Cetelem pôžička: lacná alternatíva nebankového úveru

Cetelem pôžička: lacná alternatíva nebankového úveru

Spoločnosť Cetelem Slovensko a.s. je leadrom v oblasti poskytovania pôžičiek na diaľku. Produktové portfólio spoločnosti je tvorené troma produktovými líniami – nákup na splátky, kreditné karty a Cetelem pôžičky (neúčelové – na čokoľvek bez nutnosti dokladovania účelu použitia finančných prostriedkov a účelové napríklad na bývanie, na auto a na refinancovanie predtým poskytnutých úverov s cieľom znížiť mesačnú splátku). Spoločnosť začala svoje pôsobenie na slovenskom trhu v roku 2000. Za 13 rokov svojej podnikateľskej činnosti sa jej podarilo získať dôveru desiatok tisícov klientov a veľmi dobré meno, o čom svedčí aj fakt, že doposiaľ poskytla viac ako jeden milión spotrebných úverov. Len v minulom roku spoločnosť poskytla úvery v celkovom objeme viac ako 120 miliónov eur, čo predstavuje až sedempercentný nárast oproti predchádzajúcemu obdobiu. Napriek vysokému nárastu poskytnutých úverových produktov, a tým pádom aj zadlžovaniu obyvateľstva spoločnosť nemá takmer žiadne problémy s nesplácaním zo strany klientov. Podľa vyjadrení riaditeľa správy priameho predaja až 95 % klientov spláca svoj dlh bez problémov a počet dlžníkov je minimálny (spoločnosť umožňuje v prípade nesplácania dohodnúť sa na splátkovom kalendári, vďaka čomu bolo na exekúciu postúpených len 2,95% zo všetkých prípadov dlžníkov)

cetelem_logoK bezproblémovému splácaniu istotne prispieva aj skutočnosť, že každý klient je podrobný dôkladnej analýze úver splácať. Firma Cetelem si overuje príjem každého žiadateľa a samozrejmosťou je aj overovanie úverových registrov. Vďaka prísnemu scoringu sa im tak dlhodobo podarí držať podiel nesplácaných pôžičiek na nízkej úrovni. Nízky podiel nesplácaných úverov sa odzrkadľuje aj v priaznivej cene, za ktorú spoločnosť požičiava finančné prostriedky. Úroková sadza Cetelem pôžičky sa začína už na 8,39 % ročne, pričom úrok je fixný a nemení sa počas celej lehoty splatnosti, čo klientovi zabezpečí istotu rovnakých splátok. Výška úrokovej sadzby závisí od viacerých faktorov, najmä od objemu úveru, lehoty splatnosti a aktuálnej finančnej situácie klienta. Spoločnosť však garantuje, že výška úroku ich úverov nepresiahne úrokový strop 16,89 % p.a. Záujemca o úver si môže zistiť presnú výšku úroku ešte pred podaním žiadosti z online kalkulačky dostupnej na webovej stránke spoločnosti www.cetelem.sk. Z online kalkulačky sa klient dozvie okrem výšky úroku aj mesačnú splátku, ročnú percentuálnu mieru nákladov a sumu, o koľko pôžičku preplatí.

Firma má povesť inovátora v oblasti úverových produktov. Ako jedna z prvých spoločností na slovenskom trhu predstavila koncept online pôžičiek, ktorý vďaka jedinečnej technológii umožňuje získať pôžičku cez internet. Okrem toho, že vybavenie je pohodlné a ušetrí klientovi veľa času ktorý by musel inak stráviť na pobočke je jedinečnou výhodou tejto technológie okamžité posúdenie žiadosti do niekoľkých minút od odoslania, ktoré bude klientovi odoslané priamo do emailovej schránky od systému automatického spracovania. Po schválení žiadosti dostane každý klient prístup do klientskej zóny, kde si môže kontrolovať stav svojho úverového účtu (počet zostávajúcich splátok, dlžná suma a podobe), prípadne si môže meniť osobné údaje. Držitelia kreditných kariet si môžu zisťovať disponibilný zostatok na kartovom účte, prípadne si môžu previesť finančné prostriedky z kreditnej karty na iný účet.

Nízke úrokové sadzby, ktoré konkurujú bankám

Cetelem sa môže popýšiť najnižšími úrokovými sadzbami na trhu nebankových subjektov. Spoločnosti však nestačí byť jednotkou v segmente nebankových poskytovateľov úverov, ale svojimi priaznivými cenami „dýcha na krk“ aj bankám. Pre porovnanie, priemerná cena spotrebných úverov poskytnutých bankami bola začiatkom tohto roka na úrovni 14,49 % ročne. Ako bolo uvedené vyššie, firma Cetelem poskytuje neúčelové úvery s úrokovou sadzbou v rozsahu od 8,39 % maximálne do 16,89 %, čo sa vo väčšine prípadov vyrovná priemernému úroku z banky a často krát sa podarí získať aj nižší úrok. Okrem nízkych úrokov, jednoduchého a pohodlného vybavenia žiadosti k získaniu dôvery klientov nepochybne prispieva aj členstvo v medzinárodnej bankovej skupine BNP Paribas (ktorá sa zaraďuje celosvetovo medzi šesť najsilnejších bánk sveta), a ktorej je Cetelem členom.

Podanie žiadosti a stručná charakteristika

  • až 25 000 € na čokoľvek
  • atraktívna úroková sadzba od 8,39 % ročne
  • bez poplatkov
  • všetko vybavíte online

POŽIADAŤ o pôžičku ONLINE

Kontakt a základné informácie o spoločnosti

Poštová adresa CETELEM SLOVENSKO a.s.
Panenská 7
812 36 Bratislava 1
Pobočka Kuzmányho 20, 010 01 Žilina
Infolinka 0850 11 12 12
Email klientskyservis@cetelem.sk
Web www.cetelem.sk

Aké sú Vaše skúsenosti s firmou Cetelem? Využili ste už jednu z ich služieb? Dajte nám vedieť čo si myslíte odoslaním komentára nižšie.

Read more

Začínate na Slovensku s podnikaním? Neprehliadnite naše praktické tipy

Začínate na Slovensku s podnikaním? Neprehliadnite naše praktické tipy

Podnikanie na Slovensku je plné príležitostí aj výziev. Pre začínajúcich podnikateľov je dôležité poznať základné kroky, ktoré im pomôžu uspieť. Prinášame vám preto prehľad najdôležitejších aspektov, na ktoré by ste nemali zabúdať. Strategické plánovanie a výber právnej formy podnikania Úspech v podnikaní začína detailne vypracovaným podnikateľským plánom. Tento dokument by

By Redakcia