Flexihypotéka na refinancovanie z VÚB banky

Flexihypotéka na refinancovanie z VÚB banky

Hypotekárnych úverov určených na splatenie pôvodného úveru určeného na investície s bývaním je aj na malom slovenskom trhu pomerne dosť. Hypotéky na refinancovanie ponúka takmer každá tuzemská banka, konkrétne VÚB banka za týmto účelom vytvorila špeciálny produkt – Flexihypotéku na refinancovanie.

V prípade, že Vám bude v najbližšej dobe končiť fixácia úrokovej sadzby, možno nastal čas sa poobzerať po možnostiach refinancovania. Je totižto dosť možné, že vyplatením pôvodného úveru získate lepšiu úrokovú sadzbu.

vub banka logoTým, že sa začnete zaujímať o možnosť refinancovania nič nestratíte, skôr môžete len získať. Vďaka tomu, že tuzemské banky stále tak trocha počítajú s lenivosťou a konzervatívnosťou klientov a zároveň bojujú o získanie nových, je dosť pravdepodobné, že vyplatenie pôvodnej hypotéky bude dobrým ťahom, ktorým môžete ušetriť stovky až tisíce eur.

Výhodou tohto produktu je skutočnosť, že ju získate bez vstupného administratívneho poplatku. Do flexihypotéky môžete spojiť rôzne typy úverov, ktoré boli zabezpečené nehnuteľnosťou – teda hypotekárne, úvery na bývanie ale aj americké hypotéky.

Na vybavenie budete potrebovať len minimum dokladov

S refinancovaním sa často spája jeden mýtus – je to časovo náročný proces, pri ktorom je človek zavalený množstvom papierovačiek a naháňačiek. VÚB banka však tento proces dosť zjednodušila, takže na vybavenie budete potrebovať len minimum dokladov – pôvodnú úverovú zmluvu, znalecký posudok k zakladanej nehnuteľnosti a osobné doklady.

Parametre

Názov banky VÚB banka, a.s.
Názov produktu Flexihypotéka na refinancovanie
Typ účelový úver na vyplatenie predtým poskytnutých úverov na bývanie
Minimálny objem úveru 6 600,00 €
Maximálny objem úveru schválený objem bude závisieť od hodnoty založenej nehnuteľnosti
Maximálna lehota splatnosti 30 rokov
Zabezpečenie tuzemskou nehnuteľnosťou – bytom alebo rodinným domom v osobnom vlastníctve (môžete ručiť aj rozostavanou nehnuteľnosťou)
Úroky
Fixácia 1 rok od 3,29 % p.a.
Fixácia 3 roky od 3,29 % p.a.
Fixácia 5 rokov od 4,29 % p.a.
Úrok z omeškania 3,00%
Poplatky
Poplatok za poskytnutie 0,00 €
Správa úverového účtu 0 € / mesiac
Zmena zmluvných podmienok na klientovu žiadosť

150 € pre zmeny ktoré vyžadujú schválenie zo strany VÚB

110 € pre zmeny bez schvaľovania

Možnosť realizovať mimoriadnu splátku raz do roka bez poplatku – % z úveru

20,00%

Predčasné splatenie v termíne končiacej fixácie úrokovej sadzby

0,00 €

Predčasné splatenie mimo termínu končiacej úrokovej sadzby pre spotrebiteľské úvery (neúčelová flexihypotéka so splatnosťou do 10 rokov) 0,5 % z predčasne splatenej sumy, ak do konca lehoty splatnosti zostáva menej ako 1 rok a 1% ak do konca splatnosti zostáva viac ako jeden rok, v prípade, že bola zmluva podpísaná po 11.6.2010Pre spotrebiteľské úvery uzatvorené po dátume 1.1.2013 platí: možnosť splatiť úver do 10 000 € v posledných 12 mesiacoch pred konečnou splatnosťou bez poplatku
Predčasné splatenie alebo mimoriadna splátka pre ostatné úvery (so splatnosťou nad 10 rokov) 4 % z predčasne splatenej čiastky alebo z výšky mimoriadnej splátky, minimálny poplatok je 166,00 €
1.upomienka 10,00 €
2. upomienka 40,00 €

 

Read more

Tak predsa sme sa dočkali: na Slovensku máme po prvýkrát lacnejšie hypotéky ako priemer v eurozóne

Tak predsa sme sa dočkali: na Slovensku máme po prvýkrát lacnejšie hypotéky ako priemer v eurozóne

V súčasnosti sa Slováci tešia mimoriadne priaznivým podmienkam poskytovania hypoték. Tretí mesiac roka prepísal niekoľko rekordov – priemerná úroková sadzba novo poskytnutých úverov na bývanie klesla na neuveriteľných 1,95 % p.a., pričom po prvý krát v histórii bola pokorená magická, dvojpercentná hranica. Nikdy predtým sa nedal nový úver na bývanie

By Redakcia