Banky pokračujú v znižovaní úrokov hypoték aj v júni

Banky pokračujú v znižovaní úrokov hypoték aj v júni

Aktuálne nie je problém získať hypotéku s úrokom aj pod dve percentá ročne. Ak sa do porovnávania ponúk jednotlivých bánk „zakusnete“ poriadne, máte pravidelný príjem, ktorý viete aj zdokladovať a úverovú históriu s bezchybnou platobnou disciplínou, dostanete sa k zaujímavým číslam.

Poďme si spraviť krátky prehľad tých najvýhodnejších hypoték

Až do konca júna platí akciová ponuka Prima banky s úrokom 1,80 % pre každého – bez ďalších podmienok ako je napríklad bonita záujemcu.

Hypotéka s „príveskami“ je s nižším úrokom, neznamená to, že je aj lacnejšia

Pokiaľ ste ochotný uzatvoriť okrem hypotéky aj ďalšie doplnkové služby – ako napríklad poistenie či zriadenie a aktívne využívanie účtu, dostanete sa k ešte zaujímavejším úrokom – okolo 1,5 % p.a. Povinné využitie ďalších služieb však niečo stojí takže niekedy môže byť štandardná ponuka bez poistenia výhodnejšia ako akcia s poistením.

Stále platí, že najnižšiu úrokovú sadzbu na trhu ponúka Unicredit Bank – len 1,49 % p.a. pri fixácii na tri roky. Podmienkou je poistenie schopnosti úver splácať a používanie U konta.

Aj keď úrok hypotéky z Unicredit Bank má stále najbližšie k nule, na krk mu začala dýchať nová akciová ponuka mBank z 1. júna.

Najnižší úrok v mBank v jej histórii

Hypotéku s trojročnou fixáciou táto internetová banka ponúka v júni s transparentnou sadzbou 1,54 % p.a. Podmienkou je LTV (pomer úveru k hodnote nehnuteľnosti maximálne do 80 %) a uzatvorenie životného poistenia CreditLife. V prípade, že záujemca neuzatvorí poistenie, úroková sadzba stúpne na 1,79 % p.a. Zľava za využitie ďalšej služby (poistenia) tak predstavuje 0,25 %.

dom percenta

Pokiaľ potrebujete požičať viac ako 80 % z hodnoty nehnuteľnosti, počítajte s tým, že si priplatíte. Sadzba pri úveroch s LTV od 81-90 % s poistením je 1,84 % p.a., bez poistenia 2,09% p.a. No a pri 91-100 % financovaní nehnuteľnosti bankou úrok ešte viac porastie – varianta s poistením CreditLife vychádza aktuálne na 3,04 %

mBank je známa svojimi transparentnými úrokovými sadzbami, rovnakými pre každého záujemcu ktorý splní podmienky banky pre poskytnutie úveru. Výška úroku závisí iba od objemu požičanej sumy, lehoty splatnosti, od dĺžky fixácie, účelu, pomeru výšky úveru k hodnote nehnuteľnosti a od ochoty záujemcu uzatvoriť poistenie.

Zákazník, ktorý by si dnes vzal mBank úver na bývanie s poistením v priemernej sume 50 000 €, s fixáciou na 3 roky a s dobou splácania 25 rokov, a ktorý by spolufinancoval nehnuteľnosť z vlastných úspor 20 %, získa pri úrokovej sadzbe 1,54 % p.a. mesačnú splátku vo výške 201 €. V porovnaní s trhovým priemerom (2,66 % ročne) by tak pri nezmenenom úroku počas celej splatnosti ušetril na splátkach až 8234 €.

Predposledný májový deň zlacnila svoje hypotéky aj nízkonákladová Fio banka. Jej spodná hranica úroku začína od 1,88 % p.,a, (platí pre refinancovanie úverov nad 75 000 € a zároveň do 70 % z hodnoty nehnuteľnosti). Banka ponúka zľavu vo výške 0,3 % za refinancovanie (LTV do 70 %), 0,2 % zníži štandardný úrok ak je účelom kúpa nehnuteľnosti (LTV do 70 %) a zľavu vo výške 0,1 % je možné získať pri vyšších objemoch nad 75 000 €.

Nelenila ani Oberbank – tá vo svojej letnej akcii ktorá potrvá až do 30.septembra poskytuje hypotéky s fixáciou 2 a 3 roky s úrokom od 1,85 % p.a. Podmienkou je zriadenie účtu a presmerovanie príjmu klienta do Oberbank. V Sberbank tiež môžete využiť akciu ktorá trvá len do konca júna – hypotéku 3ročný fix za 1,89 % p.a. pri zasielaní príjmu vo výške 1,5 násobku mesačnej splátky do tejto banky.

Read more

Začínate na Slovensku s podnikaním? Neprehliadnite naše praktické tipy

Začínate na Slovensku s podnikaním? Neprehliadnite naše praktické tipy

Podnikanie na Slovensku je plné príležitostí aj výziev. Pre začínajúcich podnikateľov je dôležité poznať základné kroky, ktoré im pomôžu uspieť. Prinášame vám preto prehľad najdôležitejších aspektov, na ktoré by ste nemali zabúdať. Strategické plánovanie a výber právnej formy podnikania Úspech v podnikaní začína detailne vypracovaným podnikateľským plánom. Tento dokument by

By Redakcia