Dobrá správa pre záujemcov o zhodnotenie úspor - VÚB uvádza na trh novinku Kombiprodukt IX

Dobrá správa pre záujemcov o zhodnotenie úspor - VÚB uvádza na trh novinku Kombiprodukt IX

Prekážajú Vám nízke úroky na sporiacich produktoch a bojíte sa investovať väčšiu sumu peňazí? Skúste kombinovať. VÚB banka si pre záujemcov o zhodnotenie voľných finančných prostriedkov pripravila zaujímavú novinku – takzvaný Kombiprodukt IX, ktorý je kombináciou terminovaného účtu so zvýhodneným úročením a investovaním do podielových fondov. S týmto produktom získate na termínovanom vklade s viazanosťou 12 mesiacov garantovaný výnos vo výške od 2% do 2,3% p.a (podľa výšky vkladu: pri celkovej investícii do 29 999 EUR je úrok 2%, nad túto sumu sa úrok zvyšuje na 2,3% ) a potenciál vyššieho výnosu vďaka investičnej časti.

Podstatou Kombiproduktu je sporenie a investovanie

Voľné finančné prostriedky, ktoré chce klient zhodnotiť prostredníctvom Kombiproduktu IX tak budú rozdelené rovnakým dielom – pol na pol. Minimálna výška jednorázovej investície je iba 1000 EUR. Ak by sa teda napríklad drobný investor rozhodol investovať minimálnu sumu, 1000 €, päťstovka bude uložená na termínovanom vklade s 12 mesačnou viazanosťou s garantovaným výnosom 2%, a zvyšných 500 € bude zarábať vo vybranom podielovom fonde.

vubam logoKlient môže investovať do akéhokoľvek podielového fondu VÚB Asset managentu (VUBAM) s výnimkou Fondu bankových vkladov, Eurového fondu a CP Zaisteného fondu I. Na výber tak zostáva Konzervatívne portfólio, Dynamické portfólio, Active Bond Fund, Dlhopisový Konvergentný fond, Vyvážený rastový fond a fond Active Magnifica (pri fonde Active Magnifica je však minimálna požadovaná investícia 2000 EUR).

Kombiprodukt je určený najmä začínajúcim investorom, ktorí hľadajú vyšší výnos ako na termínovaných účtoch. Zaujímavý môže však byť aj pre skúsených klientov s rizikovejším apetítom, ktorí môžu výrazne ušetriť na vstupných poplatkoch do fondov,“ vysvetľuje Vladimír Hriz, vedúci oddelenia vkladov VÚB banky.

Okrem možnosti zaujímavého zhodnotenia voľných finančných prostriedkov je pre investorov určite dôležitým faktorom aj to, že produkt spĺňa základnú zásadu pri správe financií a síce rozdelenie úspor do viacerých finančných nástrojov.

Zriadenie termínovaného vkladu je bezplatné, vstupný poplatok pre podielové fondy VUBAM je 1% z investície do podielových listov. Vklad na termínovanom vklade je chránený Fondom na ochranu vkladov

Read more

Tak predsa sme sa dočkali: na Slovensku máme po prvýkrát lacnejšie hypotéky ako priemer v eurozóne

Tak predsa sme sa dočkali: na Slovensku máme po prvýkrát lacnejšie hypotéky ako priemer v eurozóne

V súčasnosti sa Slováci tešia mimoriadne priaznivým podmienkam poskytovania hypoték. Tretí mesiac roka prepísal niekoľko rekordov – priemerná úroková sadzba novo poskytnutých úverov na bývanie klesla na neuveriteľných 1,95 % p.a., pričom po prvý krát v histórii bola pokorená magická, dvojpercentná hranica. Nikdy predtým sa nedal nový úver na bývanie

By Redakcia