Fio banka, a.s., pobočka zahraničnej banky

Fio banka, a.s., pobočka zahraničnej banky

Fio banka pôsobí na slovenskom trhu ako pobočka zahraničnej banky. Spolu so spoločnosťou Fio o.c.p., a.s. (ktorej hlavnou činnosťou je obchodovanie na kapitálových trhoch) a ďalšími spoločnosťami tvorí silnú finančnú skupinu Fio, ktorej história siaha do roku 1993, kedy došlo k jej založeniu výlučne českými majiteľmi. Od tohto roku spoločnosť úspešne poskytuje svoje služby na finančných a kapitálových trhoch. Prelomovým rokom pre Fio bol rok 1997, kedy sa portfólio služieb rozrástlo o online obchodovanie s akciami na českom trhu cez aplikáciu e-Broker a o jeden rok neskôr začala ako prvá poskytovať internet banking v ČR. V nasledovných rokoch sa ponuka služieb naďalej rozširovala a expandovala do okolitých krajín (na slovenský trh vstúpila v roku 2002).

V roku 2010 došlo k transformácii a zmene spoločnosti na bankový subjekt. V tom istom roku v auguste bola Fio banka, pobočka zahraničnej banky zapísaná do Obchodného registra SR. Do portfólia pribudli bankové služby a poplatky, najmä bežné účty bez poplatkov a vkladové účty. V súčasnosti sa zameriava na investície do cenných papierov a na poskytovanie bežných bankových služieb bez poplatkov – v banke si môžete zriadiť bežný účet bez poplatkov a platobný styk je tiež zdarma.

Významný podiel na trhu má aj v oblasti sprostredkovania obchodov pre slovenských a českých klientov na amerických trhoch a v Nemecku.

fio_bankaDo spektra služieb tiež patrí vedenie termínovaných a sporiacich účtov, sprostredkovanie investícií do akcií, ETF a futures na zahraničných trhoch a poskytovanie úverových produktov na účely obchodovania s cennými papiermi. Fio banka patrí medzi leadrov na trhu v oblasti online obchodovania s cennými papiermi (prvenstvo jej patrí ako na slovenskom tak aj na českom trhu). Banka dokonca poriada bezplatné vzdelávacie semináre o investovaní na burze. Aktuálne si môže záujemca vybrať z dvoch kurzov – Základy technickej a fundamentálnej analýzy a Efektívne obchodovanie (nielen) s komoditami. Na týchto seminároch sa môžete zoznámiť so základmi fungovania kapitálového trhu a informovať sa o možnostiach investovania do cenných papierov. Všetko bezplatne, podmienkou je len záväzná registrácia. Svoju účasť môžete potvrdiť telefonicky, vyplnením online registračného formulára alebo osobne na pobočke banky.

Základné informácie a kontakty

Názov banky Fio banka a.s., pobočka zahraničnej banky
Adresa Nám. SNP 21, 811 01 Bratislava
Telefón – Infolinka 02 2085 0411
Email fio@fio.sk
Web http://www.fio.sk
Kód banky 8330
Pobočky
Pobočka Bratislava Nám. SNP 21, 811 01 Bratislava

+421 2 2085 0412

bratislava@fio.sk

Pobočka Košice Hlavná 8, 040 01 Košice

+421 2 2085 0438

kosice@fio.sk

Pobočka Žilina Na priekope 37, 010 01 Žilina

+421 2 2085 0431

zilina@fio.sk

 

Read more

Začínate na Slovensku s podnikaním? Neprehliadnite naše praktické tipy

Začínate na Slovensku s podnikaním? Neprehliadnite naše praktické tipy

Podnikanie na Slovensku je plné príležitostí aj výziev. Pre začínajúcich podnikateľov je dôležité poznať základné kroky, ktoré im pomôžu uspieť. Prinášame vám preto prehľad najdôležitejších aspektov, na ktoré by ste nemali zabúdať. Strategické plánovanie a výber právnej formy podnikania Úspech v podnikaní začína detailne vypracovaným podnikateľským plánom. Tento dokument by

By Redakcia