ČSOB hypotéka s mimoriadnymi splátkami bez poplatku

ČSOB hypotéka s mimoriadnymi splátkami bez poplatku

ČSOB si pre svojich klientov pripravila akciu v rámci ktorej je možnosť čiastočne si znížiť dlžnú sumu na hypotéke formou mimoriadnej splátky. Poviete si, čo je na tom, veď mimoriadne splátky hypotéky umožňujú všetky banky…Ponuka ČSOB je však máličko odlišná. Rozdiel oproti iným bankám je v tom, že mimoriadnu splátku môžete uskutočniť každý mesiac až do 1,5 % zostávajúcej istiny bez poplatku a bez navýšenia úrokovej sadzby.

Bezplatnou mimoriadnou splátkou si klient môže znížiť dlžnú sumu jedným z nasledovných spôsobov:

  • znížením mesačnej splátky pri zachovaní pôvodnej doby splatnosti,
  • skrátením lehoty splatnosti pri zachovaní pôvodnej mesačnej splátky

Podmienkou je SmartBanking

csob_logoTak ako každá akcia, aj táto má svoje podmienky a obmedzenia. Základným predpokladom pre možnosť zaslania mimoriadnej splátky bez poplatku a bez navýšenia úrokovej sadzby až do výšky 1,5 % zostávajúcej istiny je uskutočniť túto transakciu prostredníctvom aplikácie SmartBanking (cez smartphone alebo tablet). Aplikácia SmartBanking je bezplatná a môžete si ju stiahnuť z oficiálneho Android Google Play alebo Apple App Store.

Doposiaľ nie je možné zdarma realizovať mimoriadne splátky cez internet banking.

Druhou podmienkou je, že výška mimoriadnej splátky musí byť minimálne 200 €, maximálne však vo výške 1,5 % zo zostatkovej istiny

Pri zmene fixácie úrokovej sadzby, ČSOB banka automaticky prepočíta novú mesačnú splátku berúc do úvahy zaplatené mimoriadne splátky a novú úrokovú sadzbu. Doba splatnosti teda zostane rovnaká, ako bola predtým, zníži sa len výška mesačnej splátky. Mimoriadna splátka po zaplatení klientom bude uhradená na vnútorný účet Banky, pričom zúčtovanie mimoriadnej splátky na úverový účet ČSOB vykoná najneskôr do 3 pracovných dní odo dňa vykonania mimoriadnej splátky.

Ak sa chcete hypotéky na krku zbaviť čo najskôr, tak môžete požiadať o skrátenie splatnosti s tým, že mesačná splátka zostane nezmenená. O zmenu lehoty splatnosti je potrebné požiadať najneskôr 1 mesiac pred koncom fixácie úrokovej sadzby (v tomto prípade si však bude banka účtovať poplatok za zmenu úverovej zmluvy).

Ak nepoužívate aplikáciu SmartBanking, no napriek tomu by ste si radi znížili dlžnú sumu, máte možnosť tak spraviť raz ročne, bez poplatku a to až do výšky 20 % zo zostatku úveru.

Zrýchleným splácaním sa na Slovensku preslávila Tatra banka – jej klienti tak môžu okrem štandardnej mesačnej splátky poslať aj sumu navyše – až do trojnásobku mesačnej splátky – o túto sumu sa im potom zníži úver. Za túto službu si však Tatra banka účtuje vyššie úroky – v čase, keď má klient aktivované zrýchlené splácanie sa úroková sadzba automaticky navyšuje o 0,3 %.

Read more

Začínate na Slovensku s podnikaním? Neprehliadnite naše praktické tipy

Začínate na Slovensku s podnikaním? Neprehliadnite naše praktické tipy

Podnikanie na Slovensku je plné príležitostí aj výziev. Pre začínajúcich podnikateľov je dôležité poznať základné kroky, ktoré im pomôžu uspieť. Prinášame vám preto prehľad najdôležitejších aspektov, na ktoré by ste nemali zabúdať. Strategické plánovanie a výber právnej formy podnikania Úspech v podnikaní začína detailne vypracovaným podnikateľským plánom. Tento dokument by

By Redakcia