Bezkontaktná debetná nálepka StickAir je štýlovým produktom, ktorý oslovuje najmä mladšiu generáciu

Bezkontaktná debetná nálepka StickAir je štýlovým produktom, ktorý oslovuje najmä mladšiu generáciu

Slovensko síce nepatrí medzi krajiny, ktoré by si ako prvé osvojili technologické novinky, no nepochybne nám nechýba chuť vlastniť a užívať si štýlové veci – a to sa týka aj technologických vymožeností. Je to prirodzené – človek tým dáva najavo svoju túžbu byť iný, túžbu vyniknúť. A tak nečudo, že štýlové produkty vykazujú výborné štatistiky predaja, vďaka čomu si nachádzajú svoje stabilné miesto v spoločnosti. Typickým príkladom sú bezkontaktné platobné karty, ktoré majú vo svojich peňaženkách státisíce Slovákov, pričom každý kvartálov ich počet stále stúpa. V dnešnej dobe je už takmer polovica zo všetkých kariet vybavená bezkontaktnou technológiou. Počet bezkontaktných transakcií tiež rýchle stúpa (v roku 2013 bola každá 13. platba kartou bezkontaktná). Možnosť zaplatiť za nákup rýchlejšie a pohodlnejšie, bez fyzického styku karty s platobným terminálom (do 20 EUR bez zadania PIN kódu), jednoduchým priblížením karty k čítaciemu zariadeniu využíva čoraz viac ľudí.

Dnes sú módnym hitom bezkontaktné platby prostredníctvom mobilných telefónov – smartfónov, ktoré sú považované za veľmi bezpečný a pohodlný spôsob platby.

Nie každý sa však môže pochváliť najnovším smartfónom, no napriek tomu šance na „štýlové platenie mobilom“ nie sú úplne pochované – a to dokonca ani pre tých, ktorí vlastnia len najzákladnejší mobil za 20 EUR. Riešenie?

Zdroj: unicreditbank.sk

Zdroj: unicreditbank.sk

Bezkontaktná platobná nálepka StickAir

Bezkontaktnú nálepku má v ponuke Unicredit Bank ako debetnú kartu k účtu alebo ako predplatenú kartu bez otvorenia účtu. Funguje to tak, že nálepku jednoducho prilepíte na zadnú stranu mobilného telefónu (alebo akéhokoľvek iného predmetu, ktorý so sebou bežne nosíte – hodinky, kľúčenka…), prilepením „stickérky“ sa tento predmet stáva Vašou peňaženkou a plnou náhradou klasickej platovej platobnej karty.

Ako to funguje?

Bezkontaktná platba sa uskutočňuje starým známym spôsobom – priložíte predmet s nálepkou k čítačke platobného terminálu. Pokiaľ uskutočňujete nákup nad 20 EUR, zadáte PIN kód, ktorý ste obdržali od banky. Ak je hodnota nákupu nižšia ako 20 EUR, nezadávate žiaden PIN – iba „mávnete“ predmetom s nálepkou pri platobnom terminále a počkáte si na pípnutie ktoré signalizuje úspešnú platbu. Bezkontaknou nálepkou StickAir sa dá platiť na všetkých miestach, ktoré sú vybavené POS terminálmi s označením PayPass.

Keďže StickAir je imidžovým a štýlovým produktom, používa ho najmä mladšia generácia. Rodičia detí zase pomerne často siahajú po StickAir vo forme predplatenej karty (ku ktorej sa neotvára účet). Karta sa dobíja buď vkladom v hotovosti alebo prevodom z účtu v ktorejkoľvek banke. Rodičia tak majú vreckové svojich detí plne pod kontrolou – rozhodujú o tom, koľko a v akých intervaloch budú kartu dobíjať.

Parametre

Názov banky UniCredit Bank Czech Republic and Slovakia, a.s.,
pobočka zahraničnej banky
Názov produktu Bezkontaktná debetná platobná nálepka StickAir
Platnosť 3 roky s automatickou obnovou karty
Vydáva sa k účtom bežný účet alebo balík služieb v EUR alebo cudzej mene v UCB
Podmienky vydania
  • vek minimálne 15 rokov

  • účet vedený v Unicredit Bank

  • súhlas majiteľa účtu
Odporúčaný denný limit pre bezhotovostné platby 250,00 €
Poplatky  
Ročný poplatok 5,00 €
Platba kartou (na Slovensku aj v zahraničí) u obchodníkov 0,00 €
Zmena limitu 5,00 €
Blokácia karty 0,00 €
Znovuvytlačenie PIN čísla 5,00 €
Znovuvydanie po strate, poškodení či krádeži 10,00 €
Zrušenie 0,00 €

Read more

Začínate na Slovensku s podnikaním? Neprehliadnite naše praktické tipy

Začínate na Slovensku s podnikaním? Neprehliadnite naše praktické tipy

Podnikanie na Slovensku je plné príležitostí aj výziev. Pre začínajúcich podnikateľov je dôležité poznať základné kroky, ktoré im pomôžu uspieť. Prinášame vám preto prehľad najdôležitejších aspektov, na ktoré by ste nemali zabúdať. Strategické plánovanie a výber právnej formy podnikania Úspech v podnikaní začína detailne vypracovaným podnikateľským plánom. Tento dokument by

By Redakcia