Dokedy poslať peniaze na stavebné sporenie, aby ste získali maximálnu štátnu prémiu za tento rok?

Dokedy poslať peniaze na stavebné sporenie, aby ste získali maximálnu štátnu prémiu za tento rok?
Photo by Sandy Millar / Unsplash

Aj keď výška štátnej prémie z vkladov stavebného sporenia každým rokom klesá, maximálna suma prémie vo výške 66,39 € ročne zostáva nezmenená. Pre sporiteľov, ktorí ju chcú získať to znamená, že na ňu musia viac šetriť. V tomto roku je optimálny vklad na získanie maximálnej prémie 1207,09 €.

Štátna prémia niečo vyše 66 € nie je síce závratná suma, no ako bonus k nasporeným peniazom poteší každého sporiteľa, ktorý si krvopotne odkladá peniaze bokom na renováciu bývania.

Dobrou správou je, že pokiaľ ste doteraz na stavebko nemali čas, stále máte šancu dohnať resty

Rozhodujúcim je dátum pripísania finančných prostriedkov na účet stavebného sporenia

Keďže 31.12. v tomto roku padne na štvrtok, platby je možné zrealizovať aj v posledný deň roka. Za 5 minút dvanásť, teda 31.12 sa dajú zrealizovať vklady v hotovosti v partnerských bankách (napr. ČSOB stavebná sporiteľňa bude akceptovať vklady v hotovosti zrealizované na pobočkách ČSOB aj 31.12, Wüstenrot stavebná sporiteľňa zase bude akceptovať hotovostné vklady uskutočnené posledný deň roka v nasledovných partnerských bankách: UniCredit Bank, Sberbank, ČSOB a v Poštovej banke). Pokiaľ patríte k tým, ktorí si veci nechávajú skutočne na poslednú chvíľu, nezabudnite na to, že väčšina pobočiek bánk je 31.12. otvorená iba doobeda. Najlepšiu istotu, že sporiteľňa zaráta Vás vklad aj v posledný deň roka získate, ak zaplatíte platobnou kartou prostredníctvom POS terminálu buď priamo na pobočke stavebnej sporiteľne alebo u obchodných zástupcov (ako je to napríklad v prípade PSS).

Lepšie je však neriskovať a platby na účet stavebného sporenia nenechávať na poslednú chvíľu. Najpohodlnejším spôsobom zaslania peňazí je elektronický prevod cez internet banking. Počítajte s tým, že pri elektronickom bankovom prevode by ste mali stihnúť platbu zadať najneskôr do 30. decembra na poludnie.

Najdlhšia časová rezerva je potrebná v prípade, že peniaze na účet stavebka posielate poštovou poukážkou. Prevod peňazí v tomto prípade môže trvať aj 5 pracovných dní, takže poštovú poukážku by ste mali uhradiť najneskôr túto stredu 23.decembra.

Tip: V nastávajúcom roku 2016 sa podmienky na získanie maximálnej štátnej prémie ešte viac sprísnia

Read more

Začínate na Slovensku s podnikaním? Neprehliadnite naše praktické tipy

Začínate na Slovensku s podnikaním? Neprehliadnite naše praktické tipy

Podnikanie na Slovensku je plné príležitostí aj výziev. Pre začínajúcich podnikateľov je dôležité poznať základné kroky, ktoré im pomôžu uspieť. Prinášame vám preto prehľad najdôležitejších aspektov, na ktoré by ste nemali zabúdať. Strategické plánovanie a výber právnej formy podnikania Úspech v podnikaní začína detailne vypracovaným podnikateľským plánom. Tento dokument by

By Redakcia