Flexihypotéka z VÚB banky je s nižším úrokom pri využití ďalších služieb

Flexihypotéka z VÚB banky je s nižším úrokom pri využití ďalších služieb

vub logoFlexihypotéku z VÚB banky netreba dlho predstavovať. Týmto účelovým úverom určeným na investície súvisiace s bývaním boli financované desiatky tisícov nehnuteľností na Slovensku.

Práve VÚB banka poskytuje prostredníctvom tradičných hypotekárnych úverov obyvateľstvu najviac peňazí (jej podiel na celkovom objeme poskytnutých hypoték prestavuje niečo vyše 40 %, pre porovnanie druhá v poradí, Slovenská sporiteľňa sa na celkovom objeme podieľa len necelými 20 % – údaje podľa NBS, apríl 2015).

Preferencia obyvateľstva Flexihypotéky pri financovaní bývania sa prejavila aj pod nárastom objemu nových hypoték vo VÚB banke, ktorá medziročne rástla až o polovicu.

Ťažiskový produkt VÚB banky sa neteší len záujmu zo strany spotrebiteľov, ale aj finančných odborníkov, analytikov a redaktorov ekonomických časopisov.

Top hypotéka podľa finančných expertov

Flexihypotéka každoročne žne úspechy na prestížnej súťaži finančných produktov Zlatá minca. Aj v poslednom ročníku si odniesla zlatú mincu v kategórii úverov na bývanie s vysokým náskokom oproti druhému miestu, na ktorom sa umiestnila Slovenská sporiteľňa s Úverom na bývanie.

 

vysledky hlasovania zlata minca 2014 uvery na byvanie

zdroj:http://www.zlataminca.sk

Poďme sa pozrieť, čo môže Flexihypotéka ponúknuť práve Vám.

Tento úver, pri ktorom sa vyžaduje zabezpečenie tuzemskou nehnuteľnosťou slúži na zabezpečenie bývania – vďaka nemu si môžete kúpiť, postaviť alebo renovovať byt či dom ale aj rekreačnú chatu. Minimálny objem Flexihypotéky je 6600 €, horný limit je daný len hodnotou nehnuteľnosti, ktorá bude slúžiť ako predmet záložného práva.

Hypotéka aj bez vlastných úspor

VÚB banka má stále v ponuke 100 % financovanie, aj keď sa podiel 90 a 100 % hypoték podľa odporúčaní NBS postupne znižuje. Každopádne, 100 % financovanie je možné iba pri bytoch vo vybraných lokalitách krajských miest, max. LTV pri rodinných domoch je 90 %.

Účel použitia finančných prostriedkov klienti VÚB preukazujú len s minimom dokladov

Pri výstavbe či rekonštrukcii stačí rozpočet prác a materiálov s foto dokumentáciou (nie je potrebné predkladať faktúry a bloky), pri kúpe nehnuteľnosti postačí podpísaná kúpna zmluva.

Lehotu splatnosti si klient nastavuje podľa aktuálnych finančných možností, v rozmedzí od 4-30 rokov. VÚB ponúka záujemcov na výber nasledovné fixácie úrokovej sadzby: 1 rok, 3 roky, 5 rokov alebo 10 rokov. Najvýhodnejšie sú sadzby pri trojročnej fixácii.

Čo vplýva na výšku úroku?

Na výšku úroku má samozrejme vplyv množstvo ďalších faktorov: predovšetkým bonita klienta, typ a hodnota založenej nehnuteľnosti, LTV, platobná história…Spravidla sú to všetko faktory, ktoré len tak narýchlo ovplyvniť alebo zmeniť neviete.

VÚB banka však ponúka možnosť, ako si znížiť úrok na hypotéke aktívne

Asi neprekvapí, že výmenou za polpercentné zníženie úroku požaduje protihodnotu v podobe využívania ďalších spoplatnených služieb banky. Konkrétne sa jedná o:

  • pravidelné zasielanie príjmu a účet vedený v tejto banke (môže sa jednať o príjem zo zamestnania, z podnikania alebo akýkoľvek iný príjem vo výške akceptovanej bankou)
  • aktívne využívanie účtu vo VÚB
  • poistenie úveru

Výhodou je, že pri zriadení týchto voliteľných služieb nezískavate zľavu z úroku iba počas prvého obdobia fixácie, ale aj v nasledovných obdobiach (samozrejme pod podmienkou, že voliteľné služby neprestanete využívať).

Ušetrite na vstupných nákladoch

Poplatok za poskytnutie hypotéky nie je zrovna zanedbateľný (0,80 % z objemu poskytnutej sumy). Klient s priemernou hypotékou tak môže počítať s ďalším výdavkom vo výške niekoľkých stoviek eur. Poplatku za poskytnutie sa však môžete vyhnúť, v prípade, že doložíte znalecký posudok zakladanej nehnuteľnosti v elektronickej forme. Vypracovať si ho môžete dať buď vlastnému znalcovi, ale aj priamo vo VÚB, kde Vás vyjde lacnejšie (100 € za byt, 150 € za rodinný dom).

Chcete odpísať dlh rýchlejšie? Nemusíte čakať na koniec fixácie

Každý vie, že preplatenie hypotéky sa počas niekoľko desaťročí (čo je bežná splatnosť) vyšplhá na tisícky eur. Mimoriadnymi splátkami, najmä v prvých rokoch splácania, kedy je podiel úrokov na splátke najvyšší, môžete výrazne ušetriť. VÚB banka samozrejme poskytuje bezplatnú možnosť predčasného splatenia úveru v čase končiacej fixácie a nielen to. Klienti splácajúci Flexihypotéku majú možnosť každý rok splatiť až do 20 % zo sumy pôvodne poskytnutého úveru bez poplatku.

Zaujali Vás podmienky Flexihypotéky?

Výšku splátky si môžete vypočítať prostredníctvom hypotekárnej kalkulačky na tejto podstránke banky.

Poznámka: výpočet je len orientačný, záväznú ponuku dostanete až po podaní žiadosti na ktorejkoľvek z pobočiek VÚB.

ukazka hypokalkulacky vub

Parametre

Názov banky VÚB banka, a.s.
Názov produktu Flexihypotéka účelová
Objem úveru
  • min. 6 600,00 €
  • max. –
Maximálna hodnota úveru k hodnote nehnuteľnosti
  • do 100 % pri byte
  • do 90 % pri rodinnom dome
Minimálna lehota splatnosti 4 roky
Maximálna lehota splatnosti 30 rokov
Základné podmienky pre poskytnutie vek od 18 rokov, trvalý pobyt na území SR, založenie tuzemskej nehnuteľnosti a dostatočný príjem na splácanie úveru
Úroky
FIX 1 rok od 2,90 % p.a.
FIX 3 roky od 2,00 % p.a.
FIX 5 rokov od 2,20 % p.a.
FIX 10 rokov od 3 % p.a.
Poplatky
Poskytnutie úveru 0,80 % z objemu úveru, min. 0 € max.1000 €
Zmena zmluvných podmienok na žiadosť klienta

150,00 €

Zmena predmetu zabezpečenia

150,00 €

Mimoriadna splátka / predčasné splatenie
  • 0 € v čase končiacej fixácie úrokovej sadzby
  • 0 € raz ročne do 20 % z úveru

V INÝCH PRÍPADOCH

  • 5 % z objemu predčasne splatenej istiny min. 166 €
Vyčíslenie zostatku 50,00 €
Pokuty a sankcie
1. upomienka skutočné náklady
2. upomienka skutočné náklady
Úrok z omeškania 3,00%

Read more

Tak predsa sme sa dočkali: na Slovensku máme po prvýkrát lacnejšie hypotéky ako priemer v eurozóne

Tak predsa sme sa dočkali: na Slovensku máme po prvýkrát lacnejšie hypotéky ako priemer v eurozóne

V súčasnosti sa Slováci tešia mimoriadne priaznivým podmienkam poskytovania hypoték. Tretí mesiac roka prepísal niekoľko rekordov – priemerná úroková sadzba novo poskytnutých úverov na bývanie klesla na neuveriteľných 1,95 % p.a., pričom po prvý krát v histórii bola pokorená magická, dvojpercentná hranica. Nikdy predtým sa nedal nový úver na bývanie

By Redakcia