ČSOB úver umožní dlžníkom manažovať si podmienky aj počas splácania

ČSOB úver umožní dlžníkom manažovať si podmienky aj počas splácania

Klienti bánk, ktorí splácajú úver či hypotéku chcú flexibilitu aj počas splácania. Život predsa prináša rôzne situácie – niekedy sa po finančnej stránke darí viac, inokedy menej a tomu by sa mala prispôsobiť aj splátka úveru.

Odklad splátok a predĺženie splatnosti úveru sú častými nástrojmi riešenia finančnej situácie dlžníka, ktoré sa využívajú najmä vtedy, ak hrozí platobná neschopnosť zo strany klienta. Kým odklad splátok sa používa v prípade, kedy dlžník predpokladá krátkodobý výpadok príjmu, predĺženie splatnosti pomôže znížiť splátky a tým aj finančné zaťaženie klienta ak očakáva, že finančná situácia sa tak skoro nevylepší.

Na druhej strane existujú aj potešujúce životné okolnosti, vďaka ktorým sa príjem dlžníka radikálne zlepší – či už postupom na lepšiu pozíciu, zmenou zamestnania, dedičstvom…Množstvo ľudí, ktorým sa vylepšila finančná situácia chce úver rýchlejšie splatiť a pokiaľ nechcú naraz minúť veľa peňazí, tak aspoň požiadajú o zvýšenie splátok, vďaka čomu pôžičku splatia v kratšom čase.

Samozrejme predĺženie, skrátenie splatnosti či odklad splátok nie sú žiadne novinky a väčšinou v tomto smere banky vychádzajú v ústrety, no zadarmo to nerobia. Aj keď si neúčtujú priamo poplatok povedzme za predĺženie splatnosti úveru, vyžaduje sa zmena úverovej zmluvy, ktorá už spoplatnená je.

Iný prístup (bez akýchkoľvek poplatkov) zvolila ČSOB, ktorý nedávno vylepšila svoje úvery a umožnila svojim klientom možnosť manažovať si podmienky úveru aj počas splácania. Pôžička z ČSOB sa tak prispôsobí dlžníkovým aktuálnym finančným potrebám.

csob_logoBez akýchkoľvek dodatočných poplatkov si môžete:

  • zmeniť výšku mesačnej splátky skrátením alebo predĺžením splatnosti
  • zmeniť dátum splátky na taký, ktorý Vám vyhovuje
  • odložiť splátky až o 6 mesiacov
  • predčasne splatiť časť alebo celý úver
  • zmeniť účet, z ktorého pôžičku splácate

Podobne ako ostatné bankové domy, aj ČSOB odmeňuje za aktívne využívanie bežného účtu zľavou vo výške 1% p.a. Za aktívne využívanie účtu sa považujú platby na účet v min. hodnote 400 € za mesiac, jeden súhlas s inkasom, jedna platba trvalým príkazom a priemerný zostatok na účte v hodnote 300 €.

Read more

Začínate na Slovensku s podnikaním? Neprehliadnite naše praktické tipy

Začínate na Slovensku s podnikaním? Neprehliadnite naše praktické tipy

Podnikanie na Slovensku je plné príležitostí aj výziev. Pre začínajúcich podnikateľov je dôležité poznať základné kroky, ktoré im pomôžu uspieť. Prinášame vám preto prehľad najdôležitejších aspektov, na ktoré by ste nemali zabúdať. Strategické plánovanie a výber právnej formy podnikania Úspech v podnikaní začína detailne vypracovaným podnikateľským plánom. Tento dokument by

By Redakcia