Fio Banka rozširuje portfólio - po novom vydáva vlastné bezkontaktné karty MasterCard a Maestro

Fio Banka rozširuje portfólio - po novom vydáva vlastné bezkontaktné karty MasterCard a Maestro

Česká Fio banka sa počas letnej sezóny rozhodla rozšíriť svoje produktové portfólio a svojim klientom ponúknuť na výber širokú škálu bezkontaktných platobných kariet MasterCard a Maestro. Fio banka sa profiluje ako finančný dom s nízkou poplatkovou politikou najmä pri cezhraničnom platobnom styku a online službách. Tam, kde sa dá, poskytuje bežné bankové služby za nulové alebo nízke poplatky (napríklad účty zadarmo, neobmedzený počet odchádzajúcich aj prichádzajúcich platieb medzi Slovenskou a Českou republikou a SR – Eurozóna a v rámci finančnej skupiny Fio – zadarmo…) Drží sa tejto svojej stratégie aj pri platobných kartách? Bezhotovostné platby za tovar a služby budú v prípade všetkých platobných kariet bez poplatkov, zdarma bude tiež prvý výber v mesiaci z ľubovoľného bankomatu a to nielen na Slovensku, ale aj kdekoľvek v zahraničí. Všetky ostatné výbery z bankomatov sú spoplatnené. Držitelia debetných kariet tiež môžu využiť alternatívny spôsob výberu hotovosti prostredníctvom služby Cashback. Je to výber hotovosti pri nákupoch v sieti obchodov, ktoré túto službu podporujú. Podmienkou využitia služby cashback (teda výberu hotovosti na pokladni) je uskutočniť nákup v hodnote minimálne 5 €. Maximálne si môžete pri platbe za nákup na tej istej pokladni vybrať 50 €, minimálny výber nie je stanovený.

Výhodou je, že jednou ranou tak zabijete dve muchy – spravíte nákup a vyberiete hotovosť.

fio_bankaPo novom sú klientom Fio banky k dispozícii embosované debetné karty (s výstupným reliéfom) MasterCard a neembosovaná karta Maestro. Pre podnikateľov sú určené strieborné Business karty. Náročnejší zákazníci si môžu vybrať medzi kartami Gold a Platinum. Banka nezabudla ani na fanúšikov inovácii, ktorí môžu platiť štýlovo a moderne s platobnou nálepkou Sticker PayPass. Túto nálepku je možné nalepiť na akýkoľvek predmet, ktorý nosíte stále so sebou – napríklad na zadný kryt mobilného telefónu, na kľúčenku a podobne…

MasterCard Debit PayPass je zdarma, ostatné sú spoplatnené

K osobnému, podnikateľskému a sporiacemu účtu v domácej mene alebo v českých korunách sa zadarmo vydáva karta MasterCard Debit PayPass (bez poplatku za vydanie a vedenie), ostatné karty sú spoplatnené podľa platného cenníka.

Plaťte bezkontaktne

Dôležité však je, že všetky platobné karty Fio banky podporujú bezkontaktnú technológiu a umožňujú tak rýchle a hlavne pohodlné platby za nákupy do 20 EUR bez nutnosti zadania PIN.

Chystajú sa aj ďalšie novinky

Vydávanie vlastných platobných kariet však nie je poslednou novinkou, ktorú nízkonákladová Fio banka chystá. Podľa vyjadrení jej tlačového hovorca Jána Franeka sa môžu ich klienti tešiť na ďalšie nové služby – do ponuky by mali pribudnúť úverové produkty. K skvalitňovaniu služieb a lepšej dostupnosti by malo prispieť aj otváranie nových pobočiek. Doteraz ich má banka po Slovensku 7 (z toho v Bratislave sú dve), plán je otvoriť aspoň jednu pobočku v každom krajskom meste.

Read more

Začínate na Slovensku s podnikaním? Neprehliadnite naše praktické tipy

Začínate na Slovensku s podnikaním? Neprehliadnite naše praktické tipy

Podnikanie na Slovensku je plné príležitostí aj výziev. Pre začínajúcich podnikateľov je dôležité poznať základné kroky, ktoré im pomôžu uspieť. Prinášame vám preto prehľad najdôležitejších aspektov, na ktoré by ste nemali zabúdať. Strategické plánovanie a výber právnej formy podnikania Úspech v podnikaní začína detailne vypracovaným podnikateľským plánom. Tento dokument by

By Redakcia