Elektronický znalecký posudok zoseká poplatky za poskytnutie hypotéky na nulu

Elektronický znalecký posudok zoseká poplatky za poskytnutie hypotéky na nulu

VÚB banka si pripravila pre záujemcov o hypotéku novinku, vďaka ktorej úver vybavíte rýchlejšie a čo je nemenej dôležité, aj podstatne lacnejšie. V prípade, že klient predloží ku klasickému znaleckému posudku aj jeho elektronickú formu, získa hypotéku bez poplatku za poskytnutie. Banka si momentálne účtuje poplatok za poskytnutie Flexihypotéky vo výške 0,80 % z objemu úveru, minimálne 200 €, maximálne 1000 €.

Pri predložení elektronického posudku teda klient ušetrí niekoľko stoviek eur (napr. pri stotisícovej hypotéke až 800 €) a zároveň urýchli spracovanie svojej žiadosti, nakoľko banka môže nehnuteľnosť okamžite posudzovať a nemusí čakať, dokým budú doručené písomnosti z pobočky poštou. Elektronický posudok je potrebné dodať na CD, ktorý musí obsahovať nasledovné:

  • vub logokompletný databázový súbor *.hyp so všetkými popismi ako v písomnej forme
  • písomne vyhotovený znalecký posudok ( fortmát PDF)
  • kompletne všetky prílohy zo znaleckého posudku dodať buď naskenované alebo vo formáte PDF
  • fotodokumentácia vo formáte PDF.

Bezkonkurenčný úrok pod 3 percentá ročne

Možnosť získať hypotéku bez poplatku za poskytnutie je síce príjemné, aj tak je však jedným z najdôležitejších parametrov, ktorý bude rozhodovať o výhodnosti či nevýhodnosti úveru práve výška úrokovej sadzby. Ani v tejto oblasti VÚB banka nesklamala. Už od novembra poskytuje záujemcom o financovanie bývania alebo vyplatenie skôr poskytnutého úveru mimoriadne výhodné podmienky. Hypotéku poskytuje s úrokom 2,99 % ročne pri troj a päťročnej fixácii. Zvýhodnená sadzba 2,99 % platí pre ľudí, ktorí si chcú požičať viac ako 60 000 EUR, pričom hodnota úveru nesmie presiahnuť 80 % z hodnoty zakladanej nehnuteľnosti. Výnimkou sú len nehnuteľnosti v hlavnom meste a v Košiciach, kde môže byť LTV až 100 %. Akciový úrok pôvodne banka plánovala ponúkať iba do konca minulého roka, no vďaka mimoriadne dobrým podmienkam na trhu bola ponuka predĺžená na neurčito.

Priemerné úrokové sadzby hypoték sú aktuálne veľmi nízke a každý mesiac prepisujú nové rekordy. Tak napríklad v mesiaci December klesli priemerné sadzby na nové dno – 3,69 % ročne. No a VÚB banka ponúka úrok hlboko pod trhovým priemerom, takže Flexihypotéka so sadzbou 2,99 % p.a. pri troj a päťročnej fixácii je aktuálne jedna z najlepších ponúk na trhu.

Možno si poviete, čo tam po akciách, bežný človek aj tak nakoniec dostane „bežný úrok“ ktorý je aj o niekoľko percentuálnych bodov vyšší ako ten reklamovaný. V tomto prípade to tak nie je. VÚB banka ponúka akciovú sadzbu 2,99 % pri fixácii na 3 alebo 5 rokov každému záujemcovi, okrem klientov s najnižšou bonitou. „V praxi by ju mali získať štyria z piatich žiadateľov spĺňajúcich podmienky poskytnutia úveru,“ objasňuje Melinda Burdanová, vedúca oddelenia úverov VÚB banky.

Aktuálne úrokové sadzby vo VÚB banke (uvedené v % p.a.)

Typ Fixácia 1 rok Fixácia 3 roky Fixácia 5 rokov Fixácia 10 rokov
Flexihypotéka od 3,79 od 2,99 od 2,99 od 3,99
Flexihypotéka na refinancovanie od 2,99 od 2,99 od 3,99
Bezúčelová flexihypotéka od 4,19 od 3,39 od 3,39

Read more

Začínate na Slovensku s podnikaním? Neprehliadnite naše praktické tipy

Začínate na Slovensku s podnikaním? Neprehliadnite naše praktické tipy

Podnikanie na Slovensku je plné príležitostí aj výziev. Pre začínajúcich podnikateľov je dôležité poznať základné kroky, ktoré im pomôžu uspieť. Prinášame vám preto prehľad najdôležitejších aspektov, na ktoré by ste nemali zabúdať. Strategické plánovanie a výber právnej formy podnikania Úspech v podnikaní začína detailne vypracovaným podnikateľským plánom. Tento dokument by

By Redakcia