Dovolenka na splátky

Dovolenka na splátky

Čo nevidieť začne dovolenková sezóna a tak každý, komu sa počas uplynulého roka finančne darilo, si začína prezerať ponuky cestovných kancelárií. Čo robiť, ak oddych zúfalo potrebujete, ale nemáte nazvyš stovky až tisíce eur? Podľa úverových spoločností to nie je žiaden problém, riešením je dovolenka na splátky. Ak sa aj vy rozhodnete využiť ponuku splátkových spoločností, počítajte s tým, že zájazd poriadne preplatíte. Bežne sa úroková sadzba pohybuje okolo 25-30 %, a to už je trochu drahý špás. Úver si môžete dohodnúť priamo na obchodnom mieste vo vybranej cestovnej kancelárie. Dôležité je tiež vedieť, že dovolenku na splátky neposkytujú samotné cestovné agentúry, ale splátkové spoločnosti. Na Slovensku je významným poskytovateľom tohto produktu Home Credit alebo Cetelem a Consumer Finance Holding prostredníctvom obchodnej značky Quatro. Najväčší podiel na trhu a najširšiu sieť cestovných kancelárií však má pod palcom práve Home Credit, ktorá spolupracuje s viac ako 260 cestovnými kanceláriami po celom Slovensku. Tento významný poskytovateľ spotrebných úverov dokonca ako prvý v spolupráci s online predajcom zájazdov Invia.sk začal poskytovať možnosť vybaviť dovolenku na splátky online, z pohodlia domova.

palmy dovolenkaPre tých, ktorí sa chcú vybrať za oddychom a zároveň ho nechcú priveľmi preplatiť cestovné agentúry odporúčajú vybrať si z ponuky first moment alebo last minute zájazdov, ktoré Vás vyjdú o 25-70 % lacnejšie v porovnaní s pôvodnou cenou. Home Credit ponúka možnosť uzatvorenie spotrebného úveru na dovolenky ako na štandardné zájazdy, tak aj na akciové ceny. Vďaka širokému rozsahu úveru od 120 do 4000 € je možné financovať lacnú dovolenku na Slovensku ale aj drahší letecký zájazd pre celú rodinu do exotických krajín. Vybavenie je mimoriadne jednoduché, stačí si vybrať zájazd z ponuky partnerských cestoviek, pripraviť si dva doklady totožnosti a vyplniť nezáväznú objednávku na vybraný zájazd, kde je potrebné uviesť, že máte záujem o financovanie prostredníctvom splátok. Pri úveroch do 1700 € sa nevyžaduje doklad o príjme, ak ste si vybrali dovolenku drahšiu ako 1700 €, tak je potrebné predložiť potvrdenie o výške príjmu od zamestnávateľa. Dôchodcovia priložia k žiadosti dôchodkový výmer a podnikatelia predkladajú daňové priznanie za posledné zdaňovacie obdobie. Na vybavenie žiadosti nie je potrebné ručenie ručiteľom.

 

Napriek jednoduchému vybaveniu však nezabúdajte na to, že financovanie dovolenky prostredníctvom splátok je stále len úver, ktorí preplatíte. Našťastie si začína stále viac ľudí uvedomovať, že opálenie rýchle vybledne ale splátky zostanú ešte niekoľko mesiacov. Splátkové spoločnosti si však vymysleli dômyselný trik, ako zo záujemcov o oddych predsa len presvedčiť, že dovolenka na splátky je predsa len tým najlepším spôsobom ako získať potrebné finančné prostriedky. Lákadlom úverových spoločností je mimoriadne obľúbený a vyhľadávaný produkt – dovolenka na splátky bez navýšenia. Na to, aby ste získali úver skutočne s nulovým navýšením je však potrebné úver do niekoľkých mesiacov komplet splatiť – najčastejšie do 4 mesiacov. V prípade že sa Vám to podarí, splátkovej spoločnosti skutočne vrátite iba to, čo ste si požičali. Väčšina poskytovateľov spotrebných úverov však počíta s tým, že nie každý si môže z priemerného platu splatiť celý úver v štyroch splátkach a tak sa doba splácania natiahne, čo je samozrejme už so štandardným úrokom.

 

Ako si na dovolenku požičať a nepreplatiť ani o cent navyše

Okrem dovolenky na splátky bez navýšenia ešte existujú dve možnosti ako si výhodne požičať a nemusieť splácať drahé poplatky a úroky. Prvým spôsobom je kreditná karta s úverovým limitom. Dovolenku alebo jej časť môžete uhradiť z úverového limitu na kreditnej karte a ak stihnete dlh vyrovnať do konca bezúročného obdobia, nebudete platiť žiadne úroky ani poplatky. Miesto 30 % úroku si tak budete môcť užívať peniaze banky s nulovým úrokom. Druhou, lacnejšou možnosťou ako dovolenka na splátky je využitie kontokorentného úveru, alebo povoleného prečerpania. To sa však oplatí iba v prípade ak dlžnú sumu jednorázovo splatíte z nasledovnej výplaty.

Read more

Začínate na Slovensku s podnikaním? Neprehliadnite naše praktické tipy

Začínate na Slovensku s podnikaním? Neprehliadnite naše praktické tipy

Podnikanie na Slovensku je plné príležitostí aj výziev. Pre začínajúcich podnikateľov je dôležité poznať základné kroky, ktoré im pomôžu uspieť. Prinášame vám preto prehľad najdôležitejších aspektov, na ktoré by ste nemali zabúdať. Strategické plánovanie a výber právnej formy podnikania Úspech v podnikaní začína detailne vypracovaným podnikateľským plánom. Tento dokument by

By Redakcia