Hypotéka Tatra banky je s úrokovou sadzbou 2 % pri trojročnej fixácii

Hypotéka Tatra banky je s úrokovou sadzbou 2 % pri trojročnej fixácii

Tatra banka pri príležitosti jej 25. výročia si pre záujemcov o nové bývanie, respektíve refinancovanie hypotéky pripravila akciovú ponuku. Prvým 2500 klientom ponúkne Hypotéku TB s úrokovou sadzbou iba 2 % pri trojročnej fixácii. Aktuálne táto sadzba patrí k jedným z najlepších na trhu, aj keď napríklad mBank ponúka úrok vo výške 1,84 % p.a. pri trojročnej fixácii, pri poistení mHypotéky (tým klient získa zľavu vo výške 0,25 % z úrokovej sadzby a pri financovaní do 75 % z hodnoty založenej nehnuteľnosti).

Úver na bývanie je možné v Tatra banke získať v objeme od 10 000 EUR, až do 100 % hodnoty založenej nehnuteľnosti. 100 % hypotéku však nezíska každý, podľa odporúčaní NBS by podiel nových hypoték, pri ktorých záujemca chce prefinancovať 90-100 % z hodnoty nehnuteľnosti, nemal presiahnuť do konca prvého polroka 2015 viac ako štvrtinu zo všetkých poskytnutých úverov založených nehnuteľnosťou. Splatnosť je maximálne 30 rokov.

tatra banka logo blackKlient si môže zvoliť fixáciu úrokovej sadzby na 1,2,3, alebo 5 rokov, prípadne tiež na celú dobu splácania. Peniaze z úveru je možné použiť na nadobudnutie, zmenu alebo údržbu, výstavbu, splatenie predtým poskytnutého úveru na bývanie alebo ako kombináciu týchto účelov. Časť z úveru sa dá dokonca použiť na čokoľvek – konkrétne na zaplatenie poplatkov súvisiacich s poskytnutím hypotéky alebo na znalecký posudok.

S možnosťou zrýchleného splácania

Zaujímavou konkurenčnou výhodou hypotéky od Tatra banky je služba zrýchlené splácanie, vďaka ktorej môžete každý mesiac ku štandardnej splátke priložiť ľubovoľnú sumu až do výšky trojnásobku bežnej splátky. Takýmto spôsobom môžete úver splatiť aj o niekoľko rokov skôr a ušetriť tak nemalé peniaze na úrokoch. Keďže služba zrýchleného splácania nie je bezplatná (v prípade jej aktivácie sa úroková sadzba navýši o 0,3% p.a. ), oplatí sa najmä tým klientom, ktorí chcú realizovať mimoriadne splátky vo väčšom objeme. Službu je možné kedykoľvek deaktivovať, pričom úroková sadzba sa potom zníži o 0,3 % p.a.

Parametre

Názov banky Tatra banka a.s.
Názov produktu Hypotéka TB
Objem úveru 10 000,00 € až do 100 % z hodnoty nehnuteľnosti
Splatnosť 4-30 rokov
Zabezpečenie tuzemskou nehnuteľnosťou
Úroková sadzba od (minimálna)
Fixácia 1 rok od 4,15 % p.a.
Fixácia 2 roky od 2,85 % p.a.
Fixácia 3 roky od 3,25 % p.a.
Fixácia 5 rokov od 2 % p.a.
Fixácia 10 rokov od 2,55 % p.a.
Sankčná úroková sadzba +5,05 % p.a. k štandardnému úroku
Úroková sadzba pri zrýchlenom splácaní +0,3 % p.a. k štandardnému úroku
Poplatky
Poplatok za poskytnutie hypotéky 0,80 % z objemu poskytnutej sumy, minimálne zaplatíte 250 €, max. 950 €
Odhad ceny nehnuteľnosti znalcom Tatra banky ohodnotenie bytu: 100,00 €
Podanie žiadosti o zmenu zmluvy zo strany klienta 110 € (platí sa pri zmene splácania, pri zmene zabezpečenia, pri zmene osoby dlžníka/ručiteľa, pri zmene účelu)
Poplatok za predčasné splatenie a mimoriadnu splátku v čase zmeny fixácie úr. sadzby: 0 €

mimo termínu zmeny fixácie úr. sadzby: 5 % z nesplatenej istiny

Navýšenie úveru 0,80 % z navyšovanej sumy, min. 250 €, max. 950 €
Nezdokladovanie účelu úveru, nesplnenie povinností v zmysle úverovej a zabezpečovacej zmluvy 3% z výšky poskytnutého úveru

Read more

Začínate na Slovensku s podnikaním? Neprehliadnite naše praktické tipy

Začínate na Slovensku s podnikaním? Neprehliadnite naše praktické tipy

Podnikanie na Slovensku je plné príležitostí aj výziev. Pre začínajúcich podnikateľov je dôležité poznať základné kroky, ktoré im pomôžu uspieť. Prinášame vám preto prehľad najdôležitejších aspektov, na ktoré by ste nemali zabúdať. Strategické plánovanie a výber právnej formy podnikania Úspech v podnikaní začína detailne vypracovaným podnikateľským plánom. Tento dokument by

By Redakcia