ČSOB pôžička pri riadnom splácaní znižuje úroky - každoročne!

ČSOB pôžička pri riadnom splácaní znižuje úroky - každoročne!

Z ročnej analýzy finančného sektora, ktorú vyhotovuje NBS sa dajú zistiť zaujímavé údaje o tom, na čom banky zarábajú. Na raste príjmu bankového sektora v roku 2013, ktorý medziročne vzrástol o 12 % (na úroveň 549 mil €) sa podpísal najmä retailový sektor, konkrétne nárast príjmov z úrokov, z poplatkov ako aj znižovanie nákladov na krytie prípadných strát z úverov. Nečudo, že banky sa predháňajú v poskytovaní spotrebných úverov obyvateľstvu a k motivácii k riadnemu splácaniu. Rovnakú stratégiu zvolila aj ČSOB, ktorá prichádza s novou akciou na pôžičky pri ktorej sľubuje, že „stiahne Váš úrok na minimum“.

Zmyslom akcie je motivovať dlžníkov k bezchybnému splácaniu. Zlepšenie platobnej disciplíny chce banka dosiahnuť tak, že klientov, ktorí splácajú ČSOB pôžičku bez omeškania, odmení znížením úrokovej sadzby úveru o jeden percentuálny bod každý rok a to už od prvého roka pravidelného splácania. Benefit v podobe každoročného znižovania úrokovej sadzby o jedno percento získa každý, kto do konca júna požiada o ČSOB pôžičku, a ktorá bude schválená.

Koľko môžete ušetriť, znázorňuje nasledovná tabuľka:

csob znizuje uroky na uveroch

zdroj: ČSOB

ČSOB ponúka spotrebné úvery s limitom až 25 000 € na rôzne účely – na bývanie, na auto či motocykel, na splatenie iných úverov ale aj na čokoľvek. Splatnosť sa pohybuje v závislosti od typu a účelu pôžičky od jedného do siedmych až desiatich rokov. Úrok na spotrebných úveroch od ČSOB sa pohybuje od 8,90 % p.a. vyššie, klient si však môže aktívne znížiť výšku úroku riadnym splácaním (vďaka čomu získate spomínanú zľavu 1% z úroku každý rok) alebo aktívnym využívaním účtu Pohoda alebo Extra pohoda, vďaka čomu sa dá získať ešte ďalšia zľava z úroku. Vedenie bežného účtu v ČSOB nie je však podmienkou pre poskytnutie úveru. Rozhodujúcim kritériom je pravidelnosť a výška príjmu (zo zamestnania či z podnikania) ktorá bude postačovať na riadne splácanie pôžičky.

Veľkou výhodou je možnosť predčasného splatenia (či už celkového alebo čiastočného formou mimoriadnej splátky) kedykoľvek a bez poplatku.

Read more

Začínate na Slovensku s podnikaním? Neprehliadnite naše praktické tipy

Začínate na Slovensku s podnikaním? Neprehliadnite naše praktické tipy

Podnikanie na Slovensku je plné príležitostí aj výziev. Pre začínajúcich podnikateľov je dôležité poznať základné kroky, ktoré im pomôžu uspieť. Prinášame vám preto prehľad najdôležitejších aspektov, na ktoré by ste nemali zabúdať. Strategické plánovanie a výber právnej formy podnikania Úspech v podnikaní začína detailne vypracovaným podnikateľským plánom. Tento dokument by

By Redakcia