Hypotéka pre každého s garantovaným úrokom 3,4%

Hypotéka pre každého s garantovaným úrokom 3,4%

Každého, kto sa rozhodne financovať svoje bývanie prostredníctvom hypotekárneho úveru,  bude pravdepodobne najviac zaujímať výška úrokovej sadzby. Reklamné spoty na nás chrlia atraktívne úrokové sadzby s nenápadným slovíčkom „od…“ Asi netreba ani vysvetľovať, že po osobnej návšteve pobočky sa atraktívny úrok o niekoľko percent zvýši. Je to z dôvodu, že ponuky z reklamy sú nastavené pre bonitných klientov s vysokým príjmom, ktoré má šancu získať len mizivé percento žiadateľov.

Garantovaný úrok získa každý…bez ohľadu na výšku príjmu

Prima banka však prišla s celkom novým konceptom – pri fixácii na 3 roky ponúka hypotéku s úrokom vo výške 3,4 % p.a. pre každého. A keď sa povie hypotéka pre každého myslí sa tým každý žiadateľ, ktorý prejde základným skóringom, teda taký ktorý má pravidelný príjem zo závislej činnosti (zo zamestnania) alebo z podnikania, ktorý má trvalý pobyt na Slovensku, a ktorý nemá negatívny záznam v úverových registroch.

prima banka logoÚroková sadzba vo výške 3,4% ročne tak platí pri trojročnej fixácii pre všetkých žiadateľov, bez ohľadu na ostatné parametre ako napríklad výška príjmu, či vek žiadateľa. Podmienkou na získanie tohto mimoriadne výhodného úroku je financovanie do 80 % hodnoty založenej nehnuteľnosti. Vzhľadom na to, že záujemcovia o hypotekárny úver si najčastejšie vyberajú práve trojročnú fixáciu (a nielen v Prima banke), lákavý úrok určite poteší množstvo nových záujemcov o hypotéku.

Pri päťročnej fixácii je úrok síce o niečo vyšší, ale stále priaznivý (4,4% ročne). Výhodou je možnosť získať nízku mesačnú splátku vďaka nadštandardne dlhej splatnosti úveru, ktorá je v Prima banke až 40 rokov. Ak nechcete vyhadzovať peniaze „do vzduchu“ na nezmyselné poplatky, istotne Vás poteší skutočnosť, že v PB môžete získať hypotéku bez poplatku za poskytnutie pri splácaní z Osobného účtu. Poplatok za poskytnutie úveru sa štandardne vypočíta ako 1 % z objemu poskytnutého úveru (minimálny poplatok je 300 €). Banka po novom odpúšťa aj poplatok za vedenie úverového účtu – bez ohľadu na to, z akého účtu úver splácate.

Podmienky sú rovnaké aj pri prenose hypotéky

Rovnako výhodné podmienky, to znamená úrok 3,4 % pri trojročnej fixácii pri financovaní do 80 % hodnoty založenej nehnuteľnosti platí aj pri prenose hypotéky z inej banky. Prenos hypotéky z jednej banky do druhej sa oplatí najmä tým so staršími úvermi, na ktorých sú úroky omnoho vyššie ako je súčasný priemer na trhu. Ľudia sa však obávajú byrokracie, straty času a toho, že nedostanú propagované služby. V Prima banke to tak nie je. Celý proces bol zjednodušený až do toho štádia, že už po prvej návšteve pobočky môže klient odísť s vytlačeným návrhom zmluvy so spomínanou garantovanou sadzbou. Informáciu o schválení žiadosti sa tak záujemca o úver dozvie prakticky na počkanie, v priebehu niekoľkých minút. Na vybavenie stačí iba pôvodná úverová zmluva, záložná zmluva a starý znalecký posudok. Príjem nie je potrebné opätovne dokladovať.

Read more

Začínate na Slovensku s podnikaním? Neprehliadnite naše praktické tipy

Začínate na Slovensku s podnikaním? Neprehliadnite naše praktické tipy

Podnikanie na Slovensku je plné príležitostí aj výziev. Pre začínajúcich podnikateľov je dôležité poznať základné kroky, ktoré im pomôžu uspieť. Prinášame vám preto prehľad najdôležitejších aspektov, na ktoré by ste nemali zabúdať. Strategické plánovanie a výber právnej formy podnikania Úspech v podnikaní začína detailne vypracovaným podnikateľským plánom. Tento dokument by

By Redakcia