Generali Slovensko poisťovňa, a.s.

Generali Slovensko poisťovňa, a.s.

generali-logo-noveGenerali Poisťovňa, a. s. je významným členom skupiny Generali PPF Holding, ktorá je jednou z najväčších poisťovacích skupín v regióne CEE (Central and Eastern Europe). Nepochybne aj vďaka silnému zázemiu medzinárodnej poisťovacej skupiny je pre svojich klientov synonymom stability a kvalitných služieb. Zastúpenie má v 14 krajinách strednej a východnej Európy. Vďaka rozsiahlej sieti obchodných miest a kvalitných službám si získal viac ako 10 miliónov klientov. Holding patrí pod Assicurazioni Generali a PPF Group (aktíva pod správou PPF Group dosahujú až 12 miliárd eur).

Dlhodobo v top trojke

Generali patrí dlhodobo do top trojky poisťovní na slovenskom trhu. Pozíciu tretej najsilnejšej univerzálnej poisťovne na Slovensku sa podarilo obhájiť aj v predošlom roku. Pod obchodným menom Generali Slovensko pôsobí na našom trhu od roku 2008, kedy došlo k zlúčeniu predtým dvoch samostatne pôsobiacich subjektov – Českej poisťovňe – Slovensko a Generali Poisťovne, a. s. pod hlavičkou holdingu Generali PPF.

V súčasnosti sa profiluje ako kompozitná poisťovacia spoločnosť, ktorá má vo svojej bohatej ponuke produktov zastúpené životné poistenie (v rámci neho sú zastúpené produkty kapitálového, investičného, úrazového a nemocenského, rizikového poistenia a poistenia pre deti). Z ponuky je však evidentný väčší dôraz na produkty neživotného poistenia – komplexné poistenie majetku, ďalej postenie podnikateľov či poľnohospodárov, poistenie zodpovednosti za škodu z občianskeho života, cestovné poistenie a dokonca vytvorila špeciálny produkt – poistenie pre Vášho štvornohého miláčika – psa. Poisťovňa má obzvlášť významné postavenie v oblasti poistenia motorových vozidiel, ktorého neodmysliteľnou súčasťou je havarijné a povinné zmluvné poistenie. Práve havarijné poistenie tvorí významnú časť ziskov tejto poisťovne, v tejto oblasti je trojkou na trhu a generuje v ňom väčší zisk ako v prípade PZP.

Okrem vyššie uvedených produktov sa zameriava aj na predaj produktov z oblasti banko-poisťovníctva. Do povedomia verejnosti sa dostala najmä v dôsledku požiaru na Krásnej Hôrke, kde bola najväčší poistiteľ (na riziku sa podieľala až 40 %- ným podielom).

Poisťovňa každoročne zberá ocenenia v prestížnej súťaži finančných produktov Zlatá minca. V roku 2012 získala tri tretie miesta (produkt Slniečko, Autožolík a DOMino) a jedno druhé miesto v kategórii poistenie podnikania za produkt Pro-fi.

Základné informácie

Adresa Generali Poisťovňa, a. s.,

Lamačská cesta 3/A

841 04 Bratislava

Telefón 0850 111 117 (pre volania zo SR)+421 2 58 57 66 66 (pre volania zo zahraničia)
Fax +421 2 58 57 61 00
Email generali@generali.sk
Web http://www.generali.sk
IČO 35 709 332
Obchodný register Zapísaná v Obchodnom registri Okres. súdu Bratislava I., oddiel: Sa, vložka č.1325/B
Zápis do obchodného registra 12.02.1997

Read more

Začínate na Slovensku s podnikaním? Neprehliadnite naše praktické tipy

Začínate na Slovensku s podnikaním? Neprehliadnite naše praktické tipy

Podnikanie na Slovensku je plné príležitostí aj výziev. Pre začínajúcich podnikateľov je dôležité poznať základné kroky, ktoré im pomôžu uspieť. Prinášame vám preto prehľad najdôležitejších aspektov, na ktoré by ste nemali zabúdať. Strategické plánovanie a výber právnej formy podnikania Úspech v podnikaní začína detailne vypracovaným podnikateľským plánom. Tento dokument by

By Redakcia