Consumer Finance Holding

Consumer Finance Holding

Spoločnosť Consumer Finance Holding, a.s. je významným poskytovateľom nebankových finančných produktov, pričom na mimobankovom trhu sa jej podarilo získať úctyhodný, až 60 percentný podiel. Medzi jej obchodné značky patria známe mená ako Quatro, Triangel a Klikshop (nákup na splátky), ďalej Slovenská požičovňa, Quatropôžičky (úvery účelové ako aj neúčelové), Quatrocar (financovanie kúpy nových a ojazdených motorových vozidiel) a vydávanie kreditných kariet zastrešuje značka Slovenské kreditné karty.

Consumer Finance Holding (CFH) patrí medzi významných členov skupiny VÚB Intesa Sanpaolo. Siedmy rok vo vlastníctve Všeobecnej úverovej banky priniesol svoje ovocie. Jednotlivé divízie (obchodné značky) CFH ťažia z veľmi dobrého mena a know how finančného trhu VÚB banky. Služby spoločnosti Consumer Finance Holding využilo v minulom roku takmer 332 000 aktívnych klientov, čo prinieslo firme nárast v počte novo uzatvorených zmlúv. Celkom dosiahla CFH v minulom roku podľa výročnej správy čistý zisk pre zdanením v objeme 36,3 milióna eur.

Na lepšie pochopenie fungovania CFH si povieme viac o jej obchodných značkách:

  1. Quatro – patrí medzi najúspešnejšie divízie spoločnosti. Quatro patrí medzi leadrov v oblasti nákupu na splátky na slovenskom trhu. Do povedomia zákazníkov sa táto značka lepšie dostala vďaka masívnej reklamnej kampane Quatro splátkový festival, v rámci ktorého firma predstavila novinku – Nákup na splátky iba s občianskym preukazom. S Quatrom je možné nakupovať na splátky v tisíckach kamenných ale aj internetových predajní prakticky akýkoľvek tovar či služby – od obľúbených elektrospotrebičov, bielej a čiernej techniky, cez dovolenky, zájazdy, autoškoly či jazykové kurzy. V rámci divízie Quatro spoločnosť Consumer Finance Holding rozširuje aj obchodnú sieť Quatro Finančných domov, ktoré sú dostupné vo väčších nákupných centrách v krajských mestách – napríklad v Bratislave, Žiline a v Banskej Bystrici, Košiciach, Nitre, Prešove a Poprade. Quatro Finančný dom ponúka okrem možnosti vybavenia predchváleného nákupu na splátky aj možnosť vybavenia pôžičky alebo kreditnej karty.
  1. QuatroCar – táto divízia patrí medzi významných poskytovateľov financovania osobných automobilov – nových aj ojazdených. Posilnenie trhového podielu sa podarilo dosiahnuť vďaka prebratiu značnej časti klientov Essoxu, ktorá sa stiahla z trhu.
  1. Triangel – prostredníctvom obchodnej značky Triangel spoločnosť poskytuje tiež produkt nákup na splátky, ale trocha odlišným štýlom, najmä prostredníctvom web stránok www.triangel.sk a www.klikshop.sk kde si zákazníci majú možnosť vybrať zo širokého portfólia tovarov, ktorý im bude doručený vo väčšine prípadov do 24 hodín od prijatia objednávky.
  1. Slovenská požičovňa – má za sebou mimoriadne úspešný rok. Zlá ekonomická situácia, a obrovský dopyt po pôžičkách a úveroch sa prejavila aj na zvýšenom počte novo uzatvorených zmlúv, ktorý v porovnaní s predchádzajúcim obdobím stúpol až dvojnásobne. Rast bol zaznamenaný ako v počte, tak aj v objeme a priemernej výške pôžičiek.
  1. Hypopôžičky – ako doplnok k bezúčelovým úverom a bankovým hypotékam poskytuje spoločnosť takzvané hypopôžičky – spotrebiteľské úvery zabezpečené nehnuteľnosťou. Prostredníctvom hypopôžičky si môže záujemca o úver, požičať sumu od 2000 € do 100 000 €. Vďaka dlhej lehote splatnosti až 30 rokov klient získa relatívne nízku mesačnú splátku, prispôsobenú aktuálnym finančným možnostiam.
  1. Slovenské kreditné karty – táto divízia patrí medzi významných vydavateľov kreditných kariet na slovenskom trhu. Doposiaľ vydali viac ako 260 000 kreditiek. Ponuka zahŕňa dovolenkovú kartu, autokartu, pôžičkovú kartu žolík, ale aj kreditné karty pre klientov Quatro, Triangel, Klikshop a cobrandové karty partnerov – Telefonica O2, NAY, Halens a mnohé ďalšie.

Kontaktné informácie

Adresa sídla Consumer Finance Holding, a. s.
Hlavné námestie 12
060 01 Kežmarok
Korešpondenčná adresa Ul. 29. augusta 3
058 01 Poprad
Infolinka 0850 111 484
Email info@cfh.sk
Web http://www.cfh.sk

 

Read more

Začínate na Slovensku s podnikaním? Neprehliadnite naše praktické tipy

Začínate na Slovensku s podnikaním? Neprehliadnite naše praktické tipy

Podnikanie na Slovensku je plné príležitostí aj výziev. Pre začínajúcich podnikateľov je dôležité poznať základné kroky, ktoré im pomôžu uspieť. Prinášame vám preto prehľad najdôležitejších aspektov, na ktoré by ste nemali zabúdať. Strategické plánovanie a výber právnej formy podnikania Úspech v podnikaní začína detailne vypracovaným podnikateľským plánom. Tento dokument by

By Redakcia