ČSOB pôžička pri riadnom splácaní znižuje úroky - každoročne!

ČSOB pôžička pri riadnom splácaní znižuje úroky - každoročne!

Z ročnej analýzy finančného sektora, ktorú vyhotovuje NBS sa dajú zistiť zaujímavé údaje o tom, na čom banky zarábajú. Na raste príjmu bankového sektora v roku 2013, ktorý medziročne vzrástol o 12 % (na úroveň 549 mil €) sa podpísal najmä retailový sektor, konkrétne nárast príjmov z úrokov, z poplatkov ako aj znižovanie nákladov na krytie prípadných strát z úverov. Nečudo, že banky sa predháňajú v poskytovaní spotrebných úverov obyvateľstvu a k motivácii k riadnemu splácaniu. Rovnakú stratégiu zvolila aj ČSOB, ktorá prichádza s novou akciou na pôžičky pri ktorej sľubuje, že „stiahne Váš úrok na minimum“.

Zmyslom akcie je motivovať dlžníkov k bezchybnému splácaniu. Zlepšenie platobnej disciplíny chce banka dosiahnuť tak, že klientov, ktorí splácajú ČSOB pôžičku bez omeškania, odmení znížením úrokovej sadzby úveru o jeden percentuálny bod každý rok a to už od prvého roka pravidelného splácania. Benefit v podobe každoročného znižovania úrokovej sadzby o jedno percento získa každý, kto do konca júna požiada o ČSOB pôžičku, a ktorá bude schválená.

Koľko môžete ušetriť, znázorňuje nasledovná tabuľka:

csob znizuje uroky na uveroch

zdroj: ČSOB

ČSOB ponúka spotrebné úvery s limitom až 25 000 € na rôzne účely – na bývanie, na auto či motocykel, na splatenie iných úverov ale aj na čokoľvek. Splatnosť sa pohybuje v závislosti od typu a účelu pôžičky od jedného do siedmych až desiatich rokov. Úrok na spotrebných úveroch od ČSOB sa pohybuje od 8,90 % p.a. vyššie, klient si však môže aktívne znížiť výšku úroku riadnym splácaním (vďaka čomu získate spomínanú zľavu 1% z úroku každý rok) alebo aktívnym využívaním účtu Pohoda alebo Extra pohoda, vďaka čomu sa dá získať ešte ďalšia zľava z úroku. Vedenie bežného účtu v ČSOB nie je však podmienkou pre poskytnutie úveru. Rozhodujúcim kritériom je pravidelnosť a výška príjmu (zo zamestnania či z podnikania) ktorá bude postačovať na riadne splácanie pôžičky.

Veľkou výhodou je možnosť predčasného splatenia (či už celkového alebo čiastočného formou mimoriadnej splátky) kedykoľvek a bez poplatku.

Read more

Tak predsa sme sa dočkali: na Slovensku máme po prvýkrát lacnejšie hypotéky ako priemer v eurozóne

Tak predsa sme sa dočkali: na Slovensku máme po prvýkrát lacnejšie hypotéky ako priemer v eurozóne

V súčasnosti sa Slováci tešia mimoriadne priaznivým podmienkam poskytovania hypoték. Tretí mesiac roka prepísal niekoľko rekordov – priemerná úroková sadzba novo poskytnutých úverov na bývanie klesla na neuveriteľných 1,95 % p.a., pričom po prvý krát v histórii bola pokorená magická, dvojpercentná hranica. Nikdy predtým sa nedal nový úver na bývanie

By Redakcia