Bytové doplnky: veľa muziky za málo peňazí

Bytové doplnky: veľa muziky za málo peňazí

Snáď neexistuje nič, čo tak zásadným spôsobom ovplyvní atmosféru interiéru ako práve bytové doplnky a bytový textil. Práve tieto prvky viac ako čokoľvek iné vypovedajú o majiteľoch domácnosti, dotvárajú štýl interiéru a sú akousi bodkou za celkovým štýlom bytu či domu. Moderné interiéry sú dnes charakteristické minimalizmom, čo však vôbec nemusí znamenať, že musia pôsobiť chladne. Ak sa nechcete u seba doma cítiť ako v super modernej ale neosobnej hotelovej izbe, je dôležité zachovávať zásady práce s materiálmi a svetlom. Správna kombinácia materiálov ako drevo, sklo a kov namixovaná v správnom pomere vytvorí harmonický súlad a dobrý základ, aby ste sa „u seba“ skutočne cítili teplo domova.

Doplnením vhodného osvetlenia a citlivým výberom bytových doplnkov sa z Vášho interiéru stane oáza pokoja ktorá spríjemní každodenné činnosti aj relax po namáhavom pracovnom dni. Venovať dostatočnú pozornosť výberu vhodných doplnkov znamená byť pozorný k sebe samému.

Nemusí sa pritom jednať o nič finančne náročné – atmosféru v priestore dokáže napríklad za lacný peniaz ovplyvniť taká tapeta na stenu. Na výber je obrovské množstvo materiálov, štruktúry a farieb. Najlacnejšie vychádzajú jednovrstvové papierové tapety, ktoré sa však príliš nekamarátia s vodou a pri lepení sa často trhajú a krčia. Z tohto dôvodu radšej obetujte pár eur navyše a radšej si kúpte dvojvrstvovú alternatívu čo oceníte nielen pri údržbe ale aj pri samotnom tapetovaní, ktoré bude čisté a rýchle. Nemusíte nimi vylepšiť len vzhľad steny, ale aj nábytku – tapety oživia priestor v každej miestnosti – v kuchyni, kúpeľni, obývačke, na schodisku alebo v detských izbách – skrátka kdekoľvek. Mimoriadnej popularite sa v poslednej dobe tešia fototapety. Na trhu je nespočetné množstvo motívov, tapetu si môžete dať dokonca spraviť aj z vlastnej fotografie. Chceli by ste potešiť svoju dušu pohľadom na majestátne veľhory, čarovný New York, Paríž alebo na karibskú pláž? Na stenu si môžete dať čokoľvek, čo máte radi a čo Vám zaručene zdvihne náladu.

tapeta a doplnky v spalni_Z

tapeta kupelna

Bytový textil

Využitie bytového textilu je ďalším, finančne nenáročným spôsobom ako zútulniť svoj domov. Rôzne koberčeky, vankúše, sedáky na stoličky ale aj závesy. To všetko dokáže vytvoriť hrejivé teplo domova. Nebojte sa experimentovať s farbami a s materiálmi. Máte doma staré kreslo ešte po babičke? Ešte môže dlhé roky slúžiť a byť elegantným doplnkom, pokiaľ ho prezlečiete do nového šatu vďaka poťahovej látke. Pri výbere poťahovej látky nepozerajte len na najnižšiu cenovku, ale aj na spôsob použitia a odolnosť proti opotrebovaniu (niektoré látky rýchle zožmolkovatejú prípadne sa zoderú).

kolekcia romocasson Z

Romo-Casson kolekcia

Výber farebných kombinácií si premyslite dopredu. Farebné kreslo či pohovka síce môže byť zaujímavé, ale predsa len aj tu platí, že v jednoduchosti sa skrýva krása. Navyše niektoré farby proste do interiéru sedia viac ako iné. Napríklad modrá je skvelá základová farba. Výborne harmonizuje so zelenou ako vidieť na obrázku nižšie, ale keď sa Vám zažiada zmeny, ľahko môžete vankúše obaliť žltou alebo čokoládovo hnedou látkou a hneď sa budete cítiť ako v inom byte.

potahy v obyvacke Z

Nech je svetlo

Osvetlenie je plnohodnotným dekoratívnym prvkom, ktorý by ste nemali brať na ľahkú váhu. A ktovie možno práve dekoratívne osvetlenie bude pýchou Vašej obývačky, spálne alebo predsiene. Od stolných lámp, cez stropné a stojace lampy až po led pásy – so svetlom dokáže šikovný interiérový dizajnér spraviť divy.

osvetlenie obyvacky

Citlivo zvolené bytové doplnky, starostlivo vybrané s ohľadom na existujúci interiér dokážu dať Vášmu domovu úplne novú tvár a to všetko za veľmi nízke náklady. No a aký by mal byť ideálny bytový doplnok? Mal by potešiť oko, dušu, mal by o Vás niečo hovoriť a v neposlednom rade ideálnym sa stáva, ak má aj praktické využitie.

foto: houzz.com

Read more

Začínate na Slovensku s podnikaním? Neprehliadnite naše praktické tipy

Začínate na Slovensku s podnikaním? Neprehliadnite naše praktické tipy

Podnikanie na Slovensku je plné príležitostí aj výziev. Pre začínajúcich podnikateľov je dôležité poznať základné kroky, ktoré im pomôžu uspieť. Prinášame vám preto prehľad najdôležitejších aspektov, na ktoré by ste nemali zabúdať. Strategické plánovanie a výber právnej formy podnikania Úspech v podnikaní začína detailne vypracovaným podnikateľským plánom. Tento dokument by

By Redakcia