Ferratum pôžička

Ferratum pôžička

Spoločnosť Ferratum patrí medzi vedúce nebankové subjekty poskytujúce krátkodobé sms pôžičky s medzinárodnou pôsobnosťou. Ferratum je dokonca priekopníkom v oblasti poskytovania sms pôžičiek na slovenskom trhu, nakoľko táto spoločnosť ako prvá na Slovensku predstavila koncept poskytovania krátkodobých úverov pred výplatou. Prvenstvo prvej spracovanej pôžičky odoslanej prostredníctvom mobilného telefónu jej nepatrí len na Slovensku, alebo v strednej Európe, ale aj na celoeurópskom trhu. Ferratum začala svoju podnikateľskú činnosť v roku 2005 a od tejto doby sa rozrástla o pobočky v 20 krajinách sveta – spoločnosť pôsobí najmä na európskom trhu (Česká republika, Slovensko, Poľsko, Belgicko, Bulharsko, Chorvátsko, Estónsko, Lotyšsko, Litva, Fínsko…) ale aj na austrálskom trhu a v Singapúre. Pôvodom sa jedná o fínsku spoločnosť. Práve vo Fínsku sa začala písať história poskytovania sms pôžičiek, z tohto dôvodu sa tento typ produktu nazýva aj ako fínske pôžičky. V rámci svojich pobočiek v 20 krajinách po celom svete Ferratum zamestnáva viac než 220 zamestnancov. Dobre vybudovanú obchodnú sieť dopĺňajú aj externí spolupracovníci – sprostredkovatelia krátkodobých úverov. O úspechu tejto medzinárodnej spoločnosti svedčí aj skutočnosť, že do dnešného dátumu jej služby využilo viac ako 1,5 milióna zákazníkov.

Cieľovou skupinou spoločnosti Ferratum sú najmä ľudia, ktorým chýba niekoľko desiatok eur do najbližšej výplaty, ktorí si chcú požičať diskrétne, bez osobných stretnutí a z pohodlia domova jednoducho – odoslaním jedinej sms správy. Vybavenie Ferratum pôžičky je mimoriadne jednoduché, nevyžaduje žiadne overovanie príjmov a krátkodobú finančnú pomoc získate aj bez ručiteľa. Ferratum poskytuje pôžičky so splatnosťou 15 alebo 30 dní v objeme od 25 -350 €. Noví klienti však môžu požiadať o sumu maximálne 75 €. Keďže požiadavky na žiadateľov sú minimálne, respektíve takmer žiadne, obmedzenie sumy pôžičky pre nových klientov je celkom logické – Ferratum si týmto spôsobom overuje, či sa klient ukáže ako seriózny a či dlh splatí v požadovanom termíne. Akonáhle je dlh riadne vyplatený, pri opakovaných žiadostiach je možné požiadať o maximálnu sumu – 350 €.

ferratum_sro_logoŽiadosť je možné odoslať prostredníctvom online formulára na stránke www.ferratum.sk alebo prostredníctvom sms správy. Cena odoslania SMS so žiadosťou je 0,09 € a žiadne ďalšie poplatky okrem odplaty za poskytnutie finančných prostriedkov záujemca o úver neplatí. Ako rýchlo môžete mať peniaze na účte? Ferratum, keďže má vedené bankové účty vo viacerých slovenských bankách, odosiela peniaze pri schválených žiadostiach ešte v ten istý deň, takže peniaze budete mať na účte do 24 hodín. Ak je pôžička odoslaná poštovou poukážkou, peniaze budú doručené na adresu Vašeho trvalého bydliska do 3 až 4 pracovných dní.

Podmienky

Podmienky pre poskytnutie sms pôžičky sú nastavené veľmi benevolentne. Sú určené pre občanov SR s vekom v čas podania žiadosti minimálne 19 rokov a maximálne 65 rokov. Nevyžaduje sa predloženie potvrdenia o výške príjmu, dokonca sa neoverujú úverové registre. Čo sa však môže zdať pre jedného ako výhoda, môže byť druhého veľkou nevýhodou. A tou nevýhodou je vysoká cena za poskytnutie pôžičky. Keďže riziko z nesplácania je vysoké, veriteľ (Ferratum) musí toto riziko zohľadniť v cene požičaných peňazí. Vysokú cenu tak platia všetci klienti bez ohľadu na výsku príjmu (či sú zamestnaní alebo nie) alebo predchádzajúcu platobnú disciplínu. Pre ľudí, ktorí majú stály príjem a nie sú evidovaní v registri dlžníkov sa tak naskytuje množstvo alternatív, ako si požičať lacnejšie, či už od známych, rodiny, formou preddavku od zamestnávateľa alebo z iných finančných inštitúcií.

Základné informácie o spoločnosti – Kontakt

Adresa Ferratum Slovakia, s.r.o.
Jakubovo námestie 19
811 09 Bratislava
Slovenská republika
Telefón 02/644 644 64
Email ferratum@ferratum.sk
Web https://www.ferratum.sk

A čo si myslíte o Ferratum pôžičkách Vy? Zaujíma nás Váš názor. Využili ste služby tejto firmy? Boli ste spokojný alebo naopak nespokojný s ich službami? Napíšte nám Vaše skúsenosti a postrehy zapojením sa do diskusie nižšie.

Read more

Začínate na Slovensku s podnikaním? Neprehliadnite naše praktické tipy

Začínate na Slovensku s podnikaním? Neprehliadnite naše praktické tipy

Podnikanie na Slovensku je plné príležitostí aj výziev. Pre začínajúcich podnikateľov je dôležité poznať základné kroky, ktoré im pomôžu uspieť. Prinášame vám preto prehľad najdôležitejších aspektov, na ktoré by ste nemali zabúdať. Strategické plánovanie a výber právnej formy podnikania Úspech v podnikaní začína detailne vypracovaným podnikateľským plánom. Tento dokument by

By Redakcia