Detské konto Unicredit bank: získajte pre svoje dieťa bezplatný balík do 15 rokov

Detské konto Unicredit bank: získajte pre svoje dieťa bezplatný balík do 15 rokov

Unicredit Bank nedávno zosekala ponuku bežných účtov a väčšinu z pôvodných účtov, ako Expresné konto, COOL konto, Konto Champion, Perfektné konto a Senior konto nahradila novým U kontom, ktorý si kladie vysoké ciele: byť univerzálnym a plnohodnotným účtom pre klientov bez poplatkov a to s garanciou až na 10 rokov. Vedenie účtu bez poplatku má však jednu podmienku: prijať na účet minimálne 400 € mesačne. Okrem toho v ponuke zostalo ešte jedno špecializované Detské konto, určené pre najmenších do 15 rokov. Tak ako pribúda rodičov, ktorí si myslia, že vlastný účet naučí dieťa sa orientovať v základných bankových službách, pribúda aj počet bánk, ktoré tento produkt zaraďujú do svojho portfólia. Motív je jasný – rozšírenie radov zákazníkov o detských klientov, ktorí s vysokou pravdepodobnosťou zostanú v banke aj počas obdobia dospievania a v dospelosti.

unicredit_bank_logoVedia, že pokiaľ už ich služby využívajú rodičia, bola by škoda neponúknuť špecializovaný produkt aj pre ich potomkov. V snahe získať oddanosť rodičov finančné domy neváhajú ponúknuť platobnú kartu zadarmo, bezplatné výbery z bankomatov vlastnej banky a na bežný účet nevšedne dobré úročenie zostatku. Všetky tieto služby a oveľa viac ponúka prostredníctvom Detského konta Unicredit Bank. Zdarma sú aj všetky prijaté platby na účet , vklady v hotovosti a jeden výber v hotovosti na pobočke banky. Samozrejmosťou je elektronická služba onlinebanking s prístupom (iba) pre rodičov, aby mohli sledovať výdavky svojich ratolestí. Zákonný zástupca má možnosť nastaviť aj limity pre výber hotovosti z bankomatov.

Úročenie je oveľa lepšie ako na bežnom účte – UCB ponúka pre zostatok do 1000 € úrokovú sadzbu 0,10 % p.a. Zostatok nad 1000 € je úročený sadzbou iba 0,01% p.a. (rovnako ako každý iný bežný účet).

Platobnú kartu Maestro banka vydáva pre deti od 10 rokov, čo je vek, kedy dieťa vie s kartou bez problémov narábať a učí sa hospodáriť so svojím vreckovým. Každé dieťa je iné, niektoré vedia s kartou narábať aj v oveľa mladšom veku. Pokiaľ aj Váš potomok spadá do kategórie rýchle sa učiacich a vyspelých detí, platobnú kartu pre deti od 8 rokov vydáva napríklad VUB banka a ČSOB.

Ako ostatné účty pre najmenších, aj tento produkt je bez poplatkov. K 15-tim narodeninám dostane majiteľ detského konta od banky list, v ktorom sa oznámi, že účet bol transformovaný na U konto pre mladých, ktoré je možné využívať až do 26 rokov celkom bez poplatkov.

Parametre

Názov banky UniCredit Bank Czech Republic and Slovakia, a.s.,
pobočka zahraničnej banky
Názov produktu Detské konto
Poplatok za vedenie konta 0 € / mesiac
Úroková sadzba pre zostatok do 1000 €: 0,10 % p.a.

pre zostatok nad 1000 €: 0,01 % p.a.

Podmienky deti do 15 rokov, predloženie dokladu totožnosti zákonného zástupcu, rodný list dieťaťa, podpis zmluvy zákonným zástupcom
V cene balíka je zahrnuté  
Platobná karta Debetná karta Maestro pre deti od 10 rokov, s maximálnym limitom 200 €
Služby elektronického bankovníctva áno (pasívne, pre rodičov)
Výpis z účtu áno, každý mesiac
Možnosť zriadenia povoleného prečerpania nie
Počet platieb kartou 0
Počet výberov z bankomatov neobmedzene z bankomatov UCB na Slovensku aj v zahraničí
Počet bezhotovostných kreditov na účet neobmedzene (tuzemské a europlatby)
Počet vkladov v hotovosti na pobočke neobmedzene
Počet výberov v hotovosti na pobočke 1
Ostatné poplatky  
Zrušenie účtu do 12 mesiacov od zriadenia: 6,60 €

po 12 mesiacoch od zriadenia: 0,00 €

Hotovostné výbery na pobočke prvý bez poplatku, každý ďalší 2,00 €

Read more

Začínate na Slovensku s podnikaním? Neprehliadnite naše praktické tipy

Začínate na Slovensku s podnikaním? Neprehliadnite naše praktické tipy

Podnikanie na Slovensku je plné príležitostí aj výziev. Pre začínajúcich podnikateľov je dôležité poznať základné kroky, ktoré im pomôžu uspieť. Prinášame vám preto prehľad najdôležitejších aspektov, na ktoré by ste nemali zabúdať. Strategické plánovanie a výber právnej formy podnikania Úspech v podnikaní začína detailne vypracovaným podnikateľským plánom. Tento dokument by

By Redakcia