Detské postele nemusíte meniť každý rok, stačí si raz dobre vybrať. Ušetríte tým stovky eur

Detské postele nemusíte meniť každý rok, stačí si raz dobre vybrať. Ušetríte tým stovky eur

Pozeráte na svoju ratolesť v detskej postieľke a žasnete, ako rýchlo rastie. Zdá sa Vám, ako keby to bolo len pár mesiacov dozadu, čo ste sa vybrali na nákupy detskej postieľky a ani ste sa nenazdali a zrazu je najvyšší čas na výmenu. Každé dieťa je iné, takže aj vhodné obdobie na presun do väčšej postele môže prísť kedykoľvek, väčšina rodičov sa však na výmenu odhodlá vo veku od 1,5 až do 3 rokov veku dieťaťa. Spravidla to býva vtedy, ak je dieťa príliš aktívne, ak mu začne byť postieľka pritesná alebo ak z nej dokáže samostatne vyliezť aj pri jej najvyššom nastavení a hrozí tak riziko pádu.

Kúpa novej postele sa stane nevyhnutnosťou vtedy, ak sa Vám konečne podarí odnaučiť Vášho drobca od plienok. V noci totižto bude musieť samo zísť z postele, aby sa išlo vycikať. Častým dôvodom na výmenu detskej postieľky za väčšiu posteľ býva aj očakávanie ďalšieho prírastku do rodiny – ktorý nahradí staršieho súrodenca v postieľke.

Nech je už  dôvod výmeny akýkoľvek, ako prakticky uvažujúceho a starostlivého rodiča Vás bude istotne zaujímať čo najlepší pomer ceny a kvality. Pokiaľ sa do obchodov vyberiete s touto myšlienkou v hlave, ste na dobrej ceste.

V zásade máte dve základné možnosti: rovno kúpiť klasickú veľkú posteľ, vhodnú pre dospelých (200x90cm ) alebo špeciálnu detskú posteľ (čo je akýsi medzistupeň s dĺžkou 140 – 180 cm).

Poďme rovno k druhej možnosti: vyberáme detské postele

dievca sa usmieva v novej posteliNa trhu existuje veľké množstvo detských postelí od stoviek výrobcov v rôznych prevedeniach, z rôznych materiálov, v rôznych farbách a tvaroch. Je dobré, pokiaľ „shopping tour“ odštartujete s aspoň minimálnou predstavou o výrobku. Čo farba? (samozrejme by mala ladiť existujúcim vybavením domácnosti). Má byť vybavená úložným priestorom? Má byť dvojposchodová? Z akého materiálu má byť vyrobená? Chcete investovať do drahšej detskej postele z masívu, ktoré jednak vyzerajú najlepšie, sú zdravotne nezávadné a ekologické, ale aj pevnejšie a odolnejšie vďaka čomu dlhšie vydržia a môžete ich využiť pre viacero potomkov ALEBO uprednostníte lacnejšiu drevotriesku??? Tým, že budete mať jasno v tom čo hľadáte ušetríte kopu času, ktorý sa dá istotne stráviť príjemnejšie a užitočnejšie ako splašeným behaním z jedného obchodu do druhého.

Koľko Vás to bude stáť?

Cena sa bude odvíjať od toho, aké sú Vaše požiadavky ohľadom detskej postele. Výrobky v nižšej cenovej kategórii zoženiete za pár desiatok eur (začínajú na 60 €), strednú kategóriu niečo cez 100 € a vyššia sa pohybuje v rádoch stoviek eur. Detskú posteľ tak môžete mať za 20 € (nákup v bazáre na inzerát), okolo 70 – 100 -150 € ( Kika, Ikea), za štyri až päť stoviek v špecializovaných obchodoch ale aj drahšie, pokiaľ si dáte posteľ vyrobiť na mieru a z masívu. Výhodou detských postelí je skutočnosť, že väčšina výrobkov má bočnicu alebo inú zábranu pozdĺž postele, čo má zabrániť pádu dieťaťa. Ak je dieťa dostatočne veľké a prestanete sa obávať, že by mohlo spadnúť a ublížiť si, môžete zábranu odmontovať (na túto možnosť však treba myslieť už pri kúpe).

Základ dobrého nákupu je nesnažiť sa ušetriť na celkovej cene, ale skôr na tom, že detskú posteľ nebudete musieť až tak často meniť. Ako na to?

Posteľ ktorá rastie s dieťaťom

Existujú výrobky, ktoré „rastú“ s Vašim dieťaťom, čo ocenia najmä tí, ktorí nemajú veľa miesta nazvyš. Rozťahovateľné postele šetria miesto keď je dieťa malé a ako rastie, môžete posteľ predlžovať čo je potešujúca správa pre rodičovskú peňaženku. Šírka je fixne daná – napríklad 80 cm, 90 cm, no dĺžka je variabilná napr. 135,165 a 205 cm. Pri tejto variante si však dobre preverte kvalitu a stabilitu konštrukcie.

Kúpte rovno 200 x 90 cm a máte vystarané na dlhé obdobie

Pokiaľ sa na nedostatok priestoru v byte či dome nemôžete sťažovať, ideálne je kúpiť rovno kvalitnú posteľ pre dospelých, s ktorou budete mať „pokoj“ na dlhé roky. Ušetríte tým veľa peňazí, ktoré by ste inak museli vyhadzovať zakaždým, čo Vaše dieťa podrastie a bude potrebovať väčšiu posteľ.

Namiesto toho môžete kúpiť rovno štandardný rozmer pre dospelých 200 x 90 cm a ušetrené peniaze investovať do kvalitného masívneho rámu, roštu a kvalitného zdravotného matraca, aby ste predišli prípadným zdravotným komplikáciám dieťaťa s chrbticou.

Read more

Začínate na Slovensku s podnikaním? Neprehliadnite naše praktické tipy

Začínate na Slovensku s podnikaním? Neprehliadnite naše praktické tipy

Podnikanie na Slovensku je plné príležitostí aj výziev. Pre začínajúcich podnikateľov je dôležité poznať základné kroky, ktoré im pomôžu uspieť. Prinášame vám preto prehľad najdôležitejších aspektov, na ktoré by ste nemali zabúdať. Strategické plánovanie a výber právnej formy podnikania Úspech v podnikaní začína detailne vypracovaným podnikateľským plánom. Tento dokument by

By Redakcia