Feng shui bohatstvo a úspech nezaručí, iba ak by to bol predmet Vášho podnikania

Feng shui bohatstvo a úspech nezaručí, iba ak by to bol predmet Vášho podnikania

Ak si zariaďujete byt či dom a pravidelne si čítate články o krajšom bývaní, skôr či neskôr narazíte na pojem Feng shui. Pri množstve firiem, ktoré si na tomto „umení“ založili podnikanie by som povedala, že určite naň natrafíte skôr ako neskôr. Články, tipy a rady ako mať svoje bývanie pozitívne a energetizujúce a ako priniesť harmóniu, zdravie, šťastie, bohatstvo a lepší partnerský vzťah do Vášho života je nespočetné množstvo a valia sa na nás z každej strany. Na Feng shui naďabíte nielen pri čítaní časopisu, článkov na internete, ale aj takmer pri každej návšteve interiérového štúdia alebo architekta. Existujú aj rôzne špecializované obchody – či už kamenné alebo internetové, so širokým sortimentom doplnkov pre „zaručene“ harmonickejšie bývanie a lepšie vzťahy. Stačí si kúpiť pár nevkusných psov Fu za 17 € ktoré ochránia obyvateľov pred nečistými silami. Nakoľko tieto sošky podľa ich predajcov vyžarujú stabilitu, silu a bezpečie, dokážu ochrániť Váš príbytok pred zlodejmi a posilnia partnerské vzťahy. Tieto psy nájdu uplatenie aj vo firmách, kde zaručene prinesú posilnenie vzťahov medzi obchodnými partnermi a samozrejme aj úspech.

Harmonické bývanie na mieru

orchidea vo vazeSamotnou kapitolou sú takzvaní FS konzultanti, ktorí Vám ušijú harmonické bývanie na mieru ktoré Vám zaručí šťastný a bezproblémový život. Aké milé, žeby sa predsa len našli dobrí ľudia na tomto svete, ktorým na Vás a na Vašom živote záleží? Omyl. Služby feng shui konzultantov sú spoplatnené vysokými sumami – taká „odborná“ konzultácia na vyriešenie priestoru podľa učenia FS Vás vyjde na 300-400 €. Čím viac miestností, tým viac si priplatíte. Zameranie rodinného domu a vypracovanie projektu Vás vyjde minimálne na päť až šesť stoviek. Ak vlastníte firmu, či reštauráciu a očividne sa Vám darí, a chcete aby sa Vám darilo prostredníctvom FS ešte viac, tak faktúra bude ešte vyššia.

O čom je náuka Feng shui?

Cieľom náuky FS o harmónii priestoru je aktivácia pozitívnej životnej energie „chi“ a potláčanie energie negatívnej „sha“. Aktiváciou pozitívnej energie sa má napomáhať zdraviu, dobrému pocitu, úspechu, bohatstvu… doplňte si všetko dobré po čom človek prirodzene túži. Na druhej strane tu máme zlú energiu „sha“ ktorá je v tomto učení označovaná za neviditeľné šípy s negatívnym účinkom na ľudský život.

Za čo to vlastne platíte?

Za to aby ste mali prostredie harmonické? Aby Vám v domácnosti prúdili dobré energie, ktoré ako keby šibnutím zázračného prútika dajú do poriadku Váš život?

Apropo, keď sme pri tých energiách. Nemôžeme ich vidieť ani cítiť. A to čo nemôžeme vidieť, respektíve cítiť či dokázať sa mimoriadne dobre predáva. Stačí, klepnúť ten správny klinec po hlavičke (každý chce mať úspech, byť šťastný a mať skvelé vzťahy) a začať sa oháňať energiami ktorým „bežní ľudia“ nerozumejú a ak ich chcú mať dobre nastavené…tak platiť. Čím viac sa začnete vŕtať v tomto učení a načisto ste nestratili zdravý rozum, tým viac Vás začnú FS pravidlá vytáčať. Nemáte dosť peňazí? Stále sa Vám niekam rozkotúľajú? Na vine je istotne neustále otvorený poklop na záchode. Vec sa dá vyriešiť jednoducho – zatvorením poklopu, aby nemala kadiaľ unikať energia. Tuším neodolám a zajtra to vyskúšam, snáď sa stanem milionárom. Inak načo vlastne musia Feng shui konzultanti pracovať a účtovať si za svoje služby, keď stačí popresúvať nábytok a peniaze sa posypú??

Alebo taká spálňa: hlavne pozor na zrkadlá, mohli by spôsobiť hádky či dokonca neveru, dobré nie? Ospravedlňujem sa za ironický článok, ale neviem si pomôcť, mne celé Feng shui pripadá ako celkom šikovný spôsob ako z ľudí vylákať peniaze. Možno ste už videli zábavnú epizódu seriálu Penn & Teller’s Bullshit! kde traja feng shui konzultanti pomáhajú zariaďovať byt – každý úplne iným spôsobom, popierajúc tvrdenia ostatných konzultantov. Ak by sme spravili podobný pokus na Slovensku, istotne by dopadol rovnako. Okrem toho sa v tejto časti seriálu rozhodli dvaja bratia pre nový účes – jeden podľa FS (áno, aj to je možné, veď prečo nezarobiť na blbosti iných ľudí) a druhý v klasickom kaderníctve. Prvý brat s feng shui účesom zaplatil za svoj účet 150 dolárov (čomu predchádzalo vyplnenie podrobného dotazníka o jeho osobnosti) a druhý brat v bežnom kaderníctve platil len 16 dolárov.

A záver?

Ak hľadáte spôsoby, ako zlepšiť Váš život, viac zarábať, alebo sa jednoducho cítiť lepšie vo Vašej domácnosti, miesto platenia za drahé služby FS poradcov hľadajte autentickú pomoc od profesionálov: keď ste chorý, navštívte dobrého lekára. Keď nefunguje Váš biznis, spýtajte sa expertov a ľudí, ktorí sú úspešnejší ako Vy.

Ak chcete krajšie a harmonickejšie bývať, navštívte racionálneho interiérového dizajnéra, ak Vám nefunguje vzťah s partnerom, navštívte poradňu alebo sa zamyslite, či nie je náhodou chyba aj na Vašej strane. Premiestňovanie nábytku z jedného rohu do druhého, zaklápanie poklopov a vkladanie peňazí pod rohožku Vám ani náhodou nenapomôže k tomu aby ste získali finančnú úľavu ktorú tak zúfalo hľadáte. Ibaže by ste si založili firmu alebo živnosť so zameraním na toto staré čínske učenie. Naivných ľudí, ktorí sú ochotní za takéto „rady“ platiť je a pravdepodobne bude stále dosť.

Veľmi by ma zaujímal Váš názor. Čo si myslíte o tomto učení Vy? Aké sú Vaše skúsenosti? Využili ste niekedy konzultácie FS poradcov? Ak áno, koľko ste za ne zaplatili?

Read more

Tak predsa sme sa dočkali: na Slovensku máme po prvýkrát lacnejšie hypotéky ako priemer v eurozóne

Tak predsa sme sa dočkali: na Slovensku máme po prvýkrát lacnejšie hypotéky ako priemer v eurozóne

V súčasnosti sa Slováci tešia mimoriadne priaznivým podmienkam poskytovania hypoték. Tretí mesiac roka prepísal niekoľko rekordov – priemerná úroková sadzba novo poskytnutých úverov na bývanie klesla na neuveriteľných 1,95 % p.a., pričom po prvý krát v histórii bola pokorená magická, dvojpercentná hranica. Nikdy predtým sa nedal nový úver na bývanie

By Redakcia