Električenka na bratislavskú MHD je lacnejšia, ak ste majiteľom Bratislavskej mestskej karty

Električenka na bratislavskú MHD je lacnejšia, ak ste majiteľom Bratislavskej mestskej karty

Máte trvalý pobyt v Bratislave? V tom prípade by bola škoda nevyužiť výhody, ktoré obyvateľom hlavného mesta ponúka Bratislavská mestská karta, ktorú istotne poznáte aj pod skratkou BMK.

Tento kúsok plastu je možné používať nielen ako klasickú debetnú kartu, ale vďaka nej môžete využívať zľavy a bonusy po celom meste, nielen v mestských organizáciách, ale aj u komerčných partnerov.

Električenka so zľavou

maestro bmk ucbVeľkej obľube sa teší najmä u častých užívateľov bratislavskej MHD. Pri platbe kartou BMK získa zákazník od Dopravného podniku Bratislava a.s. automaticky až 10 percentnú zľavu z cestovného. 10% zľava z ceny električenky platí na neprenosné cestovné lístky – mesačné, kvartálne a ročné električenky. Podmienkou na získanie zľavy z električenky je teda úhrada ceny BMK či už na predajnom mieste Dopravného podniku Bratislava alebo úhrada cez internet, uvedením 18 miestneho čísla na zadnej strane karty, nad logom DPB. S rastúcimi cenami cestovného sa tak jedná o jeden z mála spôsobov, ako na na električenke ušetriť.

Bratislavskú mestskú kartu ponúka viacero bankových domov – OTP banka, VUB banka, Poštová banka, Sberbank a Unicredit bank. V nasledovnom texte si posvietime na parametre Bratislavskej mestskej karty z Unicredit Bank. Poskytuje sa buď vo forme debetnej karty k bežnému účtu vedenému v Unicredit Bank (k balíkom služieb Champion, Gold, Young 26 a Senior sa vydáva karta bezplatne) alebo vo forme predplatenej karty, bez nutnosti zriadenia bežného účtu či balíka služieb.

Plaťte pohodlnejšie a rýchlejšie

Výhodou je skutočnosť, že aj BMK je bezkontaktná, vďaka čomu sa môžu jej držitelia tešiť z rýchlejších a bezpečnejších platieb. Menšie čiastky do 20 EUR sa dajú zrealizovať bezkontaktne, bez toho, aby ste kartu púšťali z ruky a zadávali PIN kód. Stačí priložiť Bratislavskú mestskú kartu k čítačke Mestro Paypass na vzdialenosť do 5 cm a transakcia sa zrealizuje do 5 sekúnd. Oproti plateniu so zadávaním PIN kódu sa jedná o výrazné skrátenie času pri platení u obchodníkov.

Platby za nákupy nad 20 € je potrebné z bezpečnostných dôvodov potvrdiť PIN kódom.

Limity

Čo sa týka denných limitov, UCB štandardne odporúča bezhotovostný denný limit vo výške 1650 € a výber hotovosti max. vo výške 1000 €.

Okrem bežných bankových transakcií akými sú bezhotovostné platby u obchodníkov, platby cez internet, výbery hotovosti z bankomatov a v pobočkách bánk (cash advance), dobíjanie kreditu a úhrada faktúr mobilných operátorov, BMK poskytuje množstvo ďalších benefitov:

  • možnosť používať BMK ako čitateľský preukaz do mestských knižníc
  • cestovné poistenie pre držiteľa kary a jeho rodinných príslušníkov
  • zľavy pri kúpe lístkov v rámci Ticketportal
  • zľava vo výške 5 – 20% pri nákupe tovarov, služieb takmer u viac než stovky komerčných partnerov projektu ( v rôznych bratislavských reštauráciách, kaderníctvach, kvetinárstve, autoservise….)

Read more

Začínate na Slovensku s podnikaním? Neprehliadnite naše praktické tipy

Začínate na Slovensku s podnikaním? Neprehliadnite naše praktické tipy

Podnikanie na Slovensku je plné príležitostí aj výziev. Pre začínajúcich podnikateľov je dôležité poznať základné kroky, ktoré im pomôžu uspieť. Prinášame vám preto prehľad najdôležitejších aspektov, na ktoré by ste nemali zabúdať. Strategické plánovanie a výber právnej formy podnikania Úspech v podnikaní začína detailne vypracovaným podnikateľským plánom. Tento dokument by

By Redakcia