BKS Bank AG, pobočka zahraničnej banky v SR

BKS Bank AG, pobočka zahraničnej banky v SR

BKS Bank AG je pomerne mladou bankou, ktorá na slovenský trh vstúpila začiatkom roka 2011. Na Slovensku pôsobí ako pobočka zahraničnej banky. Hlavné sídlo sa nachádza v rakúskom Klagenfurte, zamestnáva viac ako 1100 ľudí a riadi bankové a leasingové obchody v Rakúsku, Slovinsku, Chorvátsku a najnovšie už aj na Slovensku. Zastúpenia má aj v susednom Maďarsku a v Taliansku. Ich obchodná politika sa zameriava na udržateľnosť, dlhodobý úspech a predovšetkým spokojnosť klientov, namiesto vidiny krátkodobého zisku. Rovnako opatrný prístup zvolila aj na Slovensku. Začala s poskytovaním úverov pre malých a stredných podnikateľov, neskôr bola ponuka rozšírená aj o základné bankové produkty pre retailových klientov. Nakoľko táto banka nedisponuje žiadnou pobočkovou sieťou, preto je stále pre väčšinu obyvateľstva neznámym pojmom.

Napriek skutočnosti, že sa jedná o veľmi mladý bankový subjekt, skupina BKS Bank má na Slovensku už dlhšiu tradíciu v oblasti leasingu. V roku 2007 sa jej totižto podarilo odkúpiť KOFIS Leasing, ktorý dnes vystupuje pod obchodným menom BKS-Leasing, a.s. Druhým krokom v stratégii bolo oslovenie segmentu korporátnych klientov, u ktorých sa snažila presadiť najmä úvermi a vkladovými produktami, pričom ponuku dopĺňali aj bežné bankové služby akými sú účty a služby platobného styku, samozrejme s prístupom k službám elektronického bankovníctva. Skutočnosť, že banka v prvom roku svojho pôsobenia neoslovovala retailových klientov nie je náhoda, ale súčasť dobre premyslenej stratégie. Podľa vyjadrení predsedníčky predstavenstva, vždy, keď banka vstupuje na nový trh začína veľmi opatrne, krok za krokom. Táto opatrná stratégia sa im overila aj na iných trhoch, preto sa podľa nej rozhodli postupovať aj na Slovensku. Prvým krokom v stratégii je uvedenie spoločnosti na leasingový trh s ponukou kvalitných leasingových produktov. Až v druhom rade prídu na rad bankové služby. Tieto sú najskôr ponúknuté korporátnym klientom a až ďalšej fáze pribudne ponuka pre retailový segment. Túto stratégiu banka aplikovala aj na slovenskom trhu. V decembri 2012 rozšírila produktové portfólio o služby a produkty pre individuálnych klientov.

Banka bez prepážok

BKS BANK LOGONa segment retailového bankovníctva banka zvolila celkom odlišnú stratégiu, na akú sme doteraz na Slovensku doteraz zvyknutí. Nepôjde cestou klasických kamenných bánk, nakoľko prepážkový systém je finančne veľmi nákladný. Nezvolila si ani cestu moderných online bánk, ktorú s obľubou využívajú mladí ľudia, ktorí preferujú čo najlacnejšie služby bez zbytočných poplatkov a vybavenie všetkých bankových operácií cez internet. Na rozdiel od online bánk sú klientom BKS Bank k dispozícii špičkovo vyškolení pracovníci, takže sa Vám nestane, že si nebudete vedieť svojpomocne vytvoriť účet – v takýchto prípadoch vždy môžete využiť vyškoleného poradcu na telefóne. Retailová ponuka banky zahŕňa bežné účty, povolené prečerpanie, sporiace produkty, ale aj spotrebné úvery vrátane tých na financovanie bytovej výstavby. V tejto sa oplatí uzatvoriť najmä sporenie či termínovaný vklad – okrem férového úročenia sporitelia oceňujú aj rakúske zabezpečenie vkladov. Do budúcnosti banka plánuje klientom ponúknuť aj obchodovanie s cennými papiermi.

Základné informácie:

Názov BKS Bank AG, pobočka zahraničnej banky v SR
Adresa Pribinova 4, 811 09 Bratislava
Telefón / Infolinka 02 323 23 000
Email info@bksbank.sk
Web http://www.bksbank.sk
Kód banky 8420
IČO 36869856

 

Read more

Začínate na Slovensku s podnikaním? Neprehliadnite naše praktické tipy

Začínate na Slovensku s podnikaním? Neprehliadnite naše praktické tipy

Podnikanie na Slovensku je plné príležitostí aj výziev. Pre začínajúcich podnikateľov je dôležité poznať základné kroky, ktoré im pomôžu uspieť. Prinášame vám preto prehľad najdôležitejších aspektov, na ktoré by ste nemali zabúdať. Strategické plánovanie a výber právnej formy podnikania Úspech v podnikaní začína detailne vypracovaným podnikateľským plánom. Tento dokument by

By Redakcia