Dovolenka s rakúskymi alebo nemeckými cestovnými kanceláriami vyjde často lacnejšie

Dovolenka s rakúskymi alebo nemeckými cestovnými kanceláriami vyjde často lacnejšie

Cestovať na dovolenku s rakúskymi či nemeckými cestovnými kanceláriami sa každým rokom odhodlá čoraz viac slovenských turistov. Dôvod? Podstatne lepšie ceny, kvalitnejšie služby a profesionálnejší delegáti. Aj keď všeobecné tvrdenie o super nízkych cenách zájazdov nemeckých či rakúskych cestoviek v porovnaní s tuzemskými nie je tak celkom spravodlivé voči konkrétnym slovenským spoločnostiam. Tie môžu v individuálnych prípadoch ponúknuť zaujímavejšie ceny či kvalitnejšie služby. Na oboch trhoch existujú stovky firiem, ktoré ponúkajú svoje produkty s cieľom uspieť na konkurenčnom trhu. Úplne spravodlivé by teda bolo, porovnať dva konkrétne produkty dvoch cestoviek jednej tuzemskej, jednej rakúskej či nemeckej, v tom istom ubytovacom zariadení, s tými istými službami a v rovnakom termíne. Odhliadnuc od výnimiek, ktoré sú na jednej aj na druhej strane, skutočnosť je taká, že nemecké a rakúske cestovky vo všeobecnosti ponúkajú atraktívnejšie ceny zájazdov a tak dovolenka s nimi vyjde často lacnejšie. Za nízkymi cenami nimi treba vidieť podstatnú konkurenčnú výhodu rakúskych/nemeckých podnikateľov v oblasti cestovného ruchu, plynúcu z veľkosti trhu.

Väčší trh, viac možností a výraznejšie zľavy

dovolenka cez nemecku CKTrh s nemecky hovoriacim obyvateľstvom je podstatne väčší, takže aj tamojšie cestovky prevážajú nepomerne väčšie množstvo turistov, vďaka čomu majú lepšiu pozíciu pri vyjednávaní cien. Keď slovenská CK obsadí 25 izieb, nemecká bez problémov rezervuje 200 izieb. Čo myslíte, kto získa množstevnú zľavu a ďalšie výhody ako lepšie situované izby? Väčší trh znamená aj väčšiu konkurenciu, ktorá tlačí ceny zájazdov smerom nadol. Podľa portálu Airstop.sk, ktorý sprostredkováva zájazdy od nemeckých a rakúskych cestoviek na Slovensku a v Českej republike, ceny sú v priemere až o 40 % nižšie. Tak napríklad do Turecka môžete cestovať letecky z Viedne už od 187 EUR na osobu, na sedem dní, ubytovanie hotel Berkan, Antalya (2 hviezdičky) s raňajkami (odlet apríl alebo máj 2015).

Alebo sa Vám zažiadalo trocha exotiky na Kube? Do Varadera sa dostanete už za 969 EUR na osobu, s odletom z Viedne, s ubytovaním v trojhviezdičkom all inclusive hoteli.

Najvýraznejšie zľavy sú na exotické krajiny a last minute zájazdy

Ešte výraznejšie sú úspory na last minute zájazdoch a exotických dovolenkách. Exotiku si s nemeckým touroperátorom môžete vychutnať až o polovicu lacnejšie, najmä mimo letnej sezóny, nakoľko Nemci a Rakúšania vypravujú lacné charterové lety do exotických krajín celoročne.

Výhodou je blízka dostupnosť viedenského letiska, odkiaľ je letecké spojenie prakticky do všetkých najčastejších destinácii slovenských turistov, ale aj do exotických krajín.

Kvalita služieb zodpovedá nárokom nemecky hovoriacich turistov

Povedzme si otvorene, za nemeckými službami máme čo dobiehať – a nielen v oblasti cestovného ruchu, preto nečudo, že dovolenkári, ktorí vyskúšali služby nemeckých či rakúskych cestovných kancelárií poukazujú na obrovský rozdiel v kvalite – či už cestovania, ubytovania, alebo stravovania. Predsa len – nemecký klient je vo všeobecnejšie citlivejší na kvalitu služieb ako slovenský a menej toleruje, pokiaľ sa sľuby natárané pri kúpe zájazdu splnia len čiastočne.

Výber z miliónov kombinácií

Výhodou je aj väčší počet dovolenkových destinácií, širšia ponuka hotelov a rezortov ktoré naše CK vôbec v ponuke nemajú a v neposlednom rade väčšia flexibilita pri rezervácii dátumu odletu a príletu. Začiatok a koniec pobytu si môžete stanoviť individuálne a nemusíte sa držať presného termínu, ktorý ponúka CK. To je možné vďaka elektronickej kombinácii lacných leteniek a ubytovania. Letieť tak môžete cez Air Berlin alebo TUI a ubytovanie zabezpečí nemecká cestovka. Vznikajú tak milióny kombinácii, z ktorých si máte problém vybrať. Navyše nemeckí touroperátori majú veľmi prehľadný systém dostupných zájazdov s neustále aktualizovanými cenami a zľavami, vďaka čomu presnú cenu a dostupnosť zistíte online, bez toho, aby ste museli niekam volať.

Na cenu zájazdu má vplyv aj dátum rezervácie. V nemecky hovoriacich krajinách je trocha odlišný ako u nás. Viac fungujú first minute zájazdy (v tom čase si dovolenky rezervuje najviac Nemcov) na ktoré dávajú perfektné ceny, preto sa na letnú dovolenku oplatí myslieť v januári a vo februári. Najlepšie ceny na last minute sa vypisujú štyri až šesť týždňov pred dátumom odletu, s blížiacim sa termínom odletu, v závislosti od počtu voľných miest sa môže cena dokonca aj zvyšovať.

Read more

Tak predsa sme sa dočkali: na Slovensku máme po prvýkrát lacnejšie hypotéky ako priemer v eurozóne

Tak predsa sme sa dočkali: na Slovensku máme po prvýkrát lacnejšie hypotéky ako priemer v eurozóne

V súčasnosti sa Slováci tešia mimoriadne priaznivým podmienkam poskytovania hypoték. Tretí mesiac roka prepísal niekoľko rekordov – priemerná úroková sadzba novo poskytnutých úverov na bývanie klesla na neuveriteľných 1,95 % p.a., pričom po prvý krát v histórii bola pokorená magická, dvojpercentná hranica. Nikdy predtým sa nedal nový úver na bývanie

By Redakcia