Bezkontaktná nálepka Visa Inspire Wave 2 Pay predstavuje jednoduchú formu rýchlej bezkontaktnej platby

Bezkontaktná nálepka Visa Inspire Wave 2 Pay predstavuje jednoduchú formu rýchlej bezkontaktnej platby

Ak patríte k tým, ktorí radi skúšajú nové technológie, určite Vás poteší novinka v oblasti bezkontaktného platenia formou nálepky Visa Inspire Wave 2 Pay, ktorú len pred pár dňami uviedla na trh VÚB banka v spolupráci so spoločnosťou Visa Europe. V podstate sa jedná o špeciálny druh debetnej platobnej karty vo forme nálepky, ktorú môžete nalepiť na čokoľvek, čo so sebou pravidelne nosíte a čo máte vždy „po ruke“ – napríklad na kľúčenku, prioritne je však určená pre mobilný telefón.

Jej hlavným cieľom je umožniť klientom VUB banky rýchlejší a pohodlnejší spôsob platby za tovar či služby. Na to, aby bola platba zrealizovaná stačí priložiť zariadenie k snímaču POS terminálu, ktorý je označený logom payWave. Pri platbách za menšie nákupy do hodnoty 20 € sa celá transakcia zrealizuje do piatich sekúnd, nakoľko nie je potrebné zadávať PIN kód. Samozrejme, platiť  môžete aj za nákupy vyššie ako 20 EUR, v takomto prípade je však potrebné zadať z bezpečnostných dôvodov PIN kód.

lepic s mobilomProstredníctvom nálepky si klienti rýchlejšie zvyknú na platenie aj bez klasickej plastovej karty, čo nám v budúcnosti pomôže pri spustení technológie mobilných platieb NFC.“ vysvetľuje dôvod uvedenia novinky na trh Jiři Huml, vrchný riaditeľ úseku retailového bankovníctva VÚB banky.

K nálepke banka ponúka ja mobilnú aplikáciu, vďaka ktorej majiteľ prakticky okamžite zistí zostatok na účte a prehľad uskutočnených platieb. Klient si tiež môže prostredníctvom tejto aplikácie nálepku kedykoľvek počas jej platnosti deaktivovať či opätovne aktivovať. Používanie zariadenia nie je podmienené aplikáciou, je to len doplnok navyše. Ak sa ju rozhodnete používať, do svojho smartfónu si ju môžete stiahnuť zdarma. Pre aktiváciu je potrebné zavolať na službu KONTAKT (0850 123 000) kde Vám poskytnú aktivačný kód.

Bezpečnosť na prvom mieste

Najčastejším dôvodom, prečo sa niektorí zubami-nechtami bránia používaniu bezkontaktnej technológie, je obava zo zneužitia. Pri dodržiavaní základných bezpečnostných pravidiel (ako nepúšťať kartu z ruky, chrániť si PIN kód a nemať ho na tom istom mieste ako nálepku…) sa riziko zneužitia blíži k nule. Navyše s Visa Inspire Wave 2 Pay automaticky získavate poistenie pre prípad zneužitia bezkontaktnej technológie.

Platby prostredníctvom nálepky sú neustále monitorované, čím sa zabezpečuje včasné odhalenie prípadného použitia neoprávnenou osobou. V prípade straty alebo krádeže je postup rovnaký ako pri klasických kartách – stratu, krádež alebo podozrenie zo zneužitia ihneď ohláste na non stop službu kontakt (zo Slovenska: 0850 123 000 alebo zo zahraničia +421 2 48 55 59 70).

Dobrou správou je, že VUB banka vydáva bezkontaktné nálepky zadarmo pre všetkých klientov, ktorí vlastnia klasickú debetnú kartu Visa Inspire. Až do konca marca 2014 ju môžu bezplatne získať k svojmu bežnému účtu aj ostatní klienti banky. Tiež poteší skutočnosť, že za jednotlivé transakcie si banka tiež nebude účtovať žiadne poplatky.

Bezkontaktné karty Visa sa na Slovensku tešia stále zvyšujúcej sa popularite. Momentálne je v obehu vyše 1,5 milióna bezkontaktných kariet Visa, čo predstavuje až 92 percentný podiel na tuzemskom trhu bezkontaktných kariet. Prispieva k tomu aj rozrastanie akceptačnej siete existujúcich a nových obchodníkov.

Read more

Tak predsa sme sa dočkali: na Slovensku máme po prvýkrát lacnejšie hypotéky ako priemer v eurozóne

Tak predsa sme sa dočkali: na Slovensku máme po prvýkrát lacnejšie hypotéky ako priemer v eurozóne

V súčasnosti sa Slováci tešia mimoriadne priaznivým podmienkam poskytovania hypoték. Tretí mesiac roka prepísal niekoľko rekordov – priemerná úroková sadzba novo poskytnutých úverov na bývanie klesla na neuveriteľných 1,95 % p.a., pričom po prvý krát v histórii bola pokorená magická, dvojpercentná hranica. Nikdy predtým sa nedal nový úver na bývanie

By Redakcia