Cetelem kreditná karta je bezkontaktná. Za pohodlnejšie platby dokonca získate aj odmenu.

Cetelem kreditná karta je bezkontaktná. Za pohodlnejšie platby dokonca získate aj odmenu.

Nie je žiadnou novinkou, že rozdiely v kvalite produktov poskytovaných bankami a nebankovkami sa pomaly, ale iste stierajú. Dôkazom je aj Cetelem kreditná karta, ktorá pochádza z dielne rovnomennej nebankovej spoločnosti, známej poskytovaním spotrebných úverov a nákupov na splátky.

Cetelem už dlhšiu dobu poskytuje kreditnú kartu s úverovým rámcom v rozsahu od 300 €, maximálne do 3 400 €. Tento produkt neslúži len ako finančná rezerva, ale je to predovšetkým moderný platobný nástroj, ktorým môžete vyberať hotovosť z bankomatov označených logom MasterCard na Slovensku ale aj v zahraničí či platiť za svoje nákupy u obchodníkov prostredníctvom POS terminálov. Karta tiež umožňuje prevod finančných prostriedkov na Váš bežný účet (bez poplatku) alebo na Vašu adresu (poplatok je v tomto prípade 5 €). Prevod peňazí je možné vykonať prostredníctvom klientskej zóny alebo telefonicky na info linke (0850 11 12 12).

Plaťte rýchlejšie a pohodlnejšie s MasterCard Paypass

Spoločnosť nedávno informovala o tom, že jej kreditné karty budú po novom podporovať bezkontaktné platby MasterCard Paypass. Klienti Cetelemu tak budú môcť so svojou kreditkou platiť pohodlnejšie a rýchlejšie ako doteraz. Pri menších nákupoch do 20 € stačí priložiť kartu k snímaču na mieste označenom symbolom bezkontaktnej platby. Z čítačky následne zaznie pípnutie a za okamih snímač oznámi, že platba bola schválená. Celá transakcia trvá len 5 sekúnd. Počas nej klient nepúšťa kartu z ruky ani nezadáva PIN kód. Výhodou je, že platba sa zrealizuje niekoľko násobne rýchlejšie, ako keby ste platili v hotovosti – to by ste museli najskôr nájsť v peňaženke drobné, počkať si na výdavok…Navyše s novou kreditkou od Cetelemu získate odmenu vo výške 1,5 % z každej bezkontaktnej platby.

Ak budete potrebovať zaplatiť za väčší nákup v hodnote vyššej ako 20 EUR, o svoju odmenu neprídete. V tomto prípade Vám Cetelem vráti 1 % z uskutočnenej platby nad 20 EUR.

Výmena starých kreditiek za nové bezkontaktné bude do konca roka bezplatná. O výmenu môžete požiadať v Klientskej zóne alebo na info linke spoločnosti.

Ako funguje systém odmeňovania?

odmena priklad cetelem

obrazok: cetelem.sk

Plaťte cudzími peniazmi až 52 dní bez úroku

Na Cetelem kartu sa vzťahuje bezúročné obdobie až 52 dní, čo je jedno z najdlhších bezúročných období na trhu s kreditnými kartami. Nakupovať bez úroku môžete len ak platíte kartou bezhotovostne, to znamená že sa nevzťahuje na výbery z bankomatov a na prevod peňazí na účet. Ak teda spravíte platbu kartou 15 júla a chcete využiť bezúročné obdobie, musíte dlh na kreditke vrátiť do 22. augusta. Bezúročné obdobie sa počíta od prvého dňa kalendárneho mesiaca a končí sa 22. dňa nasledovného kalendárneho mesiaca.

V prípade, že dlh nestihnete vyrovnať do konca tohto obdobia, dlžná suma sa bude úročiť úrokom 17,88 % p.a. čo je porovnateľné s ostatnými kreditnými kartami, vrátane tých, ktoré sú vydávané bankami.

Splácanie

Finančné prostriedky na karte je možné čerpať opakovane aj bez toho, aby ste dlh úplne splatili. Výška minimálnej mesačnej splátky je buď 4 alebo 5% z dlžnej sumy a je splatná 10. deň v mesiaci.

Postup pri vybavovaní žiadosti

Online žiadosť o vydanie kreditky si môžete podať priamo na web stránke spoločnosti www.cetelem.sk , kde v sekcii kreditná karta budete mať možnosť zvoliť si výšku úverového rámca. Podľa toho, ako vysoký úverový limit a aký typ poistenia si zvolíte, kalkulačka Vám vypočíta výšku mesačnej splátky (pre získanie karty bez poistenia je potrebné poslať žiadosť na emailovú adresu karta@cetelem.sk). Potom stačí už len žiadosť odoslať a počkať na schválenie. V prípade, že bude schválená, poštou dostanete zmluvu, ktorú je potrebné podpísať a odoslať spolu s požadovanými dokladmi na adresu spoločnosti.

Potrebné doklady

Spolu so zmluvou obdržíte osobný dotazník, ktorý je potrebné vyplniť a podpísať. Ďalej si pripravte :

  • kópiu občianskeho preukazu
  • výpis z bankového účtu za posledné dva mesiace
  • ak ste zamestnanec a poberáte mzdu v hotovosti: výplatné pásky za 2 mesiace
  • ak ste dôchodca: výmer dôchodku
  • ak ste podnikateľ – SZČO – daňové priznanie za posledný rok a potvrdenie o podaní daňového priznania s pečiatkou DÚ
  • ak ste poberateľom rodičovského príspevku: doklad o poberaní rodičovského príspevku za posledné 2 mesiace (buď výpis z účtu alebo poštové poukážky)

Záver

Cetelem karta sa jednoznačne vyrovná konkurenčným kreditným kartám poskytovaných bankami. Nielenže má najdlhšie bezúročné obdobie, porovnateľnú úrokovú sadzbu, ale dokonca Vám vráti späť na Váš účet z každej bezkontaktnej platby kartou 1,5 % a 1% zo všetkých ostatných platieb (najviac 1% z maximálneho možného úverového rámca).

Parametre produktu

Názov poskytovateľa Cetelem Slovensko
Názov produktu Cetelem kreditná karta
Úverový limit 300 – 1500 € s možnosťou dodatočného zvýšenia až na 3400 €
Minimálna splátka minimálne 4% z úverového rámca
Úroková sadzba

17,88 % p.a.

Bezúročné obdobie 52 dní
Bezúročné obdobie platí aj pre výbery v hotovosti? nie
Poplatky
Ročný poplatok za kartu 0,00 €
Poplatok za poskytnutie revolvingového úveru 0,00 €
Znovuvydanie karty 5,00 €
Poplatok za vedenie a správu revolvingového úveru 2,90 € / mesiac
Zmena výšky úverového rámca 0,00 €
Zmena výšky minimálnej mesačnej splátky 0,00 €
Zmena údajov klienta 0,00 €
Znovuvytlačenie PIN kódu 3,50 €
Súhrnný prehľad úkonov k úveru (na žiadosť klienta)

 

10,00 €
Platba prostredníctvom POS terminálov 0 € doma aj v zahraničí
Prevod finančných prostriedkov na účet klienta 0,00 €
Zaslanie finančných prostriedkov na adresu klienta 5,00 €
Prvá dva výbery z bankomatu na Slovensku alebo v zahraničí 0,00 €
Výber hotovosti z bankomatov na Slovensku: 4,50 €

v zahraničí: 2 % z čerpanej sumy, min. 5 €, max. 17 €

Výber hotovosti na pobočkách bánk v SR: 10 €

v zahraničí: 2 % z čerpanej sumy, min. 10 €

Zistenie disponibilného zostatku cez bankomat 0,50 €

Read more

Začínate na Slovensku s podnikaním? Neprehliadnite naše praktické tipy

Začínate na Slovensku s podnikaním? Neprehliadnite naše praktické tipy

Podnikanie na Slovensku je plné príležitostí aj výziev. Pre začínajúcich podnikateľov je dôležité poznať základné kroky, ktoré im pomôžu uspieť. Prinášame vám preto prehľad najdôležitejších aspektov, na ktoré by ste nemali zabúdať. Strategické plánovanie a výber právnej formy podnikania Úspech v podnikaní začína detailne vypracovaným podnikateľským plánom. Tento dokument by

By Redakcia