Expedia bude akceptovať ako spôsob platby transakcie vo virtuálnej mene bitcoin

Expedia bude akceptovať ako spôsob platby transakcie vo virtuálnej mene bitcoin

Virtuálna mena bitcoin si na svoje konto pripísala veľký úspech potom, čo online cestovná kancelária Expedia sa rozhodla prijímať bitcoiny. S informáciou prišiel koncom minulého týždňa britský portál BBC.

Pre virtuálnu menu to znamená veľký krok vpred

Bitcoin má za sebou horšie obdobie – vo februári totižto skrachovala najznámejšia japonská bitcoinová burza Mt. Gox, čoho dôsledkom bol prudký prepad kurzu. Burza oznámila zmiznutie 850 000 bitcoinov, ktoré mali v tom čase hodnotu 450 miliónov USD. Vzhľadom k tomu, že virtuálna mena je navrhnutá takým spôsobom, aby nikto – centrálne banky, vlády, či dokonca autori nemohli bitcoiny nijako ovplyvňovať, kontrolovať peňažné toky alebo infláciu, tak sa aspoň pravidelne varujú pred rizikami spojenými s používaním virtuálnej meny.

Len pre US klientov

virtualna mena bitcoinPokiaľ ste majiteľom nejakých bitcoinov a tešíte sa, že nimi zaplatíte najbližšiu dovolenku, budete si musieť ešte trochu počkať. Platiť virtuálnou menou zatiaľ budú môcť iba návštevníci americkej stránky a navyše Expedia bude v prvej fáze aceptovať bitcoiny iba pre rezervácie hotelov.

Tento krok, aj keď do veľkej miery „skúšobný“ však nepochybne prispeje k tomu, že sa virtuálna mena dostane viac do povedomia širokej verejnosti.

Viceprezident Expedie sa na margo tejto novinky vyjadril, že spoločnosť má jedinečné postavenie pri plánovaní ciest a rezervácií pre ich zákazníkov a partnerov, ktoré je postavené na prijímaní najnovších platobných technológií. Vysvetlil však, že spoločnosť síce bude prijímať bitcoiny ako spôsob platby, no dlho ich držať nebude – v priebehu 24 hodín ich prevedie na doláre.

Expedia však nie je prvou cestovnou kanceláriou, ktorá sa rozhodla pre akceptáciu virtuálnej meny. Možnosť platiť bitcoinami majú aj menšie cestovky Travel Keys a CheapAir. Rady obchodníkov, u ktorých možno platiť prvou kryptomenou sa postupne rozširujú – momentálne ich je niečo cez 60 000.

Read more

Tak predsa sme sa dočkali: na Slovensku máme po prvýkrát lacnejšie hypotéky ako priemer v eurozóne

Tak predsa sme sa dočkali: na Slovensku máme po prvýkrát lacnejšie hypotéky ako priemer v eurozóne

V súčasnosti sa Slováci tešia mimoriadne priaznivým podmienkam poskytovania hypoték. Tretí mesiac roka prepísal niekoľko rekordov – priemerná úroková sadzba novo poskytnutých úverov na bývanie klesla na neuveriteľných 1,95 % p.a., pričom po prvý krát v histórii bola pokorená magická, dvojpercentná hranica. Nikdy predtým sa nedal nový úver na bývanie

By Redakcia