Hypotéka bez dokladovania príjmu Tatra banka

Hypotéka bez dokladovania príjmu Tatra banka

Potrebujete riešiť otázku vlastného bývania a dokladovanie príjmu je pre Vás problém? Jednu z mála možností financovania nehnuteľnosti bez nutnosti doložiť príjem na slovenskom trhu predstavuje Hypotéka bez dokladovania príjmu z Tatra banky. Prostredníctvom tohto úveru môžete získať finančné prostriedky na kúpu, stavbu, rekonštrukciu nehnuteľnosti alebo na refinancovanie v objeme od 10 000 € vyššie. Daňou za luxus nedoloženia príjmu je nižší pomer úveru k cene založenej nehnuteľnosti – v tomto prípade je LTV maximálne 50 %. Okrem toho sú podmienky, najmä úrokové sadzby oveľa menej výhodné ako v prípade klasického hypotekárneho úveru.

Prísnejšie podmienky na získanie úveru

Kým pri klasickej hypotéke stačí byť plnoletý a zarábať minimálne 400 € mesačne, pri hypotéke bez dokladovania príjmu je potrebné mať minimálne 25 rokov (horná hranica veku pre získanie úveru je 55 rokov). Čo sa týka výšky príjmu, ten síce oficiálne nezdokladujete, ale banka bude od Vás požadovať podpísanie čestného prehlásania o výške príjmu.

Keďže sa jedná o hypotekárny úver, tento musí byť tiež zabezpečený zriadením záložného práva na tuzemskú nehnuteľnosť v prospech banky. Spolu so žiadosťou je tak potrebné predložiť aj odhad ceny nehnuteľnosti, s ktorou budete ručiť. Tatra banka ponúka vypracovanie znaleckého posudku svojím interným špecialistom do 24 hodín a cena je 100 € za byt a 170 € za ocenenie domu. Klient však môže predložiť aj znalecký posudok vypracovaný externým znalcom – ten však bude o niečo drahší, no bude použiteľný aj v iných bankách.

Podobne ako pri Hypotéke TB, aj v tomto prípade je možné úver splácať maximálne 30 rokov. Klient si môže samostatne zvoliť obdobie fixácie úrokovej sadzby na 2,3,5,10 alebo 15 rokov. Pri zmene úrokovej sadzby (na konci zvoleného obdobia fixácie) je možné úver predčasne splatiť a to buď celkom alebo čiastočne formou mimoriadnej splátky bez poplatku. Okrem toho banka umožňuje klientom úver rýchlejšie splatiť v prípade že si aktivujú zrýchlené splácanie. So zrýchleným splácaním môžete okrem normálnej splátky poslať banke aj peniaze navyše a to až do trojnásobku štandardnej splátky. Za možnosť zrýchleného splácania sa klientovi navyšuje dohodnutá úroková sadzba o 0,3 % ročne.

 

Parametre

Názov banky Tatra banka a.s.
Názov produktu Hypotéka bez dokladovania príjmu
Typ úveru hypotekárny úver
Min. objem úveru 10 000,00 €
Max. objem úveru – % z ceny nehnuteľnosti 50,00%
Splatnosť 4-30 rokov
Zabezpečenie tuzemskou nehnuteľnosťou
Úroková sadzba od (minimálna)
Fixácia 2 roky od 6,65 % p.a.
Fixácia 3 roky od 6,65 % p.a.
Fixácia 5 rokov od 7,05 % p.a.
Fixácia 10 rokov od 7,75 % p.a.
Fixácia 15 rokov od 8,55 % p.a.
Sankčná úroková sadzba +5,75 % p.a. k štandardnému úroku
Úroková sadzba pri zrýchlenom splácaní +0,3 % p.a. k štandardnému úroku
Poplatky
Poplatok za poskytnutie hypotéky 0,80 % z objemu poskytnutej sumy, minimálne zaplatíte 250 €, max. 950 €
Odhad ceny nehnuteľnosti znalcom Tatra banky ohodnotenie bytu: 100,00 €ohodnotenie domu: 170 €
Mesačný poplatok za vedenie úverového účtu 3,50 € / mesiac
Podanie žiadosti o zmenu zmluvy zo strany klienta 110 €Poznámka: tento poplatok sa platí aj pri podaní žiadosti o predčasné splatenie (s výnimkou predčasného splatenia úveru v čase zmeny fixácie úrokovej sadzby)
Poplatok za predčasné splatenie a mimoriadnu splátka v čase zmeny fixácie úrokovej sadzby 0 €
Predčasné splatenie alebo mimoriadna splátka v období mimo termínu zmeny fixácie úroku 5 % z nesplatenej istiny + poplatok 110 €
Navýšenie úveru 0,80 % z navyšovanej sumy, min. 250 €, max. 950 €
Upomienky upomienka odoslaná prostredníctvom sms správy: 1 €písomná upomienka: 15 €

výzva: 30 € (odosiela sa pri omeškaní so splátkou alebo pri neplnení zmluvných podmienok)

Zmluvná pokuta 3% z výšky poskytnutého úveru
Nezdokladovanie účelu použitia finančných prostriedkov dohodnutého v zmluve úroková sadzba sa navýši o 2 %

 

Read more

Tak predsa sme sa dočkali: na Slovensku máme po prvýkrát lacnejšie hypotéky ako priemer v eurozóne

Tak predsa sme sa dočkali: na Slovensku máme po prvýkrát lacnejšie hypotéky ako priemer v eurozóne

V súčasnosti sa Slováci tešia mimoriadne priaznivým podmienkam poskytovania hypoték. Tretí mesiac roka prepísal niekoľko rekordov – priemerná úroková sadzba novo poskytnutých úverov na bývanie klesla na neuveriteľných 1,95 % p.a., pričom po prvý krát v histórii bola pokorená magická, dvojpercentná hranica. Nikdy predtým sa nedal nový úver na bývanie

By Redakcia