Darčekové karty predstavujú pohodlný a moderný spôsob obdarovania blízkych

Darčekové karty predstavujú pohodlný a moderný spôsob obdarovania blízkych

Blíži sa sviatok Vášho priateľa či známeho a vy si lámete hlavu nad tým, akým darčekom prekvapiť? Každého poteší hotovosť, ale ruku na srdce peniaze zalepené v obálke nie sú príliš originálnym darčekom. Ale darčeková karta s exkluzívnym dizajnom nabitá kreditom – to je už iná káva! Predplatené karty sa na Slovensku stali hitom. Na rozdiel od rôznych poukážok či zľavových kupónov sú totižto vydávané anonymne, to znamená že sa nevydávajú na meno konkrétneho držiteľa. Cena predplatenej darčekovej karty je väčšinou rovnaká ako hodnota kreditu ktorým je nabitá. Obdarovaný môže potom peniaze minúť podľa svojho uváženia u ktoréhokoľvek obchodníka. Prinášame prehľad predplatených darčekových kariet spolu s poplatkami, ktoré sú s nimi spojené.

Exkluzívny darček vybavený na počkanie

tb darcekova kartaTatra banka v spolupráci so spoločnosťou Visa Europe priniesla na trh darčekovú platobnú kartu s predplateným kreditom 50 alebo 100 €. Okrem exkluzívneho prevedenia, ktoré pôsobí naozaj luxusne si môže „darca“ vybrať aj balenie, podľa vlastného výberu – vianočné, valentínske, neutrálne či mašľa…

Kartu je možné použiť ako štandardnú platobnú kartu VISA Electron – takže je ňou možné bezhotovostne zaplatiť za nákup v ktoromkoľvek obchode, kde akceptujú karty VISA Electron. Vaša kamarátka si tak vďaka darčekovej karte môže zaplatiť za novú kabelku alebo akýkoľvek iný tovar. Kredit na karte je potrebné minúť jednorázovo – nie je možné teda spraviť povedzme dva menšie nákupy v rôznych obchodoch. Taktiež sa treba zmieriť s tým, že pár eur alebo centov na karte pravdepodobne ostane, keďže obchodníci nemajú príliš v láske okrúhle ceny. Za nákup je možné platiť výlučne bezhotovostne a na rozdiel od klasickej karty, pri tejto sa nezadáva PIN kód, ale správnosť platby sa potvrdí podpisom (za zrealizovanie platby nie je účtovaný žiaden poplatok).

S darčekovou kartou od Tatra banky teda nie je možné vyberať hotovosť z bankomatov. Jedná se teda o jednorazovú plastovú kartičku, ktorá sa má využiť najneskôr do 18 mesiacov od jej vydania, potom kredit prepadne. Dobíjanie „kreditu“ banka doposiaľ neumožňuje ani o takejto možnosti neuvažuje.

Ak sa blíži sviatok Vášho blízkeho, a vy stále nemáte darček, dobrou správou je, že darčekovú kartu Tatra banky vybavíte aj na počkanie. Na jej vydanie sa nekladú žiadne špeciálne podmienky – stačí predložiť doklad totožnosti (o jej vydanie môže požiadať aj cudzinec bez trvalého pobytu na Slovensku) a uhradiť okrem vybraného predplateného kreditu (50 alebo 100 €) poplatok za vydanie vo výške 7 €. Cena sa mierne navýši ak si predplatenú kartu objednáte prostredníctvom služby DIALOG a pri doručení kuriérom (cena za vydanie je v tomto prípade 10 €).

Aj so zľavami u vybraných obchodníkov

emma karta vubVlastnú darčekovú kartu ponúka aj VÚB. Oproti konkurencii, táto sa zameriava na nežnejšie pohlavie. Spotrebiteľky sa snaží nalákať na rôzne zľavy u vybraných obchodníkov – vďaka čomu môžu jej držiteľky lacnejšie nakupovať kabelky, šperky, kozmetiku, parfémy, či oblečenie u partnerských predajní. Takzvaná Emma karta sa v darčekovom prevedení dá dobiť kreditom buď 50 € alebo 100 €. Na rozdiel od Tatra banky je ju možné opätovne dobiť kreditom najviac v sume 150 €. Vydáva sa anonymne, bez mena na karte, takže ju môžete darovať komukoľvek. Platnosť je 2 roky, po uplynutí tohto obdobia je možné prípadný zvyšný kredit bezplatne preniesť na ktorýkoľvek účet. Získate ju na počkanie, aj bez potreby vedenia účtu vo VÚB. Poplatok za jej vydanie je 7 EUR. Emma karta, ktorá funguje na platforme MasterCard je navyše vybavená bezkontaktnou technológiou PayPass, ktorá umožňuje rýchlejšie bezkontaktné platby. Menšie nákupy do 20 € sa dajú zrealizovať bez zadania PIN kódu, iba jednoduchým priblížením plastu k platobnému terminálu. Keďže sa tento produkt vydáva bez PIN, nákupy nad 20 € je potrebné autorizovať podpisom. Hotovostné výbery z bankomatu alebo platby prostredníctvom internetu karta nepodporuje.

Ak chcete blízkeho obdarovať štedrejšie ako kreditom 50 či 100 €, pravdepodobne Vás zaujme darčeková karta OTP banky. Tá umožňuje darovať až 2350 €. Od hodnoty kreditu na karte sa bude odvíjať aj cena za balík služieb, a to nasledovne:

Pásmo Výška vloženej hotovosti Cena balíčka služieb
1. 20 – 70 € 6 €
2. 71 – 170 € 8 €
3. 171 – 350 € 10 €
4. 351 – 500 € 12 €
5. 501 – 850 € 16 €
6. 851 – 1 350 € 20 €
7. 1 351 – 2.350 € 20,00 € + 1% zo sumy vkladu presahujúcej 1.351 €

 

otp darcekovaV cene balíka služieb sú zahrnuté všetky budúce poplatky za výbery z bankomatov doma aj v zahraničí (počas celej doby platnosti), ďalej vydanie, zrušenie a blokácia karty. OTP banka neumožňuje ďalšie vkladanie hotovosti na kartu. Po expirácii si bude banka účtovať poplatok za úschovu nevyčerpaných prostriedkov.

 

Možnosť obdarovať svojich blízkych vo forme predplateného kreditu vo výške 25,50 alebo 100 € ponúka aj Unicredit Bank.

unicredit maestro VS paloObdarovaný môže finančné prostriedky na karte čerpať jednorázovo alebo postupne, pričom platiť sa dá vo všetkých obchodoch tak ako bežnou kartou vrátane internetu.Výbery z bankomatov nie sú možné, rovnako ako cash advance a taktiež ani ďalšie dobíjanie kreditu. Za vydanie sa platí jednorázový poplatok vo výške 6 EUR a na výber je zo šiestich atraktívnych obalov podľa príležitosti – narodeniny, svadba, z lásky, vianoce, pre teenegerov, všeobecná. Vybaviť ju môžete na počkanie na ktorejkoľvek pobočke Unicredit Bank.

Read more

Tak predsa sme sa dočkali: na Slovensku máme po prvýkrát lacnejšie hypotéky ako priemer v eurozóne

Tak predsa sme sa dočkali: na Slovensku máme po prvýkrát lacnejšie hypotéky ako priemer v eurozóne

V súčasnosti sa Slováci tešia mimoriadne priaznivým podmienkam poskytovania hypoték. Tretí mesiac roka prepísal niekoľko rekordov – priemerná úroková sadzba novo poskytnutých úverov na bývanie klesla na neuveriteľných 1,95 % p.a., pričom po prvý krát v histórii bola pokorená magická, dvojpercentná hranica. Nikdy predtým sa nedal nový úver na bývanie

By Redakcia