Hypotéka na splatenie úverov z ČSOB sa dá použiť na vyplatenie existujúcich účelových a neúčelových pôžičiek

Hypotéka na splatenie úverov z ČSOB sa dá použiť na vyplatenie existujúcich účelových a neúčelových pôžičiek

Splácate niekoľko záväzkov naraz? Život na dlh sa stáva napriek svojim neodškriepiteľným rizikám bežnou súčasťou života státisícov ľudí. Hypotéka na byt, auto na úver, nové elektrospotrebiče kúpené vďaka bezúčelovej pôžičke z nebankovky…takto nejako vyzerá „život na dlh“ človeka, ktorý sa miesto šetrenia hneď zadĺži.

Nečudo, že sa môžu ľahko dostať do situácie, kedy sú splátky na pleciach dlžníka priťažké. Riešenie? Zlúčenie viacerých úverov do jedného spotrebným úverom alebo hypotékou. Kým pri refinancovaní spotrebným úverom je dlžník limitovaný maximálnou splatnosťou 10 rokov (každá banka má však vlastné podmienky týkajúce sa maximálnej lehoty splatnosti, to znamená, môže sa jednať aj o splatnosť kratšiu ako 10 rokov), pri využití druhej možnosti – splatením úverov hypotékou je šanca na podstatné zníženie mesačnej splátky oveľa vyššia, nakoľko dlh sa dá rozložiť až na obdobie 30 rokov, treba však počítať s tým, že banka bude v tomto prípade žiadať zabezpečenie nehnuteľnosťou. Odmenou pre dlžníka je aj niekoľko násobne nižší úrok – kým hypotéku dnes klient s dobrou bonitou dnes zoženie s úrokom okolo 3 %,priemerný úrok na spotrebáku sa pohybuje okolo 11-12 % p.a.

Aj pri podstatnom znížení úroku však netreba zabúdať na to, že pri dlhodobých úveroch dlžník preplatí veľké peniaze na úrokoch. Platí totižto základný princíp – čím rýchlejšie sa úver splatí, tým bude síce vyššie úverové zaťaženie klienta ale celkové zaplatené úroky budú nižšie. Táto úmera platí samozrejme aj naopak – čím dlhšie sa spláca, tým nižšia splátka no väčší podiel celkovo zaplatených úrokov. Pri splatení pôžičiek iným úverom / hypotékou preto treba zvážiť, či zníženie úrokovej sadzby stojí za založenie nehnuteľnosti a samozrejme treba si dobre premyslieť a optimálne nastaviť dobu splácania.

csob_logoMožnosť splatiť existujúce účelové a neúčelové úvery prostredníctvom hypotéky ponúka aj ČSOB (splatiť je možné úvery z iných bánk, zo stavebných sporiteľní, z leasingoviek ale aj z nebankových spoločností). Maximálny objem úveru závisí od hodnoty nehnuteľnosti ktorá má byť predmetom záložného práva (ČSOB financuje aj do 100 % z hodnoty nehnuteľnosti). Klient si môže vybrať fixáciu na 3,5,10 alebo aj viac rokov (15,20 rokov), pričom najlepší úrok banka aktuálne ponúka pri trojročnom fixe – od 3,14 % p.a.

Výhodou je možnosť znížiť si každoročne dlžnú sumu bez poplatku až do výšky 20 % zostávajúcej istiny, vďaka čomu sa dá záväzku zbaviť aj o niekoľko rokov skôr.

Pri vybavovaní záujemcov poteší skutočnosť, že nie je potrebné dokladovať príjem a taktiež nie je potrebné predkladať znalecký posudok nehnuteľnosti, nakoľko banka vypracuje interný odhad bezplatne.

Parametre

Názov banky ČSOB a.s.
Názov produktu Hypotéka na splatenie úverov
Min. objem úveru 4 500,00 €
Max. objem úveru závisí od hodnoty nehnuteľnosti
Doba splatnosti 4-30 rokov
Úroková sadzba
Fixácia 1 rok od 3,57 % p.a.
Fixácia 3 roky od 3,14 % p.a.
Fixácia 5 rokov od 3,24 % p.a.
Fixácia 10 rokov od 4,44 % p.a.
Poplatky
Poplatok za spracovanie úveru 0,00 €
Vedenie úverového účtu 0 € / mesačne
Zmena zmluvných podmienok zo strany klienta 150,00 €
Predčasné splatenie / mimoriadna splátka k dátumu obnovy úrokovej sadzby: 0 €v iných termínoch: 5 % z objemu mimoriadnej splátkyPoznámka: možnosť poslať mimoriadnu splátku raz ročne bez poplatku do výšky 20 % zo zostávajúcej istiny
Upomienka 20,00 €
Výzva 40,00 €

Read more

Začínate na Slovensku s podnikaním? Neprehliadnite naše praktické tipy

Začínate na Slovensku s podnikaním? Neprehliadnite naše praktické tipy

Podnikanie na Slovensku je plné príležitostí aj výziev. Pre začínajúcich podnikateľov je dôležité poznať základné kroky, ktoré im pomôžu uspieť. Prinášame vám preto prehľad najdôležitejších aspektov, na ktoré by ste nemali zabúdať. Strategické plánovanie a výber právnej formy podnikania Úspech v podnikaní začína detailne vypracovaným podnikateľským plánom. Tento dokument by

By Redakcia