Clubcard kreditná karta: získajte finančnú rezervu a body ktoré zlacnia Váš nákup

Clubcard kreditná karta: získajte finančnú rezervu a body ktoré zlacnia Váš nákup

Obchodný reťazec Tesco potom, čo ponúkol svojim klientom hotovostnú pôžičku, prišiel s daľším úverovým produktom – Clubcard kreditnou kartou, ktorá ponúka finančnú rezervu až do výšky dohodnutého kreditného limitu a body ktoré zlacnia Váš nákup v hotovosti.

Clubcard kreditná karta je medzinárodne akceptovaná platobná karta platformy MasterCard, ktorá je akceptovaná v tisíckach predajných miest nielen na Slovensku, ale aj v zahraničí. Aj keď je táto karta prezentovaná ako produkt obchodného reťazca Tesco, v skutočnosti ju vydáva nebanková spoločnosť Home Credit, ktorá je známa najmä poskytovaním hotovostných online pôžičiek a splátkovým predajom.

Ako funguje?

clubcard kreditkaKarta funguje ako klasická kreditka, na ktorú získate úverový limit, ktorý môžete využiť v prípade nedostatku vlastných finančných prostriedkov na účte. Výška úverového limitu závisí hlavne od príjmov žiadateľa a od jeho mesačných výdavkov. Karta sa vydáva bezplatne, klient neplatí ročný a dokonca ani mesačný poplatok za výpis z účtu. Používanie Clubcard je zadarmo len prvý rok. Ďalší rok používania sa už platí mesačný poplatok za správu úverového účtu vo výške 1,63€. Ak však počas predchádzajúcich 12 mesiacov dosiahnete bezhotovostný obrat na karte vo výške minimálne 1200 €, Home Credit si nebude účtovať mesačný poplatok za vedenie účtu.

Aby ste ju mohli využívať úplne zadarmo, mali by ste prípadný dlh na karte vyrovnať do konca bezúročného obdobia, ktoré je v prípade Clubcard 51 dní. Aby ste teda za požičané peniaze neplatili žiaden úrok, musíte mesačnú sumu bezhotovostných platieb splatiť najneskôr do 20. dňa nasledovného kalendárneho mesiaca (bezúročné obdobie sa ráta od 1 dňa kalendárneho mesiaca a platí do 20. dňa nasledovného mesiaca)

Zbieranie bodov na získanie zľavy

Ak nie ste fanúšikom zadlžovania, môžete Clubcard využívať ako vernostnú kartu s ktorou získate zľavy na Vaše nákupy v Tescu vo výške až 2% z ceny nákupu a v ostatných obchodoch označených logom MasterCard získavate zľavu vo výške 1 % z nákupu.

Za každý nákup v Tescu, ktorý zaplatíte Clubcard kreditkou získavate 1 bod, ďalší bod máte možnosť získať, ak na pokladni načítate čiarový kód z Clubcard karty alebo z Clubcard kreditnej karty. 150 nazbieraných bodov má hodnotu 1,50 €. Ak teda nazbierate napríklad 2000 bodov, získate 20 €. Každé 3 mesiace Vám príde poštou vyúčtovanie v podobe poukážok, ktoré môžete použiť na nákup v obchodoch Tesco. Nevýhodou je však skutočnosť, že body môžete použiť iba na tovar, ktorý Vám príde formou poukážok poštou. Napríklad si budete môcť kúpiť hrnce alebo nože lacnejšie. Keď však aktuálne nič také nepotrebujete, tak je Vám zbieranie bodov nanič. Z tohto pohľadu sú oveľa výhodnejšie karty, ktoré určité percento z nákupu vracajú späť formou peňažnej odmeny (napríklad Štedrá karta zo Slovenskej sporiteľne).

Úroková sadzba

Ako bolo spomenuté vyššie, pre optimálne používanie karty je potrebné prípadný dlh splatiť do konca bezúročného obdobia. Po skončení tohto obdobia je požičaná suma úročená vysokým úrokom, až 26,28 % p.a. (2,19 % p.m.) Táto sadzba platí ako pre bezhotovostné transakcie tak aj pre výbery v hotovosti a pre vyčerpanú čiastku do 1000 €.

Pre vyčerpanú čiastku nad 1000 € je úroková sadzba o niečo nižšia – 11,88 % p.a. (0,99 % p.m)

Úrok pre transakcie zaradené do splátkových programov sa pohybuje od 7,08 % do 25,08 % p.a.

Poplatky
  • Poplatok za platbu v obchodoch na Slovensku a v zahraničí: 0 €
  • Poplatok za výber hotovosti z bankomatu na Slovensku: 1 % z vyberanej čiastky, minimálne 3 €
  • Poplatok za výber hotovosti z bankomatov v zahraničí a služba cash advance: 1 % z vyberanej sumy, min. poplatok je 3,50 €
  • Minimálna mesačná splátka: 4 % z vyčerpanej sumy, min. splátka je 12 €

Záver

Kreditná karta sa vo všeobecnosti oplatí vtedy, ak celý dlh splatíte do konca bezúročného obdobia – v takomto prípade neplatíte žiaden úrok. Ak toto obdobie „prešvihnete“ dlžná suma sa bude úročiť pomerne vysokým úrokom až 26,28 % ročne (pre porovnanie, v bankách sú úrokové sadzby o niekoľko percent nižšie a pohybujú sa už od 16,9 % ročne). Ak teda nepatríte medzi priaznivcov zbierania Clubcard bodov, tak sa určite oplatia viac kreditné karty vydávané bankou. Pri menšom prieskume trhu dokážete nájsť ideálny produkt s dostatočne dlhým bezúročným obdobím, férovým úrokom, nízkymi ročnými poplatkami a odmenou za platby vo forme vracania určitého percenta z každej platby späť na účet.

Read more

Tak predsa sme sa dočkali: na Slovensku máme po prvýkrát lacnejšie hypotéky ako priemer v eurozóne

Tak predsa sme sa dočkali: na Slovensku máme po prvýkrát lacnejšie hypotéky ako priemer v eurozóne

V súčasnosti sa Slováci tešia mimoriadne priaznivým podmienkam poskytovania hypoték. Tretí mesiac roka prepísal niekoľko rekordov – priemerná úroková sadzba novo poskytnutých úverov na bývanie klesla na neuveriteľných 1,95 % p.a., pričom po prvý krát v histórii bola pokorená magická, dvojpercentná hranica. Nikdy predtým sa nedal nový úver na bývanie

By Redakcia