Fio banka má lacnejšie hypotéky - s podmienkami

Fio banka má lacnejšie hypotéky - s podmienkami

Záujemcovia o nové bývanie majú na výber z niekoľkých bánk, ktoré o nich bojujú rôznymi akciami – celkom bežne sa odpúšťajú poplatky za poskytnutie úveru, poskytujú zľavy pri splácaní z účtu v danej banke a zľava vo výške pár desatín percenta sa dá vybaviť, ak si klient úver poistí…Poistenie úveru však znamená navýšenie mesačných splátok, ktoré môže v konečnom dôsledku stáť viac ako úspora zo zníženej úrokovej sadzby. Každopádne, pokiaľ splácate „strechu nad hlavou“, poistenie úveru predstavuje istotu, že v prípade nepriaznivých životných situácií o bývanie neprídete.

Pri výbere poskytovateľa hypotéky môže akciová ponuka banky preklopiť jazýček váh na jej stranu, najviacej však zaváži výška ponúknutej úrokovej sadzby.

Fio hypotéka s úrokom od 2,19 % p.a.

Nezriedka výškou úroku prekvapia aj menšie banky. Napríklad v marci Fio banka plošne znížila úrokové sadzby svojich hypoték: minimálna úroková sadzba je po novom 2,19 % p.a. – tá však platí pri refinancovaní s objemom úveru od 75000 € (na refinancovanie hypotéky banka poskytuje zľavu vo výške 0,4 % z úrokovej sadzby do 70 % hodnoty nehnuteľnosti, pre klienta s bezproblémovou úverovou históriou).

Lacnejšie sú úvery na väčšie sumy a s financovaním do 70 % z hodnoty založenej nehnuteľnosti

Na účel kúpy nehnuteľnosti je možné získať zľavu vo výške 0,3 %, pri hypotéke s LTV do 70 % a pri bezproblémovej úverovej histórii klienta. Dodatočnú zľavu vo výške 0,2 % z úroku je možné získať pre úvery s objemom nad 75 000 €.

Príklady úrokových sadzieb, ktoré je možné aktuálne vo Fio banke získať, ilustruje nižšie uvedená tabuľka:

hyposadzba fio banka

poznámka: garantované úroky sa vzťahujú na úvery s LTV maximálne do 70 % a po splnení vyššie uvedených podmienok pre priznanie zliav.

Fio banka poskytuje úvery na bývanie vo výške od 10 000 do 400 000 €, maximálne však do výšky 85 % z hodnoty nehnuteľnosti. Financovať je možné byt, rodinný dom, chatu (rekreačný objekt), stavebný pozemok, ateliér. Možnosť výberu fixácie úrokovej sadzby na 1,2,3, 4 a 5 rokov. Splátky je možné rozložiť na obdobie od 11-30 rokov. Dlhá minimálna lehota splatnosti však robí tento úver nezaujímavý pre tých, ktorí ho chcú splatiť v kratšom časovom horizonte. Bez poplatku je poskytnutie úveru, vedenie úverového účtu a čerpanie úveru. V období zmeny fixácie majú klienti nárok na predčasné splatenie úveru – celkové alebo jeho časti bez poplatku, taktiež raz do roka je možné realizovať mimoriadnu splátku vo výške až 20 % z výšky úveru bez poplatku. Mimoriadna splátka úveru je podľa cenníka banky 2% z objemu splátky nad 20 % nominálnej výšky úveru za každý začatý rok do konca obdobia fixácie.

Read more

Začínate na Slovensku s podnikaním? Neprehliadnite naše praktické tipy

Začínate na Slovensku s podnikaním? Neprehliadnite naše praktické tipy

Podnikanie na Slovensku je plné príležitostí aj výziev. Pre začínajúcich podnikateľov je dôležité poznať základné kroky, ktoré im pomôžu uspieť. Prinášame vám preto prehľad najdôležitejších aspektov, na ktoré by ste nemali zabúdať. Strategické plánovanie a výber právnej formy podnikania Úspech v podnikaní začína detailne vypracovaným podnikateľským plánom. Tento dokument by

By Redakcia