre bezhotovostné platby do výšky schváleného celkového úverového limitu
Denný limit pre výbery v hotovosti 1/3 celkového úverového limitu
Bezúročné obdobie 45 dní
Úroková sadzba 23,76 % p.a. (1,98 % p.m.)
Požadovaná minimálna splátka 1/30 z úverového limitu
Poplatky
Poplatok za vydanie a aktiváciu zdarma
Ročný poplatok zdarma
Správa kartového účtu 0,65 €
Zrušenie karty 6,64 €
Výber z bankomatov v rámci Slovenskej republiky 1,63 €
Výber z bankomatov v zahraničí (v krajinách eurozóny) 1,63 €
Poplatok za bezhotovostnú platbu 0,66 €
Zmena údajov o klientovi 1,66 €
Znovuvydanie karty 8,30 €
Zmena úverového rámca na žiadosť klienta 6,64 €

 

Read more

Začínate na Slovensku s podnikaním? Neprehliadnite naše praktické tipy

Začínate na Slovensku s podnikaním? Neprehliadnite naše praktické tipy

Podnikanie na Slovensku je plné príležitostí aj výziev. Pre začínajúcich podnikateľov je dôležité poznať základné kroky, ktoré im pomôžu uspieť. Prinášame vám preto prehľad najdôležitejších aspektov, na ktoré by ste nemali zabúdať. Strategické plánovanie a výber právnej formy podnikania Úspech v podnikaní začína detailne vypracovaným podnikateľským plánom. Tento dokument by

By Redakcia