Cestovné poistenie online

Cestovné poistenie online

Čo nevidieť začne dovolenková sezóna a ňou aj vysoký záujem o cestové poistenie online. Vyraziť na dovolenku bez poistky je veľké riziko, ktoré sa Vám môže vypomstiť. Také ošetrenie u súkromného lekára v Taliansku vyjde na stovky až tisíce eur. S európskym preukazom zdravotného poistenia síce získate nárok na takú zdravotnú starostlivosť, ako majú občania danej krajiny, bezplatne Vás však ošetria iba v zdravotných zariadenia hradených z verejných zdrojov. Okrem toho, že máme ako občania EÚ rovnaké práva, týka sa nájsť aj rovnosť v oblasti doplácania na lieky či lekárske ošetrenie. V spomínanom Taliansku si pacienti hradia potrebné lieky v plnej výške (doplatok je 100 %) a za každú návštevu lekára je doplatok približne 36 €. Samozrejme, bežné ochorenia ako je chrípka či prechladnutie sa dajú v pohode prežiť aj bez cestovného poistenia a doposiaľ bežné choroby v zahraničí nikoho nezruinovali. Ak sa však stane vážnejší úraz, pri ktorom bude nevyhnutá operácia a hospitalizácia, to by ste už z bežného platu splácali ťažko. Liečebné náklady v zahraničí sa môžu vyšplhať na niekoľko stotisíc eurové sumy. Preto sa nájde iba zopár „odvážlivcov“, ktorí sa vyberú na zimnú či letnú dovolenku bez poistenia.

Cestovné poistenie kryje liečebné náklady deťom aj dospelým v prípade, že cestujú do zahraničia (ak sa nachádzajú mimo územia Slovenskej republiky). Poistenie však neplatí do všetkých krajín, ale len v takých, pre ktoré bolo cestovné poistenie uzatvorené.

Cestovné poistenie zahŕňa nasledovné:

 1. Poistenie liečebných nákladov – klient si môže vybrať výšku poistnej sumy (odporúčame uzatvoriť minimálne na 100 000 €) – v prípade poistnej udalosti poisťovňa prepláca ošetrenie, hospitalizáciu a prevoz do vlasti. Pri vážnejšom úraze dieťaťa lepšia poisťovňa preplatí aj náklady na ubytovanie blízkej osoby v zdravotníckom zariadení. Súčasťou poistenia liečebných nákladov je aj prípadný nutný prevoz telesných pozostatkov na Slovensko. Okrem toho je možné si poistiť aj stomatologické ošetrenie či kúpu alebo opravu dioptrických alebo protetických pomôcok
 2. Asistenčné služby – non stop asistenčné služby v slovenskom jazyku ponúka už každá poisťovňa. Klienti môžu zavolať na hotline kedykoľvek 24 hodín denne v prípade úrazu, choroby, straty dokladov

Doplnkové služby

K cestovnému poisteniu poisťovne ponúkajú aj doplnkové služby, ktoré môžu byť pri ceste do zahraničia veľmi užitočné. Najčastejšími doplnkovými službami sú:

 1. Poistenie zodpovednosti za škodu – toto oceníte, ak Vašou vinou vznikne tretej osobe škoda na zdraví, živote alebo majetku (napríklad ak spôsobíte autohaváriu) – bez uzatvorenej poistky by ste sa v prípade vážnejšej nehody nedoplatili. Súčasťou je aj právo na úhradu nákladov na právne služby.
 2. Poistenie batožiny – v prípade, že si objednáte aj túto doplnkovú službu, poisťovňa Vám preplatí stratu, poškodenie, zničenie alebo krádež vecí osobnej potreby, ktoré ste si so sebou vzali do zahraničia. Okrem toho budú preplatené aj náklady na kúpu nevyhnutného ošatenia, kozmetiky a toaletných potrieb v prípade že sa Vaša batožina niekde „zapatroší“ na letisku.
 3. Úrazové poistenie – ako doplnkovú službu poisťovne tiež ponúkajú možnosť uzatvoriť aj úrazové poistenie. V prípade poistnej udalosti smrti následkom úrazu vyplatí poisťovňa oprávnenej osobe jednorázovú sumu a v prípade trvalých následkov v dôsledku úrazu dostane klient jednorázové odškodné ktoré bude závisieť od rozsahu trvalého poškodenia.

Cestovné poistenie uzatvoríte aj online

Poisťovne, v snahe maximálne vyjsť klientom v ústrety a ušetriť im čas, ponúkajú uzatvorenie cestovného poistenia online. Jednak je to najlacnejšie a samozrejme aj oveľa pohodlnejšie ako nezmyselné trávenie času na pobočke. Kde môžete uzatvoriť poistenie cez internet? Ponúkame stručné porovnanie:

 

 1. Union cestovné poistenie online
 • klient si môže uzatvoriť poistnú zmluvu online, alebo pre úplne zaneprázdnených ľudí, je aj možnosť uzatvorenie poistenia cez sms na poslednú chvíľu
 • možnosť výberu z 3 variantov poistenia – balík Basic, Standard, Optimum (pre všetky varianty platí poistenie liečebných nákladov do výšky 120 000 €)
 • možnosť uzatvoriť viacero osôb naraz, možnosť výberu dĺžky poistenia
 • plusy: je veľmi lacné (na jeden deň do krajín EÚ Vás vyjde približne 2,20 €), rýchle, stačí vyplniť jednoduchý formulár a zaplatiť cez internet banking.

 

 1. Allianz
 • možnosť výberu územnej platnosti – Európa a stredomorie (takzvaná zóna A), celý svet okrem SR (zóna B), celý svet okrem Kanady, USA a SR (zóna C) – to je výhodné, ak budete prechádzať viacerými krajinami, napríklad pri ceste do Chorvátska či Talianska autom, poistenie bude (v prípade, že vyberiete zónu A) platiť vo všetkých krajinách, ktorými budete prechádzať
 • možnosť výberu z viacerých balíkov
 • cestovné poistenie na jeden deň Vás bude stáť v Európe približne 3,23 €
 • plusy: Poistenie liečebných nákladov v zahraničí v neobmedzenej výške pre všetky varianty

 

 1. Generali Slovensko
 • možnosť voľby územnej platnosti medzi oblasťou Európy (všetky európsske krajiny + stredomorie) a oblasťou svet (platí vo všetkých krajinách sveta)
 • možnosť výberu z piatich balíčkov, Klasik, Plus, Komfort, Komplet a Storno
 • plusy: Generali umožňuje uzatvoriť pripoistenie pre manuálne práce v zahraničí (v prípade uzatvorenia sa bude ochrana vzťahovať aj na vykonávanie manuálnej práce, pri ktorej hrozí zvýšené riziko úrazu), ďalej ponuke je aj pripoistenie pri vykonávaní športových aktivít v zahraničí, prípadne možnosť uzatvoriť poistenie Senior pre ľudí ktorí k začiatku poistenia dovŕšili vek 70 rokov (vďaka čomu je možné poistiť všetkých klientov bez ohľadu na vek)
 • mínus: online poistenie niekedy nefunguje

 

 1. AXA poisťovňa
 • možnosť zvoliť si požadované krytie a dĺžku poistenie (max. na 90 dní)
 • pre deti do 15 rokov zľavy
 • bez vekového limitu
 • možnosť výberu z troch variantov poistenia s možnosťou až neobmedzeného krytia

Read more

Začínate na Slovensku s podnikaním? Neprehliadnite naše praktické tipy

Začínate na Slovensku s podnikaním? Neprehliadnite naše praktické tipy

Podnikanie na Slovensku je plné príležitostí aj výziev. Pre začínajúcich podnikateľov je dôležité poznať základné kroky, ktoré im pomôžu uspieť. Prinášame vám preto prehľad najdôležitejších aspektov, na ktoré by ste nemali zabúdať. Strategické plánovanie a výber právnej formy podnikania Úspech v podnikaní začína detailne vypracovaným podnikateľským plánom. Tento dokument by

By Redakcia