Chcete bezpečne investovať? Nepremeškajte novú emisiu hypotekárnych záložných listov od VÚB banky

Chcete bezpečne investovať? Nepremeškajte novú emisiu hypotekárnych záložných listov od VÚB banky

Začali ste sa zaujímať o investovanie no nechcete príliš riskovať? Dokážete sa vzdať časti svojich úspor na dlhšie obdobie, povedzme 3-6 rokov a chceli by ste získať vyšší úrok ako na klasickom termínovanom vklade? V tom prípade zvážte možnosť kúpy hypotekárnych záložných listov. Jedná sa v podstate o dlhopisy, ktoré vydávajú hypotekárne banky. Z peňazí získaných predajom HZL získavajú finančné prostriedky ktoré ďalej posúvajú klientom formou hypotekárneho úveru.

Keďže hypotéka je veľmi dobre zabezpečeným úverom – tuzemskou nehnuteľnosťou, vo vyššej hodnote ako je objem úveru, riziko nesplácania zo strany dlžníkov je veľmi malé. Každý si rozmyslí, či bude riskovať stratu strechy nad hlavou pre neporiadne splácanie. Vďaka tomuto krytiu HZL predstavujú aj pre investorov mimoriadne bezpečnú investíciu. Z dôvodu vysokej bezpečnosti investujú do hypotekárnych záložných listov najmä konzervatívni investori a ako to už pri konzervatívnych investíciách býva, netreba očakávať žiadne vysoké zhodnotenie.

Namiesto zaujímavého výnosu banky lákajú investorov skôr na bezpečnosť investície

Úroky na HZL sa pohybujú nad úrovňou inflácie, čo sa niekedy nedá povedať o sporiacich účtoch a termínovaných vkladoch. S plánovaným výnosom však môže ešte zamávať vývoj inflácie. Pokiaľ bude rásť, budú aj pevne úročené HZL strácať.

vub logoHypotekárne záložné listy nie sú dostupné stále, ale iba občas v krátkom období – niektoré  banky robia jednu emisiu do roka. Len pred pár dňami ohlásila novú emisiu HZL VÚB banka. Garantuje zhodnotenie 2% ročne. Počas celej 6,5 ročnej viazanosti tak klient zarobí 13 %. Úrok sa vypláca ročne, vždy k 24.marcu bežného roka (ak padne tento dátum na víkend, tak úrok bude vyplatený najbližší pracovný deň).

10 000 kusov hypotekárnych záložných listov VÚB banky bude v predaji do 24 júna 2014 alebo do vypredania emisie.

Dobrou správou pre drobných investorov je nízka nominálna hodnota HZL- iba 1000 €, takže budú dostupné širokej verejnosti. Pokiaľ máte záujem o takúto formu investície, môžete nakúpiť ľubovoľný počet dlhopisov – hoc aj jeden kus. Investícia nevyžaduje žiadne vstupné poplatky. Na to aby ste mohli investovať do HZL VÚB banky je potrebné, aby ste mali otvorený majetkový účet cenných papierov v centrálnom depozitári cenných papierov (CDCP) alebo u ktorejkoľvek banky, ktorá je členom Centrálneho depozitára cenných papierov SR.

Read more

Začínate na Slovensku s podnikaním? Neprehliadnite naše praktické tipy

Začínate na Slovensku s podnikaním? Neprehliadnite naše praktické tipy

Podnikanie na Slovensku je plné príležitostí aj výziev. Pre začínajúcich podnikateľov je dôležité poznať základné kroky, ktoré im pomôžu uspieť. Prinášame vám preto prehľad najdôležitejších aspektov, na ktoré by ste nemali zabúdať. Strategické plánovanie a výber právnej formy podnikania Úspech v podnikaní začína detailne vypracovaným podnikateľským plánom. Tento dokument by

By Redakcia