Dôchodok Plus: bezplatná alternatíva účtu pre dôchodcov z Poštovej banky

Dôchodok Plus: bezplatná alternatíva účtu pre dôchodcov z Poštovej banky

Priemerná výška vyplácaných starobných a predčasných starobných dôchodkov je na Slovensku niečo pod 400 EUR. Je jasné, že pokiaľ si seniori neprivyrábajú, prípadne nemajú žiaden iný bočný príjem, musia v ruke obracať každé euro. A tak nečudo, že je zo strany dôchodcov veľký záujem práve o bezplatné účty. Tie však nutne nemusia byť výhodnejšie (lacnejšie) ako spoplatnené bankové kontá pre seniorov.

Pokiaľ častejšie vyberáte hotovosť z bankomatov, máte niekoľko trvalých príkazov a inkás alebo platíte kartou u obchodníkov, viac sa oplatia spoplatnené účty – tie totižto obsahujú v balíku predplatené základné bankové služby.

Menej bankovo-aktívni dôchodcovia, ktorí využívanie bankových služieb obmedzili na jeden – dva výbery hotovosti mesačne, si však celkom dobre vystačia aj s bezplatným účtom. Do kategórie bankové konto pre seniorov za nula eur mesačne sa zaraďuje aj produkt Poštovej banky – tkz. Dôchodok Plus. V rámci tohto produktu získate zdarma založenie a vedenie účtu, všetky prijaté platby, jeden mesačný výpis (emailom), jeden hotovostný výber na obchodnom mieste (buď na pobočke banky alebo na pošte) a voliteľnú bezplatnú službu Phone banking.

Výhodou je možnosť požiadať o bezplatné doručenie dôchodku až domov

postovka logo novePoštová banka ako jediná zabezpečuje pre svojich klientov službu doručovania dôchodku priamo do domácnosti klienta, pričom táto služba je bezplatná. Záujem o ňu majú predovšetkým starší dôchodcovia, ďalej klienti so zdravotnými problémami a tí, ktorí sa ťažšie pohybujú.

Poberateľ starobného dôchodku sa teda môže rozhodnúť, či si praje zasielanie na účet, alebo či chce, aby mu dôchodok doručoval poštár prípadne si môže po dôchodok chodiť osobne v stanovený deň na miestnu poštu.

O osobné doručovanie dôchodku je možné požiadať hneď pri zriadení bankového konta, alebo aj neskôr, na ktoromkoľvek obchodnom mieste banky. Málokto vie, že dôchodok je možné rozdeliť – časť si nechať posielať na účet a časť si nechať vyplatiť v hotovosti. Pre ľudí, ktorí sú zvyknutí mať istú sumu peňazí doma v hotovosti, je to veľká výhoda.

Mať istú sumu peňazí v hotovosti môže byť síce praktické, no netreba zabúdať ani na to, že ľudia, ku ktorým chodí poštár s dôchodkom sú často v hľadáčiku zlodejov, ktorí takéto domácnosti považujú za ľahkú korisť. Účet je teda jednoznačne bezpečnejším spôsobom pre uloženie peňazí – po tejto alternatíve automaticky siahajú čerství dôchodcovia, ktorí dostávali výplatu na bankový účet.

Poštová banka okrem Dôchodku Plus však ponúka aj spoplatnenú alternatívu seniorského účtu – tkz. Dobrý účet Senior, ktorý stojí 2 € za mesiac, no obsahuje všetky základné bankové služby už v rámci tohto poplatku.

Parametre produktu

Názov banky Poštová banka a.s.
Názov produktu Dôchodok Plus
Poplatok za účet a balík služieb 0 € / mesiac
Úroková sadzba 0,01 % p.a.
Minimálny vklad 7,00 €
Minimálny zostatok 0,00 €
V cene balíka služieb  
Zriadenie a vedenie účtu áno
Výpis z účtu emailom jeden krát za mesiac áno
Zriadenie a vedenie služby Phone banking áno
Prístup na internet banking nie
Platobná karta nie
Počet prijatých platieb neobmedzene
Počet výberov hotovosti na obchodnom mieste (pobočka banky alebo pošta) v mesiaci 1 x
Poplatky nad rámec balíka služieb  
ďalší výber hotovosti na pobočke 2,00 €
Platobný príkaz zadaný na pobočke 1,00 €
Trvalý príkaz

zriadenie na pobočke: 0 €

realizácia: 0,26 €

zrušenie: 1,40 €

Inkaso

zriadenie na pobočke: 0 €

realizácia: 0,26 €

zrušenie: 0 €

Poplatok za zrušenie účtu

do 12 mesiacov od založenia účtu: 7 €

po 12 mesiacoch: bezplatne

Read more

Začínate na Slovensku s podnikaním? Neprehliadnite naše praktické tipy

Začínate na Slovensku s podnikaním? Neprehliadnite naše praktické tipy

Podnikanie na Slovensku je plné príležitostí aj výziev. Pre začínajúcich podnikateľov je dôležité poznať základné kroky, ktoré im pomôžu uspieť. Prinášame vám preto prehľad najdôležitejších aspektov, na ktoré by ste nemali zabúdať. Strategické plánovanie a výber právnej formy podnikania Úspech v podnikaní začína detailne vypracovaným podnikateľským plánom. Tento dokument by

By Redakcia