Business Lease - špecialista na operatívny leasing

Business Lease - špecialista na operatívny leasing

Spoločnosť Business Lease je na slovenskom trhu priekopníkom v oblasti operatívneho leasingu automobilov. Už v roku 1998 ako prvá predstavila túto službu na Slovensku, keď sa o ňu ešte nikto okrem zahraničných firiem nezaujímal. Doposiaľ sa špecializuje na poskytovanie operatívneho lízingu a treba povedať, že veľmi úspešne. Od svojho vzniku patrí medzi top firmy v tejto oblasti.

V rámci tohto produktu firma poskytuje okrem financovania vozového parku aj celý proces mobility od dodania nového automobilu až po jeho odpredaj pri konci nájmu. Rozsah poskytovaných služieb sa firma snaží prispôsobiť na mieru podľa individuálnych potrieb každého klienta. Odpisy sú pri tomto produkte tvorené len do predpokladanej predajnej ceny auta po skončení nájmu, pričom riziko z vývoja cien znáša lízingovka.

V rámci operatívneho leasingu poskytuje spoločnosť nasledovné služby:

 • business lease logoObjednanie a dodanie vozidla – klientovi firma na základe prejaveného záujmu vypracuje detailnú kalkuláciu podľa požadovanej značky a modelu. V prípade, že ponuka bude klientom akceptovaná, BL dodá vybraný automobil a vybaví kompletnú dokumentáciu

 • Zabezpečenie servisu a údržby počas celej doby trvania nájmu – vďaka veľkej siete autorizovaných partnerov a servisov firma veľmi promptne zabezpečí servis, údržbu či prípadnú opravu vozidla. V cene mesačnej splátky je aj výmena a uskladnenie pneumatík.

 • Poistenie – leasingovka zabezpečí povinné zmluvné poistenie ale aj havarijné poistenie prípadne ostatné komerčné poistenia za zvýhodnenú cenu. V prípade poruchy, nehody alebo havárie spoločnosť nahlasuje a rieši poistné udalosti, takže klient nemá žiadne starosti s poisťovňou.

 • Úhrada daní a poplatkov – firma zabezpečí úhradu cestnej dane a kúpu diaľničných známok

 • Pohonné hmoty – vďaka prepracovanému managementu pohonných hmôt môžu zamestnanci Vašej firmy nakupovať pohonné hmoty bezhotovostne prostredníctvom tankovacej karty. Na konci každého mesiaca dostanete vyúčtovanie za pohonné hmoty spolu s faktúrou za poskytnuté služby.

 • Asistenčné služby – non stop cestná asistenčná služba pre volania z celej Európy je Vám k dispozícii v prípade poruchy vozidla, havárie alebo krádeže.

 • Poskytnutie náhradného vozidla – v prípade nefunkčnosti vozidla Vám spoločnosť BL zabezpečí náhradné vozidlo do 24 hodín kdekoľvek v Európe, vďaka rozsiahlej sieti partnerských autopožičovní

 • Pravidelný reporting a návrhy na optimalizáciu nákladov

 • Predaj vozidla – pred uplynutím doby nájmu je klient informovaný o blížiacom sa termíne ukončenia leasingovej zmluvy. BL poskytuje možnosť vodičovi predmet leasingovej zmluvy odkúpiť.

Ďalšie produkty a služby

 • spätný leasing (sale and lease back) – v rámci tohto produktu spoločnosť umožňuje odkúpenie vozidiel a ich následný prenájom formou operatívneho leasingu. Vďaka tomuto produktu klient okamžite získa finančné prostriedky na financovanie svojho podnikania, a pritom môže svoj vozový park využívať ako doposiaľ so všetkými výhodami operatívneho leasingu.

 • správa vozového parku – túto službu ponúka BL takým klientom a firmám, ktoré si vozidlá financujú samostatne alebo formou fin. leasingu, no napriek tomu chcú prenechať starostlivosť o vozový park profesionálom. Outsourcingom riadenia vozového parku klient ušetrí čas ako aj personálne náklady a môže sa plne venovať svojmu businessu

 • finančný leasing – je len doplnkovou činnosťou firmy a poskytuje ho klientom, ktorí uprednostňujú financovanie automobilov prostredníctvom finančného leasingu. BL dokáže zabezpečiť financovanie automobilu akejkoľvek značky

Business Lease je pôvodom holandská spoločnosť, ktorá vznikla v roku 1989. Okrem Holandska a Slovenska pôsobí ešte aj v iných krajinách strednej Európy – v Českej republike, Maďarsku a Poľsku. Na Slovensku medzi jej zákazníkov patrí napríklad Slovnaft, Slovak Telekom, Bayer, Sanofi-Aventis a množstvo iných firiem.

Kontaktné údaje

Adresa / sídlo spoločnosti Business Lease Slovakia s.r.oCity Business Center I
Karadžičova 8
821 08  Bratislava 2
Telefón +421 (0)2 58 10 38 10
Email info@businesslease.sk
Web www.businesslease.sk
Pobočky Bratislava, Košice

 

Read more

Začínate na Slovensku s podnikaním? Neprehliadnite naše praktické tipy

Začínate na Slovensku s podnikaním? Neprehliadnite naše praktické tipy

Podnikanie na Slovensku je plné príležitostí aj výziev. Pre začínajúcich podnikateľov je dôležité poznať základné kroky, ktoré im pomôžu uspieť. Prinášame vám preto prehľad najdôležitejších aspektov, na ktoré by ste nemali zabúdať. Strategické plánovanie a výber právnej formy podnikania Úspech v podnikaní začína detailne vypracovaným podnikateľským plánom. Tento dokument by

By Redakcia